Ce stiti de dr. Navolan dan _ sp. Odobescu Timiso

Ce stiti de dr. Navolan dan _ sp. Odobescu Timiso | Autor: flavia9

Link direct la acest mesaj

Buna. Astept un bebe si incet incet intru pe ultima suta. As fi recunoscatoare daca mi-ati spune ce stiti desprer dr. Navolan si despre cum se naste in maternitatea Odobescu din Timisoara. Este medicul care_mi supravegheaza sarcina si urmeaza sa nasc cu el.

Si habar n-am ce tarife are, la cat se asteapta la o nastere...

Multumesc.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu cunosc partea financiara, dar la Odobescu este foarte ok. Nasti prin cezariana sau normal?
Cand vei avea contractii sau cand se rupe apa te vei duce la spital unde daca este garda vei fi preluata de garda, cineva te va consulta, va face o CTG si eco, te vei duce la sala de nasteri daca este cazul si va fi sunat dr. tau. Travaliul ti-l va monitoriza moasa sau un/o rezident/a, iar cand te vei apropia de dilatatia completa va veni dr Navolan si va asista nasterea. Daca va fi prin cezariana va veni la spital la putin timp dupa internarea ta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia9 spune:

as vrea sa nasc natural daca se poate si nu intervine nimic.ideea e ca am auzit zvonuri cum ca mamicile si_au dus de acasa pana si cearceaful de pe pat,pe langa medicamente si tot ce mai trebuie.(asta e in functie de medicul cu care nasti).pe langa asta am auzit ca prin maternitate misuna gongile.sunt ingrozita.nu stiu ce sa mai cred.

PS ms de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

pai da, iti poti duce de acasa asternuturile de pat pt ca cle din spital nu sunt ca din filme. Daca te incalzeste cu cev si noi tot in asternuturile alea dormeam in garzi
Medicamentele uzuale sunt, daca ai tu medicatie (adica tratament pt ceva) sunt mari sansele sa nu le pimesti de la spital ci sa trebuiasca sa le aduci cu tine. In rest, dupa nastere nu se da medicatie, e doar supraveghere asa ca nu ai de ce sa iti faci girji.
Acum nu stiu daca sunt gongi. Acum 2 veri a fost o epidemie de gandaci in toata zona, si implicit au ajuns si in spital. dar de atunci nu am mai vazut.

Mergi la inceput