Licuricii mari de ianuarie-februarie 2009 (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Din partea mea, daca se va pune asa problema, ma duc cu dosarul ei medical. Nici nu contine multe. Sau fotografiez camara, ca e ca la farmacie.

Dark, deocamdata i-a iesit +1 la un ochi si -1,25 la celalalt. Ma mosteneste. A fost doar prima parte a examinarii, mai mergem si saptamana viitoare, pentru cititul de pe plansa, un E pe orizontala, cu picioarele sus, jos, si unul pe verticala, cu picioarele stanga, dreapta.

Cu ocazia asta, am constat cat de rau vad fara ochelari. Pentru cine stie plansele alea cu randuri de litere, eu vad doar primele 2-3 randuri, pe urma, deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna seara!!!

Ehe...bine v-am regasit in casa noua! Felicitari noilor burtici, sarcina usoara fetelor si copii sanatosi.

La multi ani, de 8 Martie, va urez si eu cu intarziere!

Noi suntem bine, ocupati cu gradinita si diverse treburi de zi cu zi.

Va pup si va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata

Selene, ce are Daria? ati fost la oftalmolog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Da, rox, la oftalmolog, vad ca examinarea se desfasoara in doua etape. Vineri a fost etapa cu dilatarea pupilelor (nu cu atropina, ca nu se mai foloseste, ci cu altceva) si cu masurarea la aparate. In urma masuratorii i-au iesit valorile de care spuneam.

Joi se va corela aparatul cu cititul de pe panou.

Pe urma vedem.

Eram pregatita pentru asa ceva, oricum, pentru ca problemele oftalmologice se mostenesc, eu am de mult, la varsta ei, ma operam de strabism. Ochelarii mei sunt tot asa, o lentila cu plus, una cu minus.

Si problemele pentru care am mers la kinetoterapie tot de la mine sunt mostenite.

Deh, am avut vreme sa studiez defectele genetice ale familiei, eram 100% sigura ca se vor transmite. Din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna seara fetelor si bine v-am gasit in noua casuta

eu sunt tare suparata
ni s-a confirmat la tg mures diagnosticul ba inca e mai grav decat cel pus la cta
INSUFICIENTA MITRALA USOARA SPRE MEDIE
INSUFICIENTA TRICUSPIDIANA



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Cami, Dumnezeu sa o ocroteasca pe micuta Petra! Eu nu stiu ce inseamna diagnosticul, dar sper din tot sufletul sa aveti o rezolvare si sa fie totul bine! Doamne ajuta! Va imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

cami, nu te panica, asteapta explicatiile roxanei . Un gand bun de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Cami, ce au spus medicii? e nevoie de un transplant de valva? sau asteptati sa mai creasca sa vada cum se comporta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Cami, nu stiu exact ce inseamna acest diagnistic, dar ma rog la Dumnezeu ca sa fie ceva care sa se trateze sau sa dispara cu varsta. Medicii ti-au dat si ale explicatii? Trebuie facut ceva? Vreo anumita conduita?

Sanatate va doresc!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 5+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Cami, multa sanatate micutei Petra! Multa putere va doresc! Doamne ajuta sa fie totul bine si sa se faca bine!

Multe imbratisari de la noi!

Mergi la inceput