Invatator sc nr 80

Invatator sc nr 80 | Autor: iuliadan

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!Exista cineva care imi poate da detalii despre dna invatator Angelica Mihai de la sc nr 80 sau o recomandare buna pt o invatatoare ce va prelua anul scolar urmator clasa 1?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lari_ruseti spune:

Buna.
Eu am avut fetita cea mare la Angelica Mihai.
E ok si s-ar putea si anul asta ( daca avema voie sa ne inscriem in clasa I, ca suntem nascuti dupa 1 septembrie) sa ne fie invatataorae si la cea mica.
Dar voi veti avea 7 ani impliniti la 1 septembrie?
Toate bune iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliadan spune:

Fetita mea este deja la pregatitoare la aceasta scoala si mai mult ca sigur nu va ramane cu aceeasi invatatoare(nici nu-mi doresc aceast lucru).Multumesc mult pentru raspuns,doamna mi-a fost recomandata de cineva din scoala,insa am vrut sa aflu si parerea unui parinte,nu numai a unui coleg al dansei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_m spune:

Buna,

Si eu am un baietel pe care il inscriu saptamana viitoare la scoala 80 la clasa 0. Nu stim pe nimeni in scoala si chiar ne-ar fi utile cateva sfaturi. Va rog mult pe cei / cele care ne pot da cateva informatii sa ne ajute. Incerc sa aflu care vor fi invatatoarele de la cls 0 ca sa putem cere referinte mai la obiect. :)

Multumim pentru orice sugestie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_m spune:

@iuliadan

Iulia, fetita ta termina cls 0 acum si invatatoarea ei preia tot clasa 0, inteleg? Poti sa imi spui (PM eventual) la cine a fost? Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliadan spune:

Noi suntem la dna Dragomir Nicoleta,care mie personal nu mi-a placut de nici o culoare si cred ca aceasta este parerea majoritatii din aceasta clasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_m spune:

Buna Iulia,

Invatatoarea de care spui este titulara in scoala sau suplinitoare? Din cate am inteles una dintre invatatoarele suplinitoare de acum de la cls 0 va prelua tot cls 0.

Multumesc pt raspuns! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Si noi suntem arondati la scoala 80 dar am ales alta scoala.
Dar am fost sa vedem totusi scoala cand a fost ziua portilor deschise.
Ne-a facut turul o invatatoare suplinitoare care are acum clasa pregatitoare; mi-a facut o impresie foarte proasta, nu mi-as lasa copilul pe mana ei in veci.
@Iuliadan, nu stiu daca vorbim de aceeasi invatatoare, are prima clasa pe stanga, ea ne-a spus care este clasa ei.
Stiu ca sunt 4 clase pregatitoare iar in toamna o singura invatatoare care are acum clasa a 4-a va prelua pregatitoarea (se numeste Cati si este o invatatoare buna dar severa - noi fugim de asa ceva!), celelalte titulare vor prelua clasa 1. Am inteles ca toate invatatoarele de la pregatitoare sunt suplinitoare; nu asta ar fi problema de fapt.
Din ce-am inteles, acolo e o lupta intre suplinitoare care vor sa continue cu clasele pe care le-au format si invatatoarele titulare care refuza sa preia clasa pregatitoare.
Eu stiam de situatia asta si chiar am intrebat-o pe invatatoarea care ne-a facut turul daca e adevarat ca invatatoarele de a 4-a nu vor clasa pregatitoare, iar ea mi-a raspuns "mai vedem noi".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliadan spune:

Invatatoarea noastra nu este titulara in scoala nr 80,este profesoara in alta scoala.Cat despre cine si ce anume va prelua in anul scolar viitor deocamdata nu sunt decat presupuneri,certitudini vor avea numai pe undeva pe la sf lunii august,inceputul lunii sept(asta o spun din surse sigure)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Si noi suntem arondati la scoala 80 dar am ales alta scoala.
Dar am fost sa vedem totusi scoala cand a fost ziua portilor deschise.
Ne-a facut turul o invatatoare suplinitoare care are acum clasa pregatitoare; mi-a facut o impresie foarte proasta, nu mi-as lasa copilul pe mana ei in veci.
@Iuliadan, nu stiu daca vorbim de aceeasi invatatoare, are prima clasa pe stanga, ea ne-a spus care este clasa ei.
Stiu ca sunt 4 clase pregatitoare iar in toamna o singura invatatoare care are acum clasa a 4-a va prelua pregatitoarea (se numeste Cati si este o invatatoare buna dar severa - noi fugim de asa ceva!), celelalte titulare vor prelua clasa 1. Am inteles ca toate invatatoarele de la pregatitoare sunt suplinitoare; nu asta ar fi problema de fapt.
Din ce-am inteles, acolo e o lupta intre suplinitoare care vor sa continue cu clasele pe care le-au format si invatatoarele titulare care refuza sa preia clasa pregatitoare.
Eu stiam de situatia asta si chiar am intrebat-o pe invatatoarea care ne-a facut turul daca e adevarat ca invatatoarele de a 4-a nu vor clasa pregatitoare, iar ea mi-a raspuns "mai vedem noi".


Mergi la inceput