Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu o sa impart de capul meu doza iar in ceea ce priveste analiza, nu cred ca se poate sa se duca sotul cu proba ca 1 la mana nu stiu daca asistentele de la Bucur vor fi de acord sa imi recolteze si sa imi dea eprubeta, doi la mana al meu sot lesina numai daca-i rostesti cuvantul vena si cred ca nici el nici parintii mei nu s-ar descurca prea bine (ba sunt chiar sigura ca s-ar rataci prin curtea Fundeniului si n-ar mai ajunge la U cu eprubeta minune) si asa ca o sa vorbesc cu U sa vad daca e ok sa merg in continuare cu 0.4 pana ajung eu personal la Fundeni. Nu ma mai streseaza prea tare problema pentru ca la ce IR-uri si antiFX-a perfecte am se pare ca cu 0.4 imi merge chiar prea bine acum si ultimul medic care mi-a facut eco mi-a zis chiar ca ar fi bine sa vorbesc cu hematologul sa scad doza de la 0.4 la 0.2 cateva zile pe saptamana, gen sa alternez 0.2 cu 0.4 dar n-am mai ajuns la Fundeni si fiindca sunt ok asa cum sunt mai ales ca de acum incolo nu se mai pot masura uterinele ca nu mai sunt vizibile n-as risca sa scad doza, o las asa cum e.
Deci se intrerupe cu 24 sau 48 ore inainte de operatie si se reia la 48 ore dupa operatie. Banuiesc ca la tine, fiindca faci doza mult mai mare, e mai prundent sa intrerupi cu 48 ore inainte...
Sa vad ce imi zice si mie U ca ma mai duc o data inainte sa nasc pe acolo.

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata fetele!

La multi ani Liza! Nastere usoara si bebel sanatos!

O pasarica mi-a soptit ca Danina e fericta mamica de fetita sanatoasa si frumoasa de 3260 si 50 de cm, nascuta la 7.35 azi dimineata Restul o las pe ea sa spuna Eu doar spun refacere usoara mami, sa fiti sanatoase!

Am fost de dimi la dozare anticopri si apoi am reusit sa ajung si la medicul de familie sa-mi iau concediul pe martie si am ajuns acasa epuizata...am papat cat cinci si apoi m-am asezat in pat...e asha bine acasa, sper sa fie si mai bine cand reusess sa mai termin din drumuri...maine am de fcaut cumparaturi, miercuri tre sa ajung dupa rezultat si apoi sa-mi duc medicalul la serviciu...nu se mai termina Doamne. Poate saptamana viitoare reusesc sa ma baricadez totusi in casa ca mi s-a luat de drumuri.

Despre vergeturi...la Piscoata nu am avut, m-am dat c uleiuri si creme temeinic...acu nu m-am mai dat asha des, dar totusi nu au aparut...acu ca stau acasa imi propun sa ma dau mai des poate poate scap desi simt ca burta mea vrea sa fie de doua ori mai mare decat la Piscoata:)

Pupici si o saptamana plina de vesti bune fetelor!



Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si35+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Feli, multumesc pt gandurile bune
Iti dai seama ca am morcovul cu tot cu iepuroi dar imi da curaj gandul ca sunt f multe gravide care trec prin asa ceva si s-a terminat totul cu bine.
Doamne ajuta la toata lumea

35+ AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Ei, a nascut si Danina ce frumos! Felicitari Danina!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, va multumesc de urari! Vad ca buburuza mea nu mi-a facut surprize fix de ziua mea, o sa aiba ziua ei pe care sa n-o imparta cu altcineva

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari Danina!



Maine schimb si eu semnatura la 35+

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Azi intram in luna a 9-a , adica avem 37 de saptamani! Ei de azi sunt mai relax daca ajung la maternitate.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Danina, felicitari sanatate multa si recuperare grabnica

35+ AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Danina, felicitari!!!

Am motatele pregatite pentru vestile de la Casandralin

tudoralexa, la noi viitoarele mamici de gemeni, Clexane-ul e un issue... Ca noi nu prea stim cand o sa nastem. Majoritatea sarcinilor gemelare se termina pe la 35 sapt. La noi, practic, se cam poate intampla oricand. Anestezista mi-a zis ca imi poate face cezarina cu rahi-peri, la 12h de la Clexane. De preferat ar fi sa fie 24h. Problema este ca eu nu stiu cate ore o sa am de la declansarea travaliului si cum se precipita lucrurile. Tare nu vreau sa ajung la anestezie generala... Ginecoloaga mi-a zis sa o intreb pe hematoloaga daca n-as putea intrerupe Clexane din sapt 35... Asa incat sa fiu sigura ca nu sunt sub Clexane cand intru in travaliu...
N-am programat o data pt cezariana ca e inutil, cel putin deocamdata. Chiar daca programam pt sapt 37, nu inseamna ca o sa imi faca cezariana daca bbi sunt bine in burtica si mai pot sta. Si doctorita e pro cezariana la cald, adica cand vor vrea ei sa iasa, cand incep contractiile si travaliul... doar ca ramane problema cu Clexane-ul...
Maine vorbesc iar si cu hematoloaga...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu una n-as risca cu gemeni si cezariana la cald daca in combinatie e si Clexane. Mai degraba as risca nastere naturala fiind pe Clexane, ca sangerarea e mai putin masiva ca la cezariana din ce am citit pe alte forumuri, (doar ca mai greu de controlat)...
Nici sa renunt la Clexane in sapt 35 n-as risca pentru ca daca Doamne Fereste se formeaza cheaguri in placenta/cordoanele ombilicale...
Mai degraba i-as zice medicului ca eu nu vreau sa facem nici o cezariana la cald, ca prefer sa o facem la gheata si sa fie totul bine decat sa avem probleme.

35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput