Ce gătim azi * Cap. 92*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

ciorbica de ardei copti si cartofi
urmeaza maine cred ca pun la cuptor niste conopida cu cartofi, branza, condimente

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anda08

ciorbica de ardei copti si cartofi
urmeaza maine cred ca pun la cuptor niste conopida cu cartofi, branza, condimente




imi spui, te rog, cum faci ciorba de ardei copti si cartofi? mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

pulpe de pui pe pat de legume la cuptor (cartofi, ceapa, ardei, morcovi, ciuperci)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

giulia, e foarte simplu:

calesc ceapa un pic, apoi adaug sare, morcovul cubulete si putin suc de rosii sau pasta de tomate
peste toate astea pun ardei copti taiati fasiute subtiri, cartofi taiati ca pentru ciorba, frunza de dafin, piper, o radacina de patrunjel pe care o scot la final, tarahon si leustean (eu am la congelator, dar merge si uscat)
P.S. se pune apa cat sa le acopere pe toate, poate chiar mai mult, depinde cat de groasa vrei sa iasa

Eu le pun dupa ochi, imi place cu mai multi ardei copti, iese mai gustoasa
La final cand e gata pun in bleder aproape jumatate din ea si iese si un pic cremoasa

pofta buna

www.supereva.ro/info.asp?id=850" target="_blank">Super Eva - Carte inteligenta de bucate - Jurnal de sarcina - Despre dragoste - Nume de Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:


-ciorba de conopida cu aripi de pui
-creveti cu legume si taitei pt wok(creveti,ceapa,ardei,usturoi calite,ceva supa,sos de soia si zuckerschoten(snow pea)-nu stiu sa traduc - toate calite in wok si la final chilli deasupra)
-briose cu banana si cornflakes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anda08

giulia, e foarte simplu:

calesc ceapa un pic, apoi adaug sare, morcovul cubulete si putin suc de rosii sau pasta de tomate
peste toate astea pun ardei copti taiati fasiute subtiri, cartofi taiati ca pentru ciorba, frunza de dafin, piper, o radacina de patrunjel pe care o scot la final, tarahon si leustean (eu am la congelator, dar merge si uscat)
P.S. se pune apa cat sa le acopere pe toate, poate chiar mai mult, depinde cat de groasa vrei sa iasa

Eu le pun dupa ochi, imi place cu mai multi ardei copti, iese mai gustoasa
La final cand e gata pun in bleder aproape jumatate din ea si iese si un pic cremoasa

pofta buna



multumesc frumos suna apetisant! musai sa o incerc si eu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

ciorba de legume dreasa cu iaurt, mazare cu pui, si dimineata gris cu lapte si gem de portocale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanka80 spune:

-bors de fasole
-pui cu smantana
-iahnie de fasole
-negresa

Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
24+
minune mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

oana negresa este de post? daca Da,te rog imi scrii reteta.am musafiri duminica si cumnata mea tine post.trebuie sa ii fac si ei o praji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

iahnie de fasole
prajitura cu iaurt si fructe

Mergi la inceput