Licuricii mari de ianuarie-februarie 2009 (1)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Sanatate bolnaviorilor!

Am venit si noi de la control cu Razvi, totul e Ok, avem unda verde pt iesit afara si pt gradi. Cu gradi o sa fie mai nasol ca nu a mai fost de o gramada de vreme, dar asta e, trebuie sa se reobisnuiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

crisspy se va obisnui re[pede
ca nici antonia nu a mai mers cam o luna
si a fost mult mult mai bine dfecat ionainte
inca e adevarat ca cei mici unii nu o stiau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Porumbita, Alex nu a facut decat vaccinurile "obligatorii", pana la cel de 4 ani, pe care tocmai l-am refuzat, fiindca, efectiv, mi s-a parut inutil iar doctora lui mi-a dat dreptate..
Vaccinul nu da imunitate pe viata, pe cand boala, da. Stiam ca e epidemie de varicela la gradi, dar nu l-am ferit. Am preferat sa faca acum, decat matur, ca mine si ca taica-sau..

Cami, Doamne ajuta!

Si noi am fost cu Alex la control oftalmologic, prin iarna, pt cearcane si trebuie sa revenim in aprilie.
De cand e bolnav sta 50% din timpul in care e treaz la calculator.

Au inceput sa se usuce bubitele, greu a mai evoluat boala asta..A avut maxim 30 de bubite.

sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

ROX distractie placuta azi!

Azi e prima zi de gradi dupa pauza de 2 luni. A fost Ok, s-a trezit cam greu dar macar nu s-a lasat cu plansete cand am plecat de la gradi. Ne-am hotarat la program scurt, acum sper sa nu dea ninsorile peste noi si sa poata mami sa se duca cu Andra sa-l ia.

Tuseau mai toti la gradi, sper sa nu se imbolnaveasca iar ca ma duc cu capul. Am iesit sambata afara si bineinteles ca Andra s-a intors cu muci. Duminica am inceput ziua cu o varsatura. Insa de atunci nimic, dar tot pare ca are ceva in gat ca si apetitul s-a diminuat.

Sambata m-am blocat in lift cu Razvi , a sarit in lift si bineinteles ca ne-am oprit intre etaje. Se panicase rau de tot, straiga "tati, mamaia ajutooooorr, ne-am blocat!!!!". Am iesit repede si toata seara mi-a repetat ca nu mai sare in lift .

fetele, o saptamana usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

multumesc mult Criss

hehehe ce aventura in lift...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

wow crisspy
si ce ati facut?
cine v-a scos din lift?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Cami am avut noroc ca tocmai atunci se faceau niste reparatii la coloana de apa calda de la bucatarie si erau multi muncitori pe acolo. L-am sunat pe sot si impreuna cu unul din ei au reusit sa deschida usa si sa iesim de acolo.

Nu a durat mult, vreo 10 min, insa Razvi deja era transpirat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu nu stiu de ce mi se parea asa funny sa raman in lift, acum o mie de ani cand se tot intrerupea curentul. cred ca o vedeam asa, ca o aventura deosebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hello fetele

ce mai faceti????
nu mai e nimeni prin zona?
mie antonia mi-a facut ieri otita
pentru prima data
sper sa nici nu mai faca ca a durut-o rau de tot urechea iueri
deci suntem iar pe antibiotic
klacid de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Camelia, sanatate Antoniei. noi sunte obisnuiti cu ele, Eva face cam des din pacate. la noi functioneaza azitromicina sau zinnat-ul.

Mergi la inceput