Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #6#

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Pya, ce povestesti tu acolo e minunat!!!! Abia astept sa imi vad si eu voinicul facand la fel. Referitor la papa, pai daca nu mai plange de burtica si nu mai face kk exploziv eu zic sa incerci. Noi nu am avut colici in mod intens si m-am ferit doar de varza si fasole. Mazare am papat doar in amestecuri. Nu am papat fructe proaspete dar de luna asta incep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

Dragi mamici,

La noi e inca 8 martie, asa ca vin si eu sa va pup si sa va imbratisez, (Nicholas vrea si el sa va traga de nas/urechi/degete si ce mai prinde) si sa va spunem "La multi ani, iubitele noastre, mamici de minuni!"Sa va bucurati de primavara din plin, alaturi de bubulinii si bubulinele voastre.

Anul asta am simtit ca am din plin dreptul la aceasta zi:)

Noi ne revenim incetisor, am avut o perioada foarte grea, dar cum suntem ok.

Un weekend minunat va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

la multi ani mamicilor!scz de intarziere noi am fost plecati ieri la Bucuresti unde am mai consultat 2 medici.Initial eram programati doar la unul dar am reusit sa ajungem la dr. Stanciu cu mare greutate.Acum avem tratament o luna de zile apoi mergem iar.Mi a placut ca nu i a dat iar antibiotic.Vom vedea ce se mai intampla.Stefanut creste e un copilas adorabil,vioi tot timpul cu zambetul pe buze.Apucam diverse lucruri le ducem la gurita,carurelul nu il mai tenteaza nici jucariile si nu sta la nimeni in brate in afara de mine decat daca e in toane bune.Revin ca face scandal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Noi va servim cu mucenci calzi, abia scosi din cuptor, si un pahar ce ceai. Vinul il servim taticilor.

Sa aveti un sfarsit de saptamana frumos si cu mult soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

La multi ani pt ziua de ieri!

Eu sunt racita, cu frisoane, dureri de cap si ameteli. Asa ca am dormit de la 9 seara pina la 11 cu treziri doar pt alaptat. Sotul se ocupa de bebe ca mi-e teama asa ametita cum sunt sa o tin in brate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

La multi ani de ziua mamicilor, cu intarziere si o primavara cat mai frumoasa va doresc.

Nu am timp sa stau acum, ca e mititica cu fitze, azi a fost mai agitata decast de obicei.
Va intreb rapid: cum sa pastrez laptele muls de acum pentru peste cateva ora? La 5 trebuie sa mergem undeva fara fete si i-as lasa laptic de-al meu, dar nu il mai congelez, ca nu are rost. E ok daca il pun la frigider in biberon si apoi sa-l incalzeasca punand bibe in apa calda?

Fug, sper sa adoarma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipraty spune:

epopeasca pe cutia de la pompa de muls scrie ca laptele muls poate fi pastrat la frigider de la 3 la 5 zile. Eu mai mult de 3 nu l-am tinut, dar pot sa-ti spun ca dupa 3 zile a fost ok.

mai scrie si ca la temperatura camerei nu se pastreaza deloc

iar cel decongelat poate fi tinut la frigider maxim 10 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Sunt terminata. Bb a facut enterocolita. Face kk cu sange. Maine avem botezul. O sa il duc la biserica si apoi acasa. Sunt sfarsita de atata plans. Au vrut sa il interneze la budimex dar am plecat pe semnatura. Nu vreau sa prinda mai multi virusi. Daca incepe sa faca febra il internez la medicover.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Mena enterocolita?Alaptat exclusiv?Cum e posibil? Poate e rotavirus...zic si eu.Oricum ar fi va tin pumnii sa fie bine,cat mai repede sa iti revina puisorul tau.
Si eu care vroiam sa ma plang ca m-a zapacit,ca sunt nedormita...dar tu ce sa mai zici.
Bubu si voi ati fost bolnaviori?
Angelique ma bucur ca ati reusit sa gasiti un dr mai bun,sunteti pe drumul cel bun.
Va pup ca maraie,revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana0000

Mena enterocolita?Alaptat exclusiv?Cum e posibil? Poate e rotavirus...zic si eu.Oricum ar fi va tin pumnii sa fie bine,cat mai repede sa iti revina puisorul tau.
Si eu care vroiam sa ma plang ca m-a zapacit,ca sunt nedormita...dar tu ce sa mai zici.
Bubu si voi ati fost bolnaviori?
Angelique ma bucur ca ati reusit sa gasiti un dr mai bun,sunteti pe drumul cel bun.
Va pup ca maraie,revin

Dana, mami fericita de minune Sebastian 03.12.2012


alaptat exclusiv, luna trecuta i-am facut vaccinul pt rotavirus...


Mergi la inceput