Ajutor ! Pix pe tapet!

Ajutor ! Pix pe tapet! | Autor: mami_stefi

Link direct la acest mesaj

Spuneti-mi si mie cu ce as putea incerca sa scot pixul de pe tapet!
Astazi am observat niste mazaleli ale lui Stefan pe tapet.De obicei nu ii lasam pixuri la indemana,nu stiu cum,cand si de unde a incaput un pix pe mana lui, cred ca are ceva vechime aceasta 'opera de arta'.
Va rog mult,daca aveti vreo sugestie,spuneti-mi ca eu una habar nu am cu ce as putea curata.Am cautat si pe net,nu am gasit nimic.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi

Spuneti-mi si mie cu ce as putea incerca sa scot pixul de pe tapet!
Astazi am observat niste mazaleli ale lui Stefan pe tapet.De obicei nu ii lasam pixuri la indemana,nu stiu cum,cand si de unde a incaput un pix pe mana lui, cred ca are ceva vechime aceasta 'opera de arta'.
Va rog mult,daca aveti vreo sugestie,spuneti-mi ca eu una habar nu am cu ce as putea curata.Am cautat si pe net,nu am gasit nimic.

Cea mai fericita mamica de Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!



Incearca cu spray fixativ. Se da pe pata/pete si se lasa ca. 15 minute sa actioneze. Apoi se sterge cu o carpa moale uscata.

Aici se mai gaseste ceva care se cheama Schmutzradierer - ceva in genul asta:

http://www.dm.de/de_homepage/profissimo_home/produkte/produkte_reinigungshelfer/produkte-reinigungshelfer-allzweckreinigung/11154/profissimo-schmutzradierer.html


E un fel de burete imprimat cu o substanta speciala si se folosteste pt curatarea petelor cam pe orice suprafata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

. ...sau poti incerca buretii de la DM,in cazul in care ai acest magazin in orasul tau.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pixul in principiu iese de pe orice cu spirt sanitar. Incearca intai sa stergi tapetul cu spirt intr-o zona care nu se vede, ca sa vezi daca nu afecteaza cumva tapetul.

Mergi la inceput