LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Arsi !!!! Simo sa-ti traiasca baiatul!!!! L-am vazut pe FB si se face din ce in ce mai frumos, ca si fratiorii lui de altfel...mai tarziu nu o sa stie fetele la care farte sa se uite , ca toti frumooooooosi!!!!

ramo, eu nu stiu de creme, dar ma intereseaza subiectul Da-ne mai multe detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

La multi ani ARSENIE, Simona sa iti traiasca frumusetea de baiat sa va aduca numai bucurii!!!!


ROXY eu am baba pe 8 asa am pus-o in fiecare an!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Revin cu detalii pt Madutza si alte mamici interesate. Am intors netul cu fundul in sus la propriu si nu glumesc cand am aflat ca operatia de decalotare care se recomanda foarte usor la noi in tara nu e mare lucru dar piciu va avea niste usturimi cand va face pisu vreo 2 sau 3 zile dupa ea. sau daca il decaloteaza doctorul fortat fara interventie chirurgicala au fost cazuri cand le-a plesnit sangele prin piele. Eu sunt de acord cu decalotarea si cu igiena dar nu imi maltratez copilul ca la cat de mult a evoluat medicina tehnicile respective mi se par barbare.
Apoi am aflat ca medicii din strainatate nu recomanda decalotarea (daca nu se produce natural baiatul ajuns la maturitate hotaraste daca se opereaza sau nu). Si de aceea ei recomanda unele creme pt o decalotare normala. Acestea sunt#536;
Mercurialis Salbe si Graphites Salbe.
Cremele respective sunt produse de Walla in Germania si nicio firma din Romania nu le importa. Sunt pe baza de plante, adica homeopate si nu cu steroizi ce recomanda dr nostri.
Aveti aici o discutie interesanta si daca cititi veti vedea ca prima crema a fost folositoare multor copilasi:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=140149&whichpage=1
Despre a doua am citi undeva dar nu mai stiu unde (daca va intereseaza o sa caut) ca a fost si ea recomandata unei mamici de catre o dr din Romania care stia ca doar in Germania se gaseste. Costul e mare ca doar transportul e 17 Euro aprox.
Nu ma mai intind cu povestile, cititi paginile cele interesate si vorbim apoi. Ideea e ca eu i-am spus varului meu sa mi le trimita pe amandoua si le astept sa soseasca. Sa vedem cat vor fi de bune...
Va pupicesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Aici am gasit si cremele:
https://www.juvalis.de/index.php?auswahl=produkt&Offset=0&eP=1&nP=1&&spezial_rx_flag=&Nummer=1448346&sortimentnummer=&tmp_rubrik2=&ord=1&aktion=Suche&filter=&abdaDarreichung=Salbe&aA=2&maxpreis=&ZNummer=1448323&VNummer=1448323&suchart=

https://www.juvalis.de/index.php?ord=&Offset=0&nP=&zur=&sortimentnummer=&auswahl=produkt&abdaDarreichung=&aktion=Suche&Nummer=2479892&&spezial_rx_flag=&aA=1&ZNummer=2479892&VNummer=2479892&maxpreis=&tmp_rubrik2=

Nu stiu care e mai buna dar fetele ziceau ca nu ai ce face cu cea de 100g si ca 30g e mai mult decat suficient. Asa ca m-am gandit ca pretul nu e exagerat asa ca le pot lua pe amandoua si vad care e mai buna.
La David i-a trecut fimoza, e ok acum la putza si e decalotat cam jumatate. Asa ca tare nu vreau sa ajunga la operatie si cremele acestea ma gandeam ca rau nu au cum sa ii faca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Seara buna!
Doar mada si ramo?
Delia, azi nu te-am vazut. Sunteti bine?

Roxy, au nu mi-am "ales" baba. Consider ca ziua nasterii e "baba", deci 6! La meteo zice ca va fi frumos

Ramo, nici eu nu am auzit despre cremele astea. Dar de ce va mai ganditi laoperatie, daca zici ca e ok... si la Luca se decaloteaza doar putin varful, si doi pediatri mi-au spus ca e foarte bine. Si dr lui de familie si un pediatru de la o clinica particulara la care mai mergem asa la cateva luni...

Mada, ma bag sa ma uit pe site-ul ala pe care l=ai pus cu plante...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

eu nu ma gandesc la operatie dar el a facut recent o fimoza purulenta urata si daca Doamne fereste se repeta acolo ajungem. L-am dus la spital si au zis ca trebuie operat, eu am fost cea care a refuzat. Ma gandeam ca as vrea sa fie decalotat complet sa imi iau gandul de acolo. Si cremele acelea chiar nu au ce rau sa ii faca.
Ce site de plante zicet-mi si mie ca si mie imi plac desi ampierdut cateva de cand m-am mutat de la casa la bloc mai ales ca acum sunt pe NV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ce putin ati scris astazi. Unde sunteti?

Pfuuui ce-am tras azi , ca robii pe plantatie. La lucru iar se anunta vremuri tulburi, vaii niste raportari ce le-am facut de la inceputul anului trecut cica nu sunt bune si trebuie refacute + imbogatite. Acasa am maine muncitori la lucru, plus inca doi copii in custodie asa ca am gatit in oale uriase. Le-am facut tocanita de cartofi ca nu mi-a trecut altceva prin cap cu ce-as putea umple o cratita de 10 l si supa de rosii cu carnat si galuste de faina

Eu am constatat ca fetele astea adolescentele mele 2 gemene musafire si printesa mea sunt niste nesimtite. De fapt in frunte cu printesa mea. Au venit acu seara de la meditatii au mancat, s-au ridicat de la masa si au sters-o ( nu masa , ele au disparut rapid) ghici unde? la TV. Papucii aruncati care incotro, hai ca fetele n-au un loc al lor unde sa-si puna papucii dar in mijlocul holului tronau ai fica-mii, hainele ( paltoane de stofa crem, de data asta ale fetelor) aruncate pe jos. I-am cumparat Dariei un set de bluze, le-a despachetat, ambalajul aruncat pe jos si atat. Au mancat biscuiti cu cioco, ambalajele goale in numar de 3 acolo lasate. Ma mir ca n-am facut apoplexie. Ufffff mama cum sa mai pun problema ca si sa le tot cert nu e bine, dar cu buna nici nu te baga in seama

Miki imi pare rau ca iar sunteti bolnavi.

Dorina chiar ma enervezi. De ce naiba nu mai intrii? Esti mai rau ca astea cu criza de pubertate. Hai mai ca nu ma intereseaza ce faci tu dar m-a razbit dorul de piscoata ta.

Maine are Cami intalnirea cu cardiologul. Sper din suflet sa fie bine fetele amandoua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, am zis de dimi LMA pt arsenie, dar azi am facut un pic de treaba dimi, pe urma s-a sculat Andra am fost la cumparaturi sa mai umplem frigiderul, ne-a furat soarele pe afara si am venit in goana sa o luam pe Maria de la scoala, am venit de la scoala, mi-a pus andra creierii pe moate, am culcat-o, am atipit, m-am sculat si am facut papa pentru azi si pentru maine am mai facut curat in frigi, am spalat rufe... etc...
somleac, nu nu poti sa le lasi asa pe motate...si eu am una de 10 ani... si o chem si ii zic ca uitat ceva ..cand le lasa aiurea... dar tot nu se invata...
mada ce gemeni ai tu acolo
ramo bafta la crema
mary, te pup
yasmy ce ai facut azi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ramo nu poti sa editezi mesajul ca s-a latit rau pagina.

Waw catank esti super. Acum am citit mesajele tale din capitolul trecut. Unde ai fost acu 17 ani sa ma sfatuiesti asa frumos si pe mine. Pfuui acu sunt si eu ca Ivy numa ce apare soacra la orizont si mi se aprind toate filamentele. Bravo pentru cum gandesti. ce frumos se joaca Ioana. I-am luat si eu Ilincai puzel-ul cu buburuza et comp. si nu face decat sa arunce cu piesele

Delia ce faci?

Somn usor ma bag la o citeala mica si nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

il editez numai ca la mine pagina apare normal nu e latita si nu stiu cum o vezi tu. e adresa prea lunga? incerc sa vad ce sa fac...
habar nu am ce sa ii fac ?! poate ma ajutati

Mergi la inceput