yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Maria, eu am trombocitopenie, valoarea trombocitelor acum este de 141.000. Profilul de trombofilie a trebuit sa il fac din cauza problemelor din sarcina trecuta: IR-uri foarte mari si invinetirea unui picior pana la genunchi. Trombocitopenia si trombofilia nu prea merg impreuna, dar am avut si anticoagulant lupic prezent, asa ca acum hematologii ma investigheaza si pe partea asta.
De cateva luni, nr de trombocite se normalizase, medicii chiar mi-au dat voie la bebe, acum vad ca scad, cred ca de la sarcina. Ma streseaza.
Bubuali, asteptam!!!!!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata fetelor...am mai facut astazi un test,de data asta barza din pacate pt ca atunci cand le-am luat eu nu aveau decat barza si minut la farmacie...si tot asa parca as vedea o umbra de linie pe acolo,mai mult o intuiesc si chestia e ca am vazut-o de la inceput,adica din primul minut,dar e tare anemica si v-am spus eu ca nu prea am incredere in testele astea barza,dar din pacate nu pot ajunge la oras pt un test beta...o sa mai incerc unul peste cateva zile sa vedem cum evolueaza,pana atunci stau cu inima stransa...azi e ultima zi de utrogestan,deci ar fi vreo 11-12 de la ov...deci tineti-mi pumnii in continuare...cred ca o sa inebunesc pana la urma...
Maria inca nu l-am cumparat pt ca ultima data cand am vb cu doct vroia sa incepem cu 0.2 si eu as vrea 0.4 pt ca mi se pare prea putin si pana nu vb iar cu ea nu stiu de care sa iau...am gasit la farmacia sensiblu la sfarsitul anului,sper ca or avea in continuare,nu stiu cum sa o conving sa incepem cu 0.4...sau sa fac cum zice ea si apoi sa fac acea analiza antifxa ca sa vad daca e doza buna,dar daca risc in tot timpul asta caci abia dupa o saptamana doua de la inceperea clex pot sa fac acea analiza...
Angy nu mai dai niciun semn?Raisa?
Multumesc din suflet fetelor pt sustinere,nu stiu ce m-as face fara voi...va pup pe toate si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Bubuali, mai incearca un test peste vreo 2 zile. Daca liniuta pala de la Barza a aparut imediat, e de bine.
Tinem pumnii.


Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

bubuali daca a aparut a doua liniuta, oricat de palida e ea, insemna ca ai puiut in marsupiu. Eu cel putin nu am auzit de test de sarcina fals pozitiv. Linia de uscare apare dupa ce se usuca testul nu de la inceput. Maine mai incearca unul si daca e tot pozitiv nu intrerupe utrogestanul ca s-ar putea sa te trezesti cu sangerari. Incearca sa stai linistita urmatoarele zile. Fa Clexane de 0.2 pana te lamuresti cu doza, ca e mai bine decat deloc.
Sa fie cu noroc si in continuare

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Doamne fetelor cat mi-as dorii sa fie pozitiv si sa am si eu in sfarsit un puiut...o sa mai fac unul sambata...i l-am ratat si sotului,zice ca vede si el ceva dar prea slab si e cam sceptic...acum a plecat de acasa si inainte sa plece mi-a zis sa am grija sa nu fac efort sau sa ridic ceva...frumos din partea lui,cu toate ca mai ma streseaza sau mai arunca asa vorbe aiurea...sa speram ca o sa fie totul bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Bubuali mapentru tine sa fie bebe luna asta.La toate testele minut pe care le-am facut nu mi-a aparut niciodata linia de uscare asa ca sigur e cu ochisori.Mai incearca un test peste vreo doua zile si pana atunci stai linistita si ai grija de tine.
Haideti fetelor care se mai testeaza???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

M-ati bagat acum la griji cu utrogestanul asta,nu stiu ce sa fac de maine incolo...daca il iau in continuare si nu sunt gravida o influenta cu ceva menstra,adica sa o intarzie sau mai stiu eu ce...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

bubuali iti tin pumnii.
Mi-am facut si eu saptamana trecuta miercuri la Synevo profil trombofilie ereditara 2 . Am toate rezultatele in afara de MTHFR . Antitrombina este in limite,proteina C si S la fel,mutatia factorului V Leiden si mutatia protrombinica negative.
De vreo 4 zile vomit tot ce mananc si nu mai pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

bubuali nu stiu ce sa-ti spun de utrogestan ca eu nu am luat niciodata,ce e de fapt progesteron? eu am luat arefam200 si doar 10 zile pe luna si daca iau mai mult nu-mi influenteaza cu nimic mentra,dar nu stiu ce sa-ti spun in cazul tau, poate te ajuta celelalte fete care au luat asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

bubuali daca e sarcina il ajuti pe bebe, daca nu e sarcina o sa intarzie putin menstruatia, dar avand in vedere testul pozitiv eu zic sa nu intrerupi pana nu esti sigura. Poti eventual sa suni medicul sa-ti dea un sfat.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput