Mamici din Franta

Mamici din Franta | Autor: iuliajurdi

Link direct la acest mesaj

Buna ziua dragele mele,sper sa nu fiu singura mamica si graviduta din Franta care este prezenta pe forum.
M-ar interesa sa schimbam idei despre maternitati,urmarirea copilului dupa nastere,etc.
Va pup si va doresc zile pline de soare!


Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iulia, este un subiect cu mamici din fr, dar care se pare ca a cam murit. La odiseea mai-iunie suntem 2 gravidute din FR.
Ti-am mai citit posturile, si se vede ca esti de curand aici :)).


Vicky, Printzesone and BB (31+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Uite aici forumul frantuzoaicelor:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173812&whichpage=13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Va multumesc pentru raspunsuri dragele mele,da sunt de curand aici,de fapt de 2 ani jumate si inca ma minunez si ma minunez si nu intotdeauna in sensul bun!


Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Iulia, cred ca toata lumea (cel putin toata lumea pe care o cunosc) a trecut prin faza de ralare :)), totul era negru-gri, francezii niste idioti etc :).
O sa te obisnuiesti incet, incet cu sistemul, si o sa-ti si placa.


Vicky, Printzesone and BB (32+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Draga mcoca,eu sunt foarte obisnuita si niciodata nu mi-a trecut prin cap sa fac judecati de valoare cuiva! Francezii niste idioti? Oare de unde o veni chestia asta?Ei sunt cu ani lumina inaintea noastra!De fapt si ei si altii!
Daca ma deranjeaza ceva la unii francezi este faptul ca nu vor sa faca distinctia dintre rom(tigan)si roman, si stii ceva? Nici macar pentru asta nu-i pot judeca din moment ce sunt agasati si chiar agresati in propria lor tara!
Te rog poti fi mai explicita? Sa ma obisnuiesc cu ce? Situatia mea este foarte legala si foarte la punct deci nu vad cu ce ar trebui sa ma obisnuiesc. Sa ma obisnuiesc cu mizeriile si rautatile unor concetateni? Cu asta niciodata nu voi fi de acord!
Cred ca am fost un pic inteleasa gresit,nu am probleme in general dragele mele, doar ca acum este o situatie un pic mai speciala pentru mine,atata tot!
Multumesc pentru raspunsuri si zile insorite va doresc ca de ploaie si zapada ne-am saturat!


Octavian 09/12/1995
Sarah 34+

Mergi la inceput