Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Felicitari Gabri, sa-ti traiasca fetita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Emilia, parca tu ai scris acum vreo cateva pagini ca ai o oferta de cord blood center. Cum ai aflat de ea? Oare mai este valabila?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

Dragi burtici si mamici poate va intrebati de ce nu am mai postat nimic in ultimul timp...pai e o poveste lunga cu emotii dar cu final fericit..baietelul meu a vrut sa vina mai devreme adica pe 13.02.2013,Dpn-ul meu fiind pe 13.03.2013. Pe data de 12 februarie ma trezesc si cand merg la baie vad ceva pe protej sleep( era dopul gelatinos) nu eram sigura ce este dar ma gandeam ca mai am o saptamana doua si vine bebe..nu am facut nimic dar spre dupa amiaza am inceput sa am contractii regulate dar deloc dueroase.. spre seara am zis mai bn sa dau o fuga pana la urgente sa vad ce este..cand ajung doctora imi zice col sters dilatatie 4 cm, esti de nastere..eram socata, nu ma asteptam..in cateva minute mi-am revenit si am zis ca tre sa ma concentrez sa fie totul bn..sotul ma astepta afara..eu ies si ii zic: "nasc!"..i se facuse rau cand a auzit..am avut noroc ca aveam totul pregatit si pentru spital si pentru bebe..mi-a adus sotul bagajul, am urcat la sala de nasteri, mi s-a facut o clisma si o perfuzie cu ceva pt plamanii lui bebe si cred ca si pentru dilatare..intr-o jumatate de ora aveam 7 cm dilatatie si intr-o alta jumatate 10 cm..am urcat pe masa am impins de trei ori ( am tipat de m-a auzit tot spitalul) si asa a venit bebelusul meu drag la ora 00:55. Eram si racita si am stat 8 zile in spital la tratament..bebe a stat si el la incubator pe antibiotic si acum suntem acasa bine, a inceput sa ia in greutate si e un scump :)..a avut 2800 kg,49 cm, nota 9. E minunat sa iti tii puiul in brate..ii multumesc lui Dumnezeu ca suntem bine sanatosi. Va doresc nasteri usoare si celor care au nascut sanatate si tot binele din lume!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Gabriela, felicitari! Multa sanatate si tie si bebelusului grabit

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna,

Oferta cred ca e valabila inca in perioada asta, mi-au dat mail si m-au sunat sa imi prezinte aceasta oferta, aveau nr meu pt ca ma inscrisesem eu la un concurs pe pagina lor, sa castig un carucior.
Cel mai bine suni luni la ei si intrebi, nr este 080 000 8121.
Pentru kit-ul clasic (sange ombilical) recoltarea e 990 ron si stocarea e 190 ron pe an, pentru kit-ul gold (sange ombilical si placentar) recoltarea e 1490 ron si stocarea e 290 ron, pentru kitul diamond (sange ombilical, placentar si si tesut ombilical) recoltarea e 1990 ron si stocarea e 340 ron.
Aici linkul cu oferta http://us5.campaign-archive1.com/?u=a3e318708aa8e0218ba9572f2&id=45911002f3&e.

Casandra, am de la o prietena ceva pt tine: Sunt 2 linkuri despre declansarea nasterii prin presopunctura, in caz ca vei avea nevoie:
www.youtube.com/watch?v=FioDAgiIV-g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=FioDAgiIV-g
www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s


Pup toate fetele


34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Gabriela ce surpriza mamico!Bine ca sunteti sanatosi amandoi

David Gabriel ,sa fii sanatos , mancacios si sa iti bucuri parintii in fiecare zi!!!!!

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

neata fetele

Gabriela felicitari! sa ai un bebe sanatos si cuminte! A venit el mai repede, dar e bine ca ai trecut repede si usor si bebelu e sanatos!

Liza, stiu ca programul nu e ok, daca va fi si bebe asa o sa am de lucru... dar eu in schimb nu sunt deloc obosita. Practic dorm 7-10 ore pe noapte/zi cu o singura trezire pt baie... problema e intervalul la care dorm. Oricat as fi de obosita (ex: am dormit 4 ore, am umblat prin oras toata ziua) tot nu am putut sa adorm inainte de 4 dimineata. Ma ia somnul rau de tot pe la 7-8 seara, am incercat sa las de la sine, am adormit, m-am trezit la 1 noaptea si nu am mai putut dormi pana la 7-8 dimineata. Deci nicicum nu e bine. Am incercat documentare, seriale, citit chestii, jucat pe telefon, stat pe net aiurea, inchis tot, muzica pe fundal, lapte... nimic. nu pot sa adorm deloc :(
Sper doar sa nu fie bebe agitat, daca nu are chef de somn, asta e, ne jucam cat vrea, dar sa nu imi planga noptile si sa fie matait ca atunci o sa plang si eu langa el (daca vad un bebe ca plange imi vine si mie, si daca mai e si al meu nu cred ca o sa ma pot abtine :))

Va pup, sa aveti un weekend placut!

31+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari GABRIELA87 !!


Cate kg a avut la nastere baietelul tau? Sa completam datele e prima pagina...



34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ramona bine ar fi sa cauti sa dormi si noaptea pentru ca somnul de zi nu se compara cu cel de noapte indiferent cate ore dormi plus ca mai ai ceva pana la nastere si este posibil sa te extenuezi.
Faza cu programul copilului dupa nastere ca este la fel ca in burtica eu il consider un mit, la mine nu s-a aplicat ,Robert dormea noaptea dus,se scula doar sa pape de 2-3 ori pe noapte si inainte sa se nasca...mama mama ce tumbe facea noaptea

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari Gabri si Gabriela pt bebeii sanatosi,sa va bucurati de ei:)

Noi am fost ieri la dr,colul mai are cam 1 cm si sper sa mai reziste macar 2 sapt asa.Tusea nu a trecut inca desi fac cefort si gentamicina pe vena,simt ca se rupe dar nu trece si pace.Sper ca in caz de nastere prematura sa fie bine micuta ca n-as suporta s-o vad cu tuburi prin gurita sau nasuc.
Sa aveti un weekend placut!


33+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput