Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ami e o figura. Are un bat din ala pe care se baga cercuri ( inele). Se pricepe sa puna cercuri pe el doar ca nu le pune in ordinea in care trebuie, de la mare la mic. Mai are si o cutie in care se baga diverse forme. Capacul de la cutia respectiva se scoate. Azi a pus capacul ( cu gaura lui rotunda, pentru introdus sfera ) pe batul de pus cercuri. A vazut ea ca intra. . E o scumpica, ma topesc dupa ea

Maria, sanatate Anei, imi place mancarea de regim in acceptiunea ei!

Unde mergeti in Austria? Mie imi plac povestile cu planuri de vacanta, ca si alea cu impresii. Vacanta placuta!

Despre 2 si 3 mai cica se recupereaza . Sper sa nu se recupereze si practic pt ca ma enerveaza la culme sa-mi strice doua week-end-uri din mai. In 2 si 3 oricum nu plecam nicaieri ca nu are Virgil atata concediu.

Corap, voi ce ati mai facut cu vacanta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

pai noi... n-avem planurile facute inca. si nici rezervarile .
In principiu Viena si (sper) Salzburg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

uitasem ca voi sunteti cu adrenalina ultimului moment.
Atunci spor la rezervari iti zic!

Cami, povesteste-ne de Roma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La Multi Ani de 8 Martie!
Aici nu se sarbatoreste.

Lavi, precoce Ami a ta

Maria-Alexia, sper sa fie bine Ana, ca sa o puteti sarbatori cum trebuie.

Multumesc de aprecieri la adresa Riannei! Imi doresc sa aibe mereu un suflet bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La multi ani de ziua mamicilor
sa fim sanatoase si sa ne serbeze cu drag in fiecare an copilasii nostri!

Noki d c e "cumplit" eutiroxul?!

Imi pare rau de viroza devastatoare pentru silueta saralinei

Planuri de vacanta - nimic la orizont, inca ne chinuim sa ne aducem toate catrafusele la noua locatie

abia astept vara, voi fi la mare pentru ca sunt in concediu de cresterea copilului yuhuuuu

Va pup

ba nu

Piersicutzele de la Irina sunt ff precoce, de la 6 luni zic mama, tata, bebe

i este la un eeee si atat

merge amisorul?
Lavi vreau sa vin de BE, stiu ca e langa tine, hai sa facem un efort sa ne vdm, ce zici?Ca nu mai avem mult timp statutul de mamica cu bb, nu?

Liber si scoala in mai, asta da surpriza

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ilenutza, si eu vreau sa merg la BE, hai sa mergem impreuna. Joi sau vineri? Ca sambata si duminica noi plecam din oras.

Ami e mai in urma cu vorbitul . De mers inca nu merge singura decat 2-3 pasi. Inca nu e sigura pe echilibrul ei. Dca are mai mult de mers si nu are de ce se tine merge de-a busilea pana are de ce sa se tina ca sa se r idice. Daca se tine de ceva are viteza.

Mi-am luat u al doilea carucior, mai usor decat primul. Pe primul o sa-l pastram la V in portbagaj. Ma duc acum sa-l cantaresc pe cantarul de bebe.

Ilenutza tu cat stai in concediu cu Irinuca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

2 ani

Ce carucior ti- ai luat?

Da joi sau vineri, la ce ora ti-ar conveni ? Vii si cu Nati?

Joi sunt toate standurile pregatite? Ca e prima zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mi-am luat Peg Perego Pliko Mini. Are cu 1.5 kg mai putin decat actualul, Chicco Liteway. asta a fost motivul. Pe cel vechi il vom tine in portbagaj si il vom folosi cand plecam undeva cu masina, iar pe celalalt il voi folosi eu in mod curent. L-am luat de la Bebe Tei, a avut un pret bun. Puteam astepta Baby Expo dar nu stiu daca prindeam un pret mai bun si mai ales daca gaseam aceeasi culoare( pe rosu). Chiar am sa ma uit.

Eu trebuie sa o iau la 11.45 pe Nati. Pana pe la ora 15 dureaza pranzurile :), deci as putea pe la 16. As lua-o si pe Nati daca isi termina lectiile, dar atunci s-ar putea sa dureze mai mult ca iar e in faza de lalaiala.

Tie ce ora ti-ar conveni? pt ca eu sunt oarecum flexibila.

Eu zic ca mai bine joi, gasim cele mai multe chestii si e cel mai putin aglomerat. Pana dupa amiaza sigur sunt instalati deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Am intrat si eu sa va pup si sa va imbratisez virtual, cu ocazia zilei de 8 Martie!

De vineri pana duminica am fost la Bucuresti, la botezul baietelului prietenilor nostri cei mai buni, nasii copiilor. DOamne, au o minunatie de copil, cuminte cum nu se mai poate (eu nu am mai vazut copil chiar atat de linistit). Am stat lipita de el ca o ventuza doua zile, imi venea sa il mananc din cap pana in picioare. Nu, nu ma incurajati sa mai fac unul, mi se pare ca i-as neglija pe cei doi din dotare (si-asa am procese de constiinta pemanente ca nu am rabdare cat as vrea cu ei...)
M-am bucurat de doua zile de primavara adevarate, la noi sunt...din nou...5 grade si GRI de jur imprejur.

Noki, bine ca ati scapat de nenorocita de viroza, naspa mai sunt formele astea.

Meems, ferice de voi ca traiti intr-o tara civilizata, unde oamenii si mai ales copiii buni la suflet, darnici, etc...sunt apreciati. La noi majoritatea isi educa copiii sa fie cat mai tupeisti, cat mai egoisti, cel putin din ce vad eu in jur. Tind sa cred ca noi, ca specie de parinti suntem pe cale de disparitie... Felicitari micutei si parintilor care o cresc!

Maria, bravo pentru activitatile sportive!

Lavi, ce a facut SIlvia la olimpiada? Parca vad ca ajungeti la nationala


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ioana, multumesc de intrebare. Cum ma asteptam n-a facut mare lucru, era absolut imposibil sa se califice la nationala pentru ca nu s-a pregatit cine stie ce. Pentru rezultate iti trebuie munca. Chiar si geniu sa fii si nu poti avea rezultate la matematica fara sa lucrezi.

Sa va fie de bine plimbarea la Bucuresti pt botez, te cred ca nu te-ai mai dezlipit de bebe si eu ma dau in vant dupa bebelusi si probabil ma voi da indiferent cati copii si nepoti as avea.

Ami merge singura din ce in ce mai mult si mai bine. Si spune din ce in ce mai multe silabe. Parca a progresat vazand cu ochii in ultima saptamana. Ne apuca ostalgia si pe mine si pe Virgil ca bebelusia ei e pe duca.

Mergi la inceput