Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna!
Qiao, azi Gugu a devenit international. M-a vazut o colega in bus, spre servici, ca ma uitam la filmuletul cu "puiul-pisica"
si numai despre asta s-a vorbit in pauza de masa. Asa le-am zis eu ca la pasari creste ciocul daca si-l ciobesc in varf si alte chestii aflate de la tine, de am spart audienta.
Ana, eu am observat fraza cu catelul, dar nu stiu nimic despre ei. Cand eram in Ro cei de la Vier au luat catelul care statea la mine in fata usii si l-au castrat, avea peste 3 ani (ce de atata timp il hraneam eu). Sa nu iti zic ca inca un an a stat pe covorul de la usa, dupa ce am plecat. Apoi dupa 2 ani, cand am coborat din masina, m-a recunoscut si a tinut neaparat sa doarma tot pe
covor, toate cele 2 sapt de vacanta.
Elly, ce are treaba cu postul si Fiv-ul. Singura problema este sa nu plece dr in concediu, ca atunci o sa fie mai greu.
Eu nu as amana nici nunta, nici botez. Cand am botezat pt a doua oara eram in plina stimulare, popa mirosea a vin, ovarele ma dureau de pocneau si bebe avea 7 kg. Noroc ca l-a luat sotul si l-a tinut si eu m-am concentrat toata sa nu dau afara.
LE: am vazut ca ai sunat, care oras al indragostitilor? E pe la mine prin zona?

Azi incepe MasterSef in Ro? Hmmm tocmai am uitat sa ma uit ieri la primul episod din Inima de tigan, o fi fost si azi unul? Sa nu ziceti ca sunt zuza, dar numai cu Protv Internat, nu prea am variate cu programe romanesti.
Ah si eu am la cuptor o varza calita (de aia de murata) cu ciolan afumat.

Intalneala placuta!!
Si daca vedeti greseli de gramatica, asta este... scriu repede si nu am timp sa recitesc!!

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

babutelor,va pup si eu si va doresc intalneala placuta.
Many ai dreptate,sa stiti ca eu va admir foarte mult si mai ales stiu ca unele muncesc din greu sa adune banii de tratamente,eu de ex.daca eram in Romanica,nu cred ca as fi putut sa imi permit mai mult de 1,maxim 2,chiar daca am fi muncit zi si noapte si asta nu pentru ca ne lipsesc diplomele .
va pup si va trimit cate o floricica,sper sa nu fi suparat pe nimeni ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Gaby, ce dragut, saracul catelus, i-o fi fost dor de tine! Cel de la noi e tare scump si cuminte, iar pe mine ma iubeste cel mai mult. Si nu pentru ca ii dau de mancare, ci pentru ca sunt singura care se joaca cu el si il mangaie - asa cred eu.


Daniela, pe cine sa fi suparat, mai?! Eu zic ca pe nimeni.


Si eu o astept pe Qiao sa mai dea retete raw de la atelier, mai ales ca vine primavara! Oh, abia astept verziturile!!!


Stati asa, lumea chiar numai branzeturi pasteurizate mananca in sarcina? Nu e nici una care sa fi mancat de alea normale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

bau...

pana acum mi-a placut baiatul ala din varf de munte cu ferma de animale...nu neaparat pentru ce a gatit cat pentru el...un suflet pur si un baiat asa de tanar si serios mai rar in zilele noastre.
aa...si mi-a placut si tipa aia emotiva cu ochi albastri care a venit cu prajitura...foarte originala si apetisanta prajitura.

many si eu citesc destul de des blogul Lenei.
cu mancare raw nu sunt foarte prietena,recunosc.
de 3 luni bem in fiecare dimineata cate un smoothie de legume cu fructe si ne e foarte bine cu el.
abia astept sa apara fructele sa fac noi combinatii.


elly...daca accepti un sfat din partea unei persoane care ani de zile si-a facut "griji" ca nu-si poate planifica vacanta de vara,de paste,de Anul Nou pentru ca "atunci" o sa fiu gravida si nu stiu cum o sa decurga sarcina ....cununa fara doar si poate...nu-ti planifica viata in functie de FIV...Doamne-ajuta sa nu poti cununa din cauza de burta uriasa,greturi-gretoase etc etc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

Ana cred ca l-am vazut pe cutu cu tine in poza,e tare dragut,sa-l iei acasa.Eu iubesc asa de mult cateii,dar cred ca nu o sa am niciodata pt.ca noi locuim la bloc,iar sotul nici nu vrea sa auda,doar daca fac tripleti si atunci ne mutam la casa si o sa ne luam unu mare sa ne pazeasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

nanne, many,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

tare tipul cu "sosul " adica sortul . vietnamezul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Many, sigur pasteurizat! Nu altfel!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela, nu e ala! Dar voi face negresit poze si il vei vedea sigur. Dar in caz de gemeni nu va mutati?! Eu iti doresc sa ai si copii, si cutulache.


Sami, combinatia fructe-legume... mai bine nu! Fructe-frunze verzi sau doar legume da, altfel ba! Chestie de timpi diferiti de digestie, combinatii chimice nu foarte compatibile si ok, fermentatie etc...


Later edit - Huh, am un ton sfatos. Nu s-a vrut, ziceam si eu din cele cetite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Si mie mi-au placut ciobanelul, tipa cu prajitura si cea cu fetita cu down. Aaaa, si cel cu varza.

Mergi la inceput