Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

multumesc
ieri se calmase si nasucul Anei. dar m-a cam fiert mama, care ramasese cu ea acasa, mai ales ca o vazusem si eu in w/e ce poate produce...

Ufff, e un balamuc total viroza asta, nu vrea sa plece nicidecum, nici mie nu mi-a trecut de tot. Pe Ana am tinut-o 2 saptamani cu siropele din plante si aerosoli, de vineri e si ea pe zinnat. Nu mai e la fel de rau, dar nu mai vad capatul cu mucozitatile astea. Si o tin acasa de 2 saptamani .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, astia sunt mucii de toamna-iarna-primavara uzuali in primii ani de gradi. Nu te ingrijora asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

nu mi's panicata, doar satula pana peste cap .

ca sa fie setul complet, se pare ca voi avea la serviciu intalniri majore fix in saptamana cu vacanta copiilor, pentru care ne facusem planurile. tot cuget cum sa ies la liman .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, eu te invidiez ca esti la servici. Eu parca m-am angajat bucatareasa la mine acasa. Am facut de dimineata escalop din cotlet de porc cu ciuperci si piure. Nati nu mananca , pun acum sa-i fac o mamaliga. Intre tmp fierb mancarea lui Ami. Si tot asa.

A voastra satula de bucatarit,
Lavi

P.S. Am fost azi la dermato sa-mi verific alunitele aparute in sarcina, aceeasi dr la care am fost cu Nati. Sunt impresionata ca e prima din 3 care mi-a pus un diagnostic la o galmita pe care o am in zona coastelor. Nimic periculos, dar mi-a dat o explicatie coerenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Maria-Alexia, nasol cu bolile voastre care nu mai pleaca; si Lavi, nasol cu atata bucatareala.

Si Rianna e sensibila cu nasucul, acum s-a mai dres, dar cand era mai mica ii curgea foarte usor sange din nas.

Stau iarasi prost cu timpul liber, si vine Pastele peste noi (aici se sarbatoreste pe 31 martie) iar eu ma simt total nepregatita.

Pup colectia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, ce a zis dr? Probabil nu a fost nimic, asa-i?

Virgil iar isi face planuri de o tura scurta de America in mai inca nu se stie data, va merge pentru un summit de o zi doar. Tot va lipsi vreo 4 de acasa cu drum cu tot. Barem nu merge la marea chestie care pica fix de ziua Amisorului, s-a invoit ca sa zic asa.

Amaliuta are 4 dinti, i se pregateste acum al cincilea si vocifereaza de zor pe limba ei, e tare dulce.

Pe Silvia o doare gatul si are stare subfebrila, sper sa nu o luam de la capat cu racelile.

In we mergem din nou la Alba si cam atat despre noi.

De abia astept vacanta de primavara cu tura scurta de Italia.
De fapt de abia astept si saptamana altfel, sa nu ne mai stresam cu temele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, ma bucur mult ca ai dezmortit subiectul dupa lunga pauza .

cu ultima noastra faza, cu sangerarea nasucului, nici nu stiu ce sa zic. nu se mai intamplase vreo 2-3 zile, parea sa fie mai bine. pana ieri, cand iar urati verzi si cu firisoare sangerii . sa vedem azi ce ne mai asteapta..

eu m-am dezumflat de tot, vacanta pe care o tot planuiam inca din toamna pentru saptamana libera a copiilor s-a dus pe apa sambetei, nu pot lipsi de la serviciu in saptamana cu pricina. poate iau liber vinerea, dar s-a dus iesirea noastra. macar una mai apropiata sper sa reusim

meems, aceeasi senzatie o am si eu: zboara saptamanile! subzistam luni-vineri, in w/e de-abia ne dezmeticim si ... o luam de la capat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, nu te ingrijora asa, nu e foarte grav!
imi pare tare rau de ratarea vacantei. Un motiv in plus sa o planifici ferm, cat mai din timp, pe cea de vara.

La o adica invoieste-i luni pe copii, sau chiar si marti dupa ce incepe scoala. Explici situatia, spui ca sunteti cu totii foarte obositi si simti nevoia de o iesire si cred ca o sa ai parte de intelegere. Eu am invoit-o pe Silvia si pentru DLP si pentru Roma si n-au fost probleme, mai ales ca ea a lipsit f putin de la scoala comparativ cu alti copii care au fost bolnavi mereu.

Eu in locul tau asa as face, n-as desfiinta o vacanta la care am visat mult.

Mi-am facut azi un test de sarcina, din fericire negativ pentru ca nu mi-a venit inca ciclul. Alaptare-alaptare, dar deja are 10 luni jumate mandra mea.
Chiar n-as fi avut deloc chef sa fie pozitiv.

Azi si ieri am uitat sa-i duc Nataliei umbrela cand am luat-o de la scoala. A zis ca daca se mai intampla se supara pe mine, imi ia portofelul si isi ia bona care sa o astepte la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Miri ce faci?

Eu am ramas pe dinafara la grupul de pe fb pt ca mi-am schimbat contul
Cine ma baga si pe mine pls?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

ile, te bag eu, lasa pm cu inf.

Mergi la inceput