Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cooorect!

Ba da, va dau acum o felie de tort pt ca acum mananc si eu: l-am terminat chiar inainte sa merg la dentist si apoi n-am avut voie sa mananc o ora jumate. . M-am zapacit cand am facut programarea pe azi si apoi mi-a fost jena de drita mea sa o mai schimb.

Resrul familiei a mancat in fata mea mai devreme. Dar nu-i bai, ma razbun si beau si jumatate de cupa de sampanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Immm, delicios, multumim!

Sa ne dai si noua reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Noi inca nu am mancat tortul... va urma, deseara; cu familia apropiata si cativa din prieteni. Nu stiu reteta, ca l-am cumparat , dar e de ciocolata si cu fructe deasupra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

lavi, meems:La multi ani, sotilor! Sa fie sanatosi, fericiti si impliniti alaturi de sotiile lor , ca tot zicea ilenutza mai sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noi daca am sarbatorit numai in familie mi-am permis sa fac eu tortul (ca nu-mi ies prea aspectuoase). Fetele voiau de ceva timp sa le fac chou a la creme. Asa ca am facut tort de chou a la creme. Am taiat gogoloaiele in jumatate, le-am pus pe un platou rotund, pus un strat de crema, inca un strat de jumatati, iar crema, 3 etaje din astea. Fiind crema tarisoara a stat toata sandramaua si i-am putut da o forma rotunda. Apoi am ornat cu frisca si cu bombonele.

Baiul a fost ca am consumat mult mai multa crema decat gogoloaie asa ca am mai facut apoi o tura de crema si pt cele ramase.

Aoleu s-au trezit fetele aseara ca nu si-au facut temele pe vacanta, mai ales Silvia are 3 lecturi de citit si rezumat plus la matematica. Nati mai are doar putin la romana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi ANi taticilor sarbatoriti!

Maaaaai, ce-i cu vremea asta? Ca ma impusc!!! AM avut doua zile fara ploaie (cu soare razlet) si de asta-noapte iar ploua.

Sa va povestesc cum m-am rasfatat sambata! Am primit cadou de la niste fini un voucher la un centru SPA de la noi din oras si mi-am facut programare sambata trecuta. DOamne, ce bine e sa te scarpine careva doua ore! Daca s-ar putea face si spalari de creier in acelasi timp, relaxarea ar fi totala:)))

Ma gandeam ce bine e sa ai bani si sa-ti permiti sa ai grija de tine! Adik altii sa o faca si tu sa zaci:) Macar din cand in cand...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:) la muuuuulti ani sot de lavi si sot de meems!

(eu's bolnava rau, am racit cumplit si nu-mi mai trec frisoanele si febra)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Auleo, Corapino, sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello!
Ce bine am picat, dupa o mega-portie de tiramisu , la citit despre torturi si sarbatoriri:
Lavi, Meems, La multi ani sotilor .

Lavi, ma bucur ca v-a priit vacanta, de-abia astept pozele si... cronicuta de detaliu!

Corapina, sanatate, reparare rapida!

Eu am saptamana cica de sedinte&intalniri, pentru care am renuntat la concediu . Am dat in w/e o tura prin Cluj, ne-am amuzat la The Croods, intalnit Delia & fetele... A fost fain.
Altfel, nu prea simt vacanta. Nu stiu nici Cristi cat se bucura de ea . Pe Anuca o ducem la gradi din motive de logistica insuficienta, offf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

multumesc de urari si ganduri bune!!

Ioana, sa-ti fie de bine scarpinatul Si sa ai ocazia sa mergi cat mai des.

Corap - sanatate multa!

Maria-Alexia, ce fain ca v-ati intalnit cu Delia si fetele!

Mergi la inceput