LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

la multi ani fluturas mic si frumos ANDRA!!! la multi ani mami DELIA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Multumim Lucas si Lavi , va ofer virtual praji si tort si sampanie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:






LA MULTI ANI, ANDRA!!!






Sa fii o printesa sanatoasa si fericita alaturi de mami, tati si surioara ta!!!




Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia multumim pt praji!! cum va petreceti voi??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

De ieri am dus-o iar pe L la gradi, nu prea a fost ieri incantata, a plecat cam indoita asa, dar cu zambetul pe buze; cand am venit s-o iau nu mai putea de fericire, s-a lipit toata de mine apoi toata ziua a facut crizute una dupa alta, nmk nu-i convenea din ce faceam eu sau tati o tinea numai intr-o bazaiala, a fost si cam trista asa
Azi am plecat de dimineata OK, insa ajunse acolo ne-am luat noi la revedere si cand urca cu educatoarea pe scari am auzit-o cum a inceput sa tipe NU, NU si sa planga a plansss imi venea sa ma duc s-o iau inapoi Uffffff!

Cami ma bucur ca nu ai luat decizia sa o retragi pe Antonia de la gradi; clar nimic nu va mai fi ca inainte, pentru ca veti fi mult mai atenti la Petra si mult mai prevazatori si o sa va faceti mult mai multe griji de acum incolo decat inainte!
Iar cu asumarea deciziei pe care o iei ca mama, ca parinte in ceea ce-l priveste pe copilul tau te cred, uneori este f f greu sa iei o decizie si te intrebi mereu dupa ce ai luat-o daca este cea buna, la fel sint si eu cu gradinita mi-e teama de boli/raceli etc, dar am decis ca trebuie sa incercam sa vedem cum este si sa speram ca totul va fi bine; luam totul pas cu pas, asta vroiam de fapt sa zic!

Eu sint si obosita de la trezirile de peste noapte ale lui L, a inceput iar sa ma doara burtica...





Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

yvy o sa se obisnuiasca!! iar tu ai face bine sa te odihnesti cat poti de mult cat este ea la gradi ca sa ai energia necesara pt dupa masa cand este acasa.
eu i-am cam invatat sa ii iau acasa la pranz...iar acum I bazaie dimi....dar ma iei inainte de somn????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Uff, Yasmi d-asta nu prea as vrea nici eu s-o iau inainte de somn, pentru ca o sa ma intorc la munca de luna viitoare si cum fac atunci daca nu o invat sa stea pana dupa-masa?
Azi era cat pe ce sa le zic ca vin la 12 s-o iau, dar am rezistat!

Happy Mom si S23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

asa este yvy!! eu i-am tot luat pt ca sunt acasa si doar atunci cand am treaba prin oras ii las, ca altfel imi este asa ciudat.....
si de dus ii duc 2-3 zile pe sapt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



La multi ani, Andra!!! sa cresti mare fluturas dragalas, sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de zile senine si oameni buni si iubitori alaturi!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

am intrat sa urez si eu La multi ani, Sara! sa cresti mare si sanatoasa, pui scump! sa ai o viata minunata si sa-ti bucuri parintii mereu!

iony mami, sa ma ierti ca n-am intrat ieri sa-i urez printesicii, dar n-am avut timp deloc, deloc. nici de la munca n-am apucat sa intru. m-am gandit la voi

La multi ani, Andra! sa cresti mare, sanatoasa, voioasa si sa umplii de bucurie sufletul parintilor alaturi de surioara ta frumoasa!
ailed ce-as manca niste praji acum...mi-e o foame. si doar am tot mancat azi

madutza dupa mai multe sedinte de fizio o sa simti ceva. asa am auzit si eu. dar cica este cu dus si intors si asta. cum termini fizio dupa un timp iar te ia durerea...unii zic ca nu prea este buna pentru oase.... nici nu mai stii ce sa crezi....

yvy cred ca abia ai rezistat cand ai auzit-o pe Larisa plangand la gradi, mititica. ce treaba mai are ea noaptea odihneste-te cand poti si cat de mult

miki multa sanatate la puiuti...nu stiu ce sa zic, atatea incercate si nimic nu are efect....

strumphitza ce faceti?

bb_yasmi, cami

plec acasa, poate mai reusesc sa intru maine.

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput