Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Ma scuzati ca n-am intrat pana acum. Multumesc mult de sustinere, felicitari si celorlalte mamici, bafta multa gravidutelor. O sa citesc din urma, cand voi avea timp, si o sa va spun si povestea nasterii.
Un sfat pentru voi, luati-va neaparat o pompa de muls la spital. Mie mi-a venit laptele dupa 5 zile si bebe nu mai accepta sanul. Asa stimulati lactatia si vine laptele mai devreme.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Katy, bine ati venit acasa
Ai patit si tu cu Tudor cum am patit si eu cu Robert.Si acum cum faci, iy dai lapte praf?
Mersi de sfat,o sa-mi sterilizez pompa si daca am nevoie dau comanda acasa

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu maine la ora 13 trebuie sa fiu la spital sa ma consulte sa vedem care este treaba.Daca sunt sanse ca gargarita sa mai stea 1 saptamanas ma intorc acasa, daca nu...sa-mi tineti pumnii.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna seara!

Am ajuns si noi acasa si ne chinuim sa ne adaptam. Ne chinuim cu laptele si ne omoara mameloanele. A fost teribil in spital cu sanii si laptele. Sunt inca usor traumatizata de experienta, va povestesc zilele urmatoare aventura noastra. Oricum, sfatul meu: pregatiti-va intens sanii si plecati la spital cu galactogilul si ceaiurile de lactatie dupa voi. Va tin pumnii, mai intram cand avem timp.

36+ cu Bebe Bocanila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Katy, spitalul nu a avut pompa de san? N-ai avut nici colostru?
Bine ati venit acasa!
Veve, bine ati venit si voi!
Va asteptam sa ne povestiti!
Mara, tin pumnii sa mai stea o sapt! In caz ca nu mai are rabdare, nastere usoara!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Katy, Veve, bine ati revenit! Asteptam cu nerabdare povestile! Imi pare rau ca aveti probleme cu alaptarea...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Mara, tinem pumnii oricum ar fi!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Arianna,da si eu am astm, dar eu il am din 2009 si nu a venit in sarcina,eu eram oarecum pregatita si stabilizata atunci cand am aflat ca sunt gravida si cu toate astea....simptomele s-au agravat. Sper ca la tine sa fie strict legat de sarcina si dupa o sa-ti treaca.Iti scriam intr-un post anterior ca este dovedit stiintific ca unele gravide care nu au avut nicio treaba cu astmul inaintea sarcinii il pot dezvolta pe perioada acesteia si apoi, dupa nastere isi revin,ce este bizar,desi nu ma mir deloc este ca ai fost indopata cu antibiotic desi_ se vedea clar ca nu dadea rezultat si in plus dupa cum spuneai tu tusea ta era/este iritativa. Ar trebui sa fii foarte atenta unde tusesti mai mult si sa nu omiti sa-i spui asta medicului pneumolog. Daca tusesti mai mult in casa dupa cum presupun este imperios necesar sa aerisesti mai mult casa,poate fi o mica reactie alergica la acarieni,praf sau mucegai daca este cazul. Nu vreau sa-ti fac capul mare si o sa inchei,oricum o sa gasesti pe internet mii de informatii dar trebuie sa ai mare grija si cel mai important sa nu intri in panica pentru ca asta ti-ar face rau si tie si bebelui.
Presupunn ca medicamentul de fond este Seride Diskus sau Simbicort iar cel de urgenta este Ventolin,nu ezita sa l folosesti in caz de urgenta iar daca vei simti ca tusea nu cedeaza apeleaza fara jena la ambulanta,criza de astm(depinde de criza,doar tu vei sti cat de puternica este)este considerata urgenta vitala si daca mai vine si in sarcina cu atat mai mult. Iar apoi bebe are nevoie de oxigen ca si tine de altfel,deci ideaa este s-o iei din pripa,de la prima jena in piept pulverizeaza un puf de ventolin,presupun ca medicul ti-a explicat cum sa-l iei si cand.Eu spre exemplu din 2010 nu am mai chemat deloc salvarea,la inceput eram foarte panicata pentru ca nu stiam exact cu ce am de-a face dar dupa am decis ca eu sunt mai puternica si am renuntat la frica si crede-ma ca si crizele au fost mai rare si mai bine controlate.
Numai bine iti doresc si inca o data iti spun sa nu te panichezi,astmul este o boala controlabila si doamne ajuta ca la tine sa fie doar ceva pasager si dupa nastere sa revii la normal!

Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata burticute si mamici!
Katy, VeveMara bine ati venit acasa. Stiu VeveMara cum e cu alaptatul , eu pot sa zic ca am intrat in depresie cu chestia asta. Important este sa fie familia langa tine, mai ales sotul. Tin minte ca in a doua zi eu stateam plangand cu pompa de muls in mana ca nu o puteam face sa functioneze, nici sora-mea nu a reusit, si ma dureau sanii de numa, si a venit sotul meu priceput la toate si el m-a ajutat. Ei vorba aia rau cu rau , dar mai rau fara rau.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello!!!

Katy,Veve bine ati venit acasaAsteptam povestile voastre

Mara te asteptam cu vesti

Pupici tuturor si o zi minunata!!!!!



Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput