Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

chiar asa, unde a disparut toata lumea??

eu m-am inseninat de dimineata, cand am descoperit ca mai avem saptamana asta de scoala, dupa care 2 de relaxare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

maria, nu de pe 5 apr. au vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

pardon, 6, ca 5 cade vineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

dar in "saptamana altfel" nu vom avea teme

o sa am eu alte motive de stres, vor pleca in excursie la Alba Iulia, plus inca 1-2 zile de iesit prin orasul sufocat de copii scosi din scoli

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

aaa, sapt viitoare e sapt altfel? credeam ca au renuntat la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

scrie chiar in link-ul postat de tine:
"Saptamâna 1 – 5 aprilie 2013 din semestrul al doilea este saptamâna dedicata activitatilor extracurriculare si extrascolare, în cadrul programului numit „Sa stii mai multe, sa fii mai bun!”, având un orar specific."

noi la ultima sedinta am semnat ca suntem de acord cu activitatile propuse de doamna pentru saptamana asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

nu citisem decat pana la vacanta, acum m-am lamurit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Lasa ca e bine, sa nu renunte la ea, ca innebunesc astia mici in ritmul asta. Le-au dat 3 saptamani de vacanta in iarna si una singura pana la vara

Invatatoarea Mariei si-a rupt un picior si va absenta vreo luna, daca nu si mai bine, spre supararea copiilor. Asa ca toate planurile legate de saptamana viitoare s-au cam dus pe apa sambetei. Chiar isi facuse doamna lista de lucruri interesante, nu stiu cate se vor mai concretiza.

Eu m-am umplut cu energie pozitiva sambata, cand am primit oaspeti dragi (cumetri, fini, prieteni) - mi-am sarbatorit ziua de nastere. A fost minunat, demult nu m-am mai simtit asa de bine. Aveam ceva emotii fiindca sunt oameni care nu se prea intalnesc intre ei, unii chiar nu se cunoasteau, dar se pare ca am avut parte de o karma pozitiva in casa, care a legat oameni mici si mari:) Iar cei mici au avut o idee nastrusnica, sa ne coloreze pe fata si pe noi, astia mari si cativa am intrat in hora. Asa ca am avut de cine ne hlizi:)))) Trimit niste poze in contul comun, ca nu erau de pus pe facebook:))))
La anul cred ca ne vom muta locatia de sarbatorit, la ritmul familiei nostre de crestere anuala. La vara vom cununa din nou A patra oara.

ATi auzit ceva, vine primavara anul asta? AM vazut cod portocaliu de ninsoare la Bucuresti pt maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ioana, ma bucur mult ca ati sarbatorit asa frumos! Astept pozele

Site-ul meu de vreme zice ca sambata vor urca temperaturile pana-n slavi, direct de la 6 (vineri) la 18 grade (sambata). S-o vedem si pe asta...

Noi ieri am fost la sanius. Pe principiul: decat sa ne lapoviteze in oras, mai bine sa ne ninga la munte . Eram satula pana peste cap de statul prin jurul casei din ultimele saptamani (virusate)...

Mergi la inceput