Andrei a primit o raza de speranta!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

groaznic cate nenorociri se pot abate asupra unor suflete nevinovate.
Acum aproape 2 ani cand am avut una din operatiile Dariucai am intalnit in spital un bebe nou nascut,venise bunica cu el direct din maternitate .Avea glaucom congenital.A fost operat de d-na dr Coviltir,mergea spre bine ,dar neavand bani sa vina la controale la timp a ramas numai cu un ochisor salvat,caci a avut nevoie de valvele acelea ca si Ionela mikaelei.Si tare greu au reusit sa stranga banutii pt o operatie .Daca veneau la timp se salva si celalalt ochisor.
Au incercat aici sa il opereze?Eu stiu ca se opereaza glaucomul congenital cu rezultate ff bune si aici .Si ies mult mai ieftin .
Vom dona si noi pt bebe Andrei si ne rugam sa fie bine

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alex@Sara, unde 'aici' ? poti sa imi dai detalii?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Strumph, am pus paypal-ul meu la bataie.
va multumim tuturor de implicare

nu-s asa multi bani....

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Laura, nu se poate face operatia si in Germania sau Austria cu formularul 112 ?
Pana una alta, voi trimite si eu niste hainute adunate de prin sifoniere si de pe la prieteni, pentur Andrei, prin sora mea de suflet, szivarvany.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Alex@Sara, unde 'aici' ? poti sa imi dai detalii?




'Cos what I feel is the only truth for me

La spitalul de oftamologie din Bucuresti,din Piata Lahovari .
Acum am citit mai cu atentie si am vazut ca lui ii trebuie implant de cornee.In cazul acesta nu stiu daca se face asta aici,dar ar fi bine sa vina la un consult.Iti poate da mikaela datele d-nei Coviltir-din cate am inteles eu de cate ori am fost internata acolo cu Dariuca,ea ar fi specializata in glaucomuri sau glaucoame,cum s-or zice,ca mai bine nu s-ar zice,la cat de pacatoase sunt

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Revin cu detalii pe masura ce aflu si eu mai multe amanunte. Bebelushul a fost operat de glaucom de dr. Coviltir la Spitalul de oftalmologie, dar are nevoie si de trasplant de cornee. Dr. Coviltir a spus ca a facut tot ce a putut ea, iar pentru transplant i-a indrumat spre clinica din Oradea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am trimis si eu acum pe paypal 30 lire, cand poti confirma Roxana, te rogaveam adresa in agenda, sper ca tot aia e

Laura, trimite-mi te rog pe PM, adresa ta si un nr de telefon ca imi trebuie pentru curier, ma duc sa pun in cutie lucrusoarele si sa sun la curier, sper sa vina maine sa il ia si sa ajunga cat mai repede in tara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mama mea fuse operata de cataracta la oftaclinic, in Bucuresti, acu multi ani ... vreo 8-9-10 ... nici nu-mi mai amintesc exact.
Dar imi amintesc ca erau multi copii care asteptau si ei sa fie operati, si-mi mai amintesc ca doctorita care a operat-o pe mama, Corbu se numeste era in momentul respectiv unul dintre cei mai apreciati doctori oftalmologi in operatii de mare finete. Eu am fost multumita de cum au tratat-o pe mama, ea e multumita de ochii ei noi :)
Poate nu strica un telefon si la clinica lor, macar pentru o a doua parere. Nu le fac reclama, pun linkul lor in caz in care va tenteaza sa-i contactati http://www.oftaclinic.com/index_files/page0003.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

multumesc, ralcat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

am trimis si eu acum pe paypal 30 lire, cand poti confirma Roxana, te rogaveam adresa in agenda, sper ca tot aia e


aia e! multumim din suflet, pun acum confirmarile pe prima pagina

Mergi la inceput