Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

am schimbat si semnatura .....


[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Casandra, dar la pompa electrica e mai bine/mai usor? La cea manuala stiu ca risti sa faci scurta la mana pentru 2 ml de lapte...

Merci in avans pt raspuns.
Pupici

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna fetele. Am venit de la doctor. Suntem bine, avem destul lichid si placenta buna. Col destul de lung. A spus ca va avea aproximativ 4000 g , sper sa fie mai putin.
Am facut si monitorizare. Suntem bine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

In privinta pompei, eu am una imprumutata, Medela electrica. Nu am termen de comparatie insa mie mi se pare super. Cred ca e utila mai ales dupa vreo 3 zile de la nastere cand incepe sa vina putin colostru ( in cazul cezarienei) . Eu m-am muls cateva zile dupa ce papa bebe si ii dadeam lapticul asta ca si completare. Acum m-am muls ultima data ieri dimineata si de atunci bebe doar a supt, s-a si saturat, nici nu mi s-au intarit sanii, incepem sa avem un echilibru. Am ajuns chiar sa am un disconfort din cauza ca imi curg sanii. Fetele care ati nascut deja, ce tampoane de sani folositi?

Mami de bebe Tudor Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Casandralin felicitari mami pentru printisor!

Ma bucur ca ai avut o experienta mai buna de data asta. Mult laptic iti doresc mami.
Eu nu recomand pompa manuala. Mi se pare ineficienta, iti pierzi din timpul pretios care ar trebui sa-l petreci cu bebe si odihnindu-te. Cea mai desteapta investitie o pompa electrica ( daca se poate medela ), daca nu primii pasi este super si e doar 200 RON.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

VeveMara cei de la chicco sunt cei mai buni. Si am testat destule cu Miriam.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

M-au napadit amintirile acuma ca am revenit la maternitate, era o tipa la sala de travaliu, exact asa ca mine pe minge si strangand din dinti din cand in cand.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Scuze fetele ca nu mai intru. Timpul trece atat de repede cu bb ca nu stiu cand e dimineata si cand e seara.
Legat de pompa, eu mi-am luat una electrica si am imprumutata una manuala. Cea electrica extrage mai repede lapticul dar nu il scoate pe tot asa ca cea manuala este mult mai eficienta, simuleaza mai bine suptul copilului. Citesc si eu repejor din urma, cat apuc.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Legat de dop eu nu stiu cum e, probabil mai dura pana se declansa nastere naturala. Dar pt bb a fost mai bine asa. Uterul meu a fost cam micut asa ca a avut pozitie deficitara si s-a nascut cu torticolis, urmeaza sedinte de kinetoterapie pt indreptare. Si pt picioruse.
Casandra felicitari cu intarziere. In noaptea respectiva nu miscase deloc bebe si ne-am speriat. El era f activ. I-am pus muzica, am pus lampa pe burta, am dat palmute in burtica si el mimic, ne-am speriat f tare. La 6 eram la spital pt eco de control. Am vazut ca-i bate inimioara si ne-am linistit. Dr insa ne-a zis ca e mai bine cezariana. M-am recuperat greu dar cred ca pt bb a fost mai bine asa. Dupa ce ca are gatutul intr-o parte, forceps ii mai trebuia. In plus candida mea era f abundenta si in ziua nasterii. S-a speriat moasa care mi-a facut spalatura.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele legat de eco pe final de sarcina, sa nu va stresati. Mie dimineata mi-a zis ca are 2900 iar el la nastere a avut 3600. Deci...
Lapticul la mine a venit peste 5 zile, timp in care am facut depresie ca eu nu am lapte sa-mi hranesc baiatul. Acum am, nu suficient pt toate mesele dar e ceva. Bebe nu vrea sa suga, s-a invatat cu biberonul. E f imp sa vi se desfunde canalele in maternitate, mai ales la cezariana. Mie mi-a tras o asistenta de la neonato de sanul crept care are mai mult laptic, iar stangul e mai saracut. La cezariana e o mare problema alaptatul. In plus la natural se creaza o alta legatura mama-copil. Esti pe picioare dupa 2 ore si poti merge la bebe, la cezariana cu maxime eforturi te dai jos din pat a doua zi si laptic nici gand pana in 3 zile.
Cosminuta pt arsuri zeama de cartof crud.
Fetele eu am inca mai sunt umflata la picioare. Am inceput usor sa pierd apa dar Inca mai o am in corp.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput