Fiv Turcia - 5

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Turquoise analizele este bine sa le faci; din cele experimentate, nicio clinica nu cere analize de trombo in avans. De celelalte, e bine sa faci PAPs si secretii pentru linistea ta.
Eu le-am facut anterior procedurii cu vreo doua luni si i-am zis lui Tayfun ca au iesit bine - nu i-am aratat hartia propriu-zisa. A zis perfect. Daca as fi avut vreo problema la analizele alea, as fi atras atentia si cu siguranta am fi luat masuri de "rezolvare" a lor pana la initierea procedurii.
De ex., conta oare daca se mai uita pe hartia mea cu AMH cand si-a notat-o in fisa?
Cristina sigur va fi bine, draga PUPO!
Bebel o motata pentru tine care preintampina un rezultat frumos astazi:

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Multumesc fetelor,

Acum m-am întors de la intepat, le-am f#259;cut doar pe cele cerute de clinica si in plus antitrombina, pentru care mi-a recoltat 2 recipiente in plus, m-a chinuit pu#539;in si bineinteles ca am v#259;zut stelute verzi
Pap-ul si secretiile le-am f#259;cut in Ianuarie si sunt f bune, tot atunci si hsg-ul care a ie#537;it perfect.

Bebel, hai cu Beta mare mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

turquoise deci esti gata!
Bravo!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

vreau-bebel, hai cu beta marreeee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Fetelor am si eu o problema.
Ma tot doare burta. Ba in dreapta, ba in stanga. Apoi mai si stranut (de la Clinica mi se trage ca am asteptat masina o ora dupa transfer sa ne duca la hotel) si ma taie de fiecare data cate o durere ........ la fiecare ovar.
Este normal?
si multumesc anticipat.

2 IUI nereusite Clinica de fertilizare Bucuresti, 1 FIV, 2FET nereusite Genesys Bucuresti. Sotul 30 ani, OK, eu 36, relativ OK - trompa dreapta putin permisibila, trompa stanga se banuieste obstructinata. Ovar stang rasucit dupa uter. Nici o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Vreau bebel hai cu rezultatul pozitiv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Cristina - nu stiu cum "intelegi" tu durerea... Ai luat un no spa? Sau MagneB6?
Cat despre stranut, eu iti zic "noroc"! Si aici, un CetebeZn pe zi ar ajuta, cred.
Ai aici o stranutatoare sefa! Cand stranut (si zilele astea o mai fac), sperii pisica si fuge de langa mine! Nu mi-a scapat nimic nici macar ras cu lacrimi, tavalit dintr-o parte in alta (de ras) si respectivele contractari ale abdomenului, iar lumea spune ca tre sa stai relaxat, sa nu contractezi brusc, bla, bla.
Eu zic sa fii zen si sa nu iti fac probleme/ganduri!
Zen!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Multumec mult, Nanne.
Parca m-am mai linistit dupa postarea ta.
Pup si o seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Beta 104
Cred ca deocamdata nu constientizez caci nu tremur asa cum m as fi asteptat.
Multumesc lui Dumnezeu si voua celor care mi ati spus de Acibadem.

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozititiv
DOAMNE AJUTA-NE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ploaiedevara spune:

Bravo, bebel...you go girl!

Mergi la inceput