Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Buna dimineata, burticute si proaspete mamici!
Vreau sa va doresc o primavara frumoasa, plina de parfum si de bobocei de floare sanatosi, puternici si norocosi. E primavara pe care n-o vom uita niciodata, e primavara care ne implineste si care ne trezeste la viata :).
Sa fiti fericite si pline de iubire!

32+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna fetelor si o primavara frumoasa va doresc,
Va citesc posturile cu nesat. Noi suntem tot acasa...elimin in continuare dopul ...intrasem in panica pana cand am citit ca dureaza intre cateva ore si 4-5 zile . eu se pare sunt varianta lunga. azi noapte am dormit tun, m-am trezit de vreo 2 ori pe la 6,00 si 6,30 si am contractii slabe cam la 1 ora. bebe misca bine, nu mi-a crescut tensiunea si dupa ultima experienta cu dr mea nu cred ca ma mai vede decat cand se instaleaza cat de cat niste contractii regulate.
de doua zile vad ca sanii secreta nitel colostru...ceea ce e foarte bine- garmastanul si-a facut datoria, sper ca de data asta sa nu mai fie infundate canalele.
sunt in continuare zen si mi-am provocat sotul la o plimbare azi ca a dat soarele si la Galati. nu vreau sa grabesc nimic fiindca momentan suntem in termen dar nici sa imbatraneasca placenta n-as vrea sa dupa aia are bebe probleme. vad ca pana acum simptomele mele de nascare sunt exact ca la carte adica: scaune moi, usoara irascibilitate urmata de perioade de calm...,crampe ca la ciclu, nu stiu daca foamea de neostoit face parte tot din simptome dar am momente cat as manca si carton.

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra eram sigura ca nu mai esti acasica

Aruam bine ai venit acasa mami, sa va bucurati de buburuz toata viata , sa-i dea Doamne Doamne sanatate multa si tie recuperare rapida si laptic mult mult mult

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Vai Iulia m-a luat cu friguri cand am citit ce ai patit la prima nastere...nu am cuvinte...
Hai ca ce a fost mult a trecut si putin a mai ramas, ai incredere ca totul va fi bine.Am inteles ca vei face dexa,intreaba inainte daca trebuie sa ti regim de sare pe timpul cat faci injectiile.
Mie nu mi s-a spus in maternitate ,iar medicul meu de familie este de parere ca din cauza ca nu am tinut regim am acum edeme, eu nu stiu ce sa cred dar mai bine intrebi.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Buna dimi fetele dragutzele si Sa aveti o zi minunata si o primavara frumoasa

La fel de frumoasa cum este pentru mine caci ieri la 13:04 s-a nascut Ingrid Maria.
Fetele , va doresc sa aveti o experienta la fel de ok ca a mea , pana acum nu zic hop :).
A fost totul f ok. Acum sunt in rezerva, fetita e la acvariu, la "cosmetica" dupa ce a stat toata noaptea cu noI...si primul gand din ziua asta a fost catre voi

V-am citit si o sa incerc sa va pove, scriind doar cu mana stanga :) cum a fost pana acum Tusferi si Liza sper sa va poata ajuta povestea mea. Daca vreti sa stiti ceva anume scrieti si va raspund din ce am trait, vazut sau voi intreba.

Revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Gabri, felicitari mamico!
Sa-ti traiasca buburuza si sa-ti lumineze viata. Sanatate multa la amandoua si pupici.

33+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Gabi, sa-ti traiasca boboaca, sa fie sanatoasa, voioasa si frumoasa ca mamica ei

34+ AMR 4S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabi, ce frumos! Sa-ti traiasca pitica, sa fie sanatoasa si mancacioasa! multe floricici de primavara pentru fete
Ma bucur ca ai intrat sa ne povestesti, eu nu vreau sa stiu ceva in mod special, doar sa zici ca a fost ok si ca ai avut o experienta frumoasa.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Ce frumos .......tocmai ce am stat in camera de alaturi unde o mamica a adus pe lume un baietel la 10:15 in maternitatea Elias. Culmea fara epidurala.....a tipat de 2-3oti si gata bb a venit pe lume.



Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Paula-Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani mamici! Multa sanatate si fericire va doresc alturi de buburuzii vostri!!!

Eu azi sunt melancolica si totodata foarte energica. Acum doi ani de zile erau primele ore cu Miriam in brate!
La multi ani puiul lui mami! Sa fii fericita si sanatoasa! Si tot asa iubitoare!


GABRI FELICITARI MAMI! ASA RAPID! BRAVO ! MULTA SANATATE VA DORESC!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput