Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Sweety, draga de tine, ce ai mai tras si dupa...nu puteau sa faca altceva, macar sa te scuteasca de tot ce a urmat? Ca oricum numai Dumnezeu stie ce era in sufletul tau...
Acum cum esti? Fizic?
Nu ti-au zis motivul ruperii membranelor? O sa-ti faca analize ?
O sa-ti fie greu la munca, dar poate e mai bine sa vb despre ce s-a intamplat, decat sa tii in tine...
De abia astept sa vii sa ne spui ca esti iarasi insarcinata!! Sa nu uiti sa ne anunti, da?

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 21+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Doxy, multumesc! E buna ideea. Incerc sa vb cu o colega si sa le spuna ea sa nu puna intrebari.

17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

buna fetelor !!!!
nu am mai avut timp sa intru, dar vad ca voi sunteti in continuare fff active.
Vroiam sa va spun ca am fost ieri la morfologie si totul e perfect.Bebe se dezvolta bine sanatos, e putin mai mare, dar ff bine.eu una chiar nu vad unde are loc ca eu nu am luat deloc in greutate,am doar o burtica de somalez in fata in rest nimic .Si acum vestea soc i-a crescut cuc , deci oficial Ilinca a devenit Ilinc . Acum trebuie sa ma gandesc la nume si sa imi iau adio oficial de la cumparat rochite. Dar asta e important e ca e sanatos, il iubeste mama si pe el.
Poate mai e vreo sansa la urmatoarea eco sa nu mai apara cuculetul .

Voi sper ca sunteti bine, nu am avut timp sa citesc din urma dar nici nu promit mare lucru, caci cu timpul e mare problema la mine, nu mai pun nici ca iar sunt intr-o perioada de oboseala cronica, zici ca sunt iar in primul trimestru , sper sa imi revin , am duc maine la doctor sa ma plag oficial sa vad ce zice.

Va pup sper sa revin cat de repejor pot.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + 22+http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=anca&year=2013&month=7&day=8&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sweetycalda si un gand bun iti doresc sa te aduni si sa mergi mai departe

amalia tsakoniati
22+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Sweety, sa iti dea DD sanatate si putere sa treci cu bine peste aceasta incercare!!
Te imbratisam cu drag s i suntem alaturi de tine cu gandul!

18+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

fetelor, eu am o problemuta..eu inca nu l-am simtit pe bebe si am intrat deja in 19 sapt..sau, ma rog, l-am simtit ff slab lunea trecuta, apoi un pic sambata, cam 3 impunsaturi usoare, dar nu sunt sigura pe ce simt..

ar trebui sa imi fac griji? nu am mai fost la eco de 2 sapt si urmatoarea programare o am abia peste inca 3

am intrebat-o pe doctorita si a zis ca pana in sapt 20 e posibil sa nu il simt, dar cand va aud pe voi cu bebelusii vostri jucausi, ma apuca toate grijile pamantului

18+ , mami de Mircea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Fetelor felicitari pt vestile bune
Eu deabia astept vineri
sa vad al 2 bb are putza nu are e copilul surpriza
multumesc de urari

am primit o rochita cadou da o pun in camera lor pe post de decor

amalia tsakoniati
22+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Sweety , multumim ca ai intrat si ai gasit puterea sa ne povestesti, asa cum spun si fetele, sa ne aduci cat mai repede vestea buna!

21+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Anca ce tare!! I-a crescut cuc!! Felicitari, sa fie sanatos-Ilincutul. :))


Legat de miscari, mandra mica e in apele ei cand stau la orizontala perfect. Misca mult si se vede. Cred ca o sa imi filmez si eu burtica. Acum e jos iar dupa e mai sus de buric. Face tae-bo din burtica.

Vad ca nu o deranjeaza statul in scaun la birou, deocamdata.

Elena & Denisa (26.10.2004)
22 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Paula, era important ca eu sa elimin sarcina, dar am raspuns destul de greu la tratament, la provocarea avortului, pentru ca nu aveam lichid deloc, iar fatul era pe uscat... Au fost persoane care au raspuns chiar mai greu decat mine, dar si altele care au scapat mai repede. Toti doctorii si toate asistentele s-au purtat foarte frumos cu mine si m-au ingrijit bine. Chiar daca nu este foarte amenajat / modernizat spitalul la etajul 1 (nu stiu cum sunt saloanele la et 2 si 3 unde unde mamele si bebeii), as naste cu incredere la Bucur. Toti medicii care m-au consultat intr-o saptamana (pe landa dr meu, Said, m-au vazut si medicii de garda) s-au purtat exemplar si s-a vazut ca isi dau interesul fara sa le umplii buzunarele.
Ma rog la Dumnezeu sa trec peste aceasta durere si sa-mi tin si eu copilul in brate intr-o zi!

17

Mergi la inceput