yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Multumesc pt sustinere fetelor...
Floren stiu de treaba cu temp bazala dar pana acum am luat utrogestan si stiu ca influenteaza,in diminetile trecute era constanta 36.9...de dimineata n-am mai luat utrogestanul,o sa vad de maine incolo cum mai e temp...
Raisa tocmai treaba asta ma inebuneste ca este acolo acea umbra de liniuta si este pe amandoua...imi fac o mie si unu de ganduri,am plans de nu mai pot,apoi iar ma uit la ele si parca mai sper...o sa ma ia capul pana la urma...daca stateam in oras eram de mult la beta dar sunt la 40km de el...
S-a uitat si sotul la ele si el zice ca parca testul asta e un pic mai inchis decat celalalt...va dati seama prin ce trec eu acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Flowerbee tu cum te mai simti?
Angy,MeAlex,Caresse,MariaBcf,Carin voi ce mai faceti?haideti sa mai animam forumul asta putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bubuali, la sarcina cu Alexia, testul Barza a fost pozitiv, pal, in Z10 Dpo. Dar e important ca liniuta, cat de pala, sa apar#259; imediat sau in timpul scris de producator. Liniile de uscare apare la 30 min sau ceva de genul, cel putin asa s-a intamplat la mine si sunt destul de rare.
Eu sunt la tara, stau la soare pe terasa si incerc sa uit de rau. A venit sora mea si imi pune ea perfuzie, ca e cadru medical. Astept doar sa imi zica Dna Dr. Cu ce sa fie perfuzia. Ieri a fost o zi foarte grea, azi e mai bine, imi e f greata, dar inca nu am varsat.
Haideti fetelor, sa fim optimiste! Soarele asta imi da sperante!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angy_angela

buna fetele,
tocmai am aj de la Dr U, aanalizele au iesit bine,toate sunt in limitele normale, insa mi a dar femibion 1, natalvit, ac folic, nospa,utrogestan,mg B6 si vit c cetebe sau ce gasesc (am gsdit cetebe cu zinc oare este bun? ). Mi a dat sa fac mutatia Factor XIII Val34Leu.. mi le da pe rand ca sunt scumpe..insa eu as vrea sa le fac pe toate cele 6 principale dar ma deranjeaza ca mi a dat la medsana unde este ff scump 340 o mutatie..iar la genetic center fac cu 800 toate 6,e ceva.. oare daca le fac in alta parte o avea ceva de comentat? mi-e sa nu fac la alt laborator si apoi sa nu se uite pe rezultat ca nu e facut la medsanaa.. Voi ce parere aveti? M-a chemat la 12 sapt din nou.. Va

Doamna Dr. U recomanda laboratorul celor de la Medsana pentru ca aceasta este singura clinica particulara unde dumneaei ofera consultatii(in fiecare Sambata) si probabil ca are un contract cu ei sa ii recomande pentru analize, dar tu poti face unde vrei si unde e mai ieftin pentru tine nu o sa zica nimic ca nu ai facut la Medsana. Si eu am preferat sa le fac pe toate odata si le-am facut unde am gasit cel mai avantajos pachet, rezultatul va fi acelasi indiferent de laboratorul pe care il alegi. Iar referitor la Cetebe, nici eu nu am gasit fara zinc, am luat cu si medicul ginecolog mi-a zis ca nu e nicio problema, chiar daca ai avea un surplus de zinc in organism el se elimina, deci ia linistita. Si se recomanda deobicei Cetebe pentru ca este vitamina C cu eliberare prelungita pe toata durata zilei, pe cand celelalte tipuri de pastile care contin vitamina C o elimina in organism pe toata odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Hello fetelor, multumesc ptr ajutor. Momentan mi am luat redoxon,dar dupa ce il voi termina voi luar cetebe.. azi am fost si mi am fa ut cele 6 mutatii,abia ast rezultatul.. Sunt un pic cam trista deoarece am fost la dr gineco,mi a facut o eco transvavinala si iar vede ca se strange nisge sange mi a marit doza de utrogestan de 3 ori p zi,pana acum luam de 2 ori si repaus la pat cat mai mult. Va treb s mi prelungesc concediu o perioada d acum incolo.. sper doar s se absoarba ca altceva numai are ce sa mi dea..a zis ca totul depinde de organismul meu. M a chemat peste 2 sapt iar daca e totul ok voi face torch ul,dublu test..a zis sa nu ne grabim sa facem torch ul pana nu stim sigur k a trecut pericolul.. va imbratisez si va pup cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Doamne Angy prin cate trebuie sa treci si tu...utrogestanul pe care il iei e de 100 sau de 200,il iei intravaginal?sa ai mare grija acum,fara efort,fara frig,apa rece dar nici fierbinte la dus...totul va fi bine ai sa vezi...te pup
Eu incerc sa ma conformez cu situatia...de dim temp era 36.5,de ieri dim nu mai iau utrog asa ca ma astept sa vina...mai ales ca de ieri de pe la pranz am o scurgere galbui-frezulie asa ca asta este probabil o venii,nici luna asta n-am avut noroc...o iau de la capat luna viitoare...
Va pup pe toate,o zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Este de 200 utrog si iau pe cale orala..nu stiu daca e mai ok oral sau vaginal..doct mea nu prea e de acord pe cale vaginala..am vazut fete care luau si duphaston s utrog ..oare mie de ce nu mi da sa se absoarba,k numai suport..a spus k mai mult de ara numai are ce sa mi dea..eu stau numai la pat si doar wc ..
Bubualu ai incredere,pana nu vezi rosu trb sa speri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Este de 200 utrog si iau pe cale orala..nu stiu daca e mai ok oral sau vaginal..doct mea nu prea e de acord pe cale vaginala..am vazut fete care luau si duphaston s utrog ..oare mie de ce nu mi da sa se absoarba,k numai suport..a spus k mai mult de ara numai are ce sa mi dea..eu stau numai la pat si doar wc ..
Bubualu ai incredere,pana nu vezi rosu trb sa speri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Deci iei doza maxima cum s-ar spune...nu stiu nici eu cum e mai bn sa-l iei dar majoritatea fetelor spuneau ca e mai bn vaginal ca e mai aproape si se absoarbe si mai repede...stiu ca si MariaBcf a luat oral din ziua 16-25,a avut test slab pozitiv in z26 si-a facut beta era vreo 60 si ceva daca nu ma insel,si-a sunat doct si din z27 l-a luat intravag...probabil tie iti recomanda oral din cauza probl pe care le-ai avut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Posibil,mai ales k inca am sangerari maronii..pete si uneori chegulete negre..doct a spus k e ok a se elimina..acum cu Doamne Doamne inainte.. pupicei

Mergi la inceput