Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

OK, acum intreb si eu mai vine cineva?
In afara de Qiao vindecata miraculos de chinezoaica
Ca sa stim si noi, pentru ca asa sunt si eu obosita... Adica eu as dormi de la 9-5 in ultima vreme! Nu-i place pe lumina!

Eu oricum trec prin zona pentru ca primesc transport pretios de Crinone, dar apoi pot sa o iau spre casa, nu?

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Velvet alegerile sunt intotdeauna dificile si faptul ca pui copilul first e o alegere minunata; nu te mai uita in spate cu ce n-ai facut ca nu te ajuta; iar cu datoriile cred ca nu exista decat fff putini oameni care nu nu le au inclusiv cei cu averi fabuloase; veti incheia intr-o zi si ratele si atunci va fi altfel
Cat priveste faptul ca faci ce iti place inca vezi! e o alegere a ta de asta ziceam ca e la tine la un moment dat si ca important e sa nu iti para niciodata rau de alegerile facute;
oricum intotdeauna cand alegi si obtii ceva sacrifici altceva ca asa-i in viata..ce conteaza cred ca e sa te impaci cu ce ai sacrificat si sa mergi mai departe pe drumul pe care simti ca ti-e bine...
Eu am facut schimbari de fiecare data cand am inceput sa fiu nemultumita de ce am, de job etc...
Asa mi s-a parut mie ca esti tu din ce ai scris...daca am inteles gresit nu lua in seama nimic din ce am scris

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

nu am citit in urma, doar pe pagina asta unde nanne se intreba daca mai vine cineva. WHAAATTT ?!?!?
sa nu ziceti ca ma lasati pe mine singurica pe acolo, avem si
rezervare la La mama pt 18.15.
spuneti-mi, sa o anulez macar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Nanne te trage bebe la somn; eu mi-am anuntat si motivat neparticiparea

Qiao m-am nimerit scriind si peste tine; please nu te supara ca nu vin

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sandy, care 2 imagini??

Uf, afaceri...eu am lucrat numai la privat, mai precis, numai in banca...si cand s-a desfiintat departamentul nu am mai gasit nimic...nu am vrut numai banca, dimpotriva...daaar, apareau 2 probleme: supracalificarea si varsta...Eu am lucrat pe aprobare credite si eram coordonator de echipa...vezi Doamne, cica eram mare sef...
So, am incercat sa fac chestia la care ma pricep si imi si place: am devenit traducator, dar exclusiv pe traduceri stiintifice si tehnice, mai ales medicale, de farma si chimie. Nu ma bag la economie sau juridic pentru ca eu consider ca trebuie sa ai studii in domeniu ca sa intelegi exact domeniul, ori eu sunt inginer.
Am un singur contract cu o firma care se ocupa de brevete, dar nu imi trimit constant de tradus...dar si cand traduc, sunt incantati de terminologia folosita si de faptul ca nu fac furculisioane.
Tot visam sa incepem o afacere, dar nu avem banii de investit, ca avem credite...Partea proasta e ca sotul care e programator baze de date (nu va ganditi ca are vreun salariu enorm) se cam resimte...Anul asta face 40, suporta din ce in ce mai greu tampeniil hr-istice si stilul heirup-ist si simte nevoia sa iasa din sistem...vorba lui: coine dracu' a mai vazut programator de 50 de ani??? Noroc ca arata mai tinerel...Oricum, se prefera pustanii care termina facultatea si care sunt disperati sa lucreze pe 2 lei...asta e, inteleg logica patronului...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Alex dintr-o parte pare carucior de bebe, iar din partea opusa pare un paun cu coada deschisa umflata (chiar daca e pe roti)

Cat priveste munca la stat sau privat cred ca la un moment dat totul e sa iti iesi din propria-ti piele sa iti imaginezi ce ti-ar placea sa faci sau sa fii si apoi sa-ti stabilesti pana cand vrei asta si apoi sa alegi caile care te duc acolo si apoi sa mergi pe ele
Pare indraznet dar credeti-ma ca se poate

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Pai eu plec la metro in vreo 10 min, pt. ca azi circul pe sub pamanat
Elly spunea ca nu se simte bine, Qiao.
Sandy, asa e cu somnul - mama zice ca atunci e ora lui de somn , dar de ce si-a ales tocmai de la 9-5 nu stiu... si am inteles dorinta de incognito, no problem din partea mea

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sandy nu,nu sunt nemultumita de ceea ce fac.deloc.nu mai sunt nici satisfactiile de dinainte.da e locul meu acolo...da,aleg copilul!nu regret nici o secunda ca muncesc non stop pt EL...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

eu mai am putin de clipocit pe aici si pe urma tup la metrou. am 2 statii pana la Unirii, deci ajung repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Eu - mai multisoare si e linia lenta si cu trenuri graphi-tate, nu e metroul no. 2...

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput