LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (46)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Este pacat sa ne suparam si sa stricam grupul. Fiecare in modul ei e o femeie si o mama deosebita, care bineinteles mai si greseste. Eu daca am suparat sau voi supara pe cineva de aici chiar vreau in mod expres sa mi se atraga atentia, ca sa stiu ce pot face.Eu zic ca e pacat sa nu comunici cu atatea mamici frumoase( si acuma nu ma refer la exterior), pentru ca te-ai suparat pe una. Ii spui la aia vezi draga ca ai sarit calul si gata.
Eu fetelor va astept pe forum , sa ne mai scrieti, ca eu tot citesc, chiar daca nu intotdeauna tin pasul cu voi.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Delia, Yasmi, Somleac si eu sint in pom si n-am primit niciun PM!
Deci e vreo rafuiala privata ceva intre X si Y


Madutza vroiam sa spun ca eu nu-mi dau seama care e numele tau din nick! Poate e cineva care a avut acces pe picasa la un moment dat si a vazut poze cu tine/copilasii si apoi te-a recunoscut pe FB.



Later edit: am vazut acum ca la profil apar toate detaliile Poti sa-l editezi.


Happy Mom si S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

salutare feteleeeeeee

inainte de somn am venit sa va salut

yvy sa stii ca si eu am fost in prima faza tare incrancenata pe ceilalti referitor la pozitia lor fata de copii mei
mai ales la explicatii etc, avand mai mereu oameni in preajma din toate categoriile sociale
eu stiu si sunt super convinsa ca MAMA LE STIE SI LE SIMTE PE TOATE,
dar in acelasi timp somleac si alte fete de aici au mare dreptate cand ne invata sa ne lasam copii sa stea si cu bunicii si cu tatii si cu verisorii sau unchii sau alte neamuri ce mai are fiecare
gandeste-te ca fiecare are un grad de cultura
fiecare e crescut intr-o perioada
etc
nu ii vei putea tu schimba
si asculta la mine, care am bebe de 4 ani deja
antonia i-a zis intr-o zi soacra-mii ESTI PREFERATA MEA
asa ca mai zi ceva
copilul e copil
si isi iubeste bunicii indiferent cum noi adultii ii simtim pe bunici
ceea ce vreau sa zic e ca CU SAU FARA VOIA TA FATA TOT ISI VA DIVINIZA BUNICII
poate uneori mai mult decat parintii
pt ca ei de obicei ii alinta mai mult si copii simt asta
pe de alta parte, crede-ma, EDUCATOARELE NU ITI IUBESC COPILUL CA O BUNICA UN NEPOT
e adevarat ca sunt si situatii nasoale
sau urate
dar eu cred ca e bine ca in viata copiilor nostrii sa existe intreaga familie
caci familia nu ne-o alegem noi la nastere ni se da
asa ca tre sa o apreciem asa cum este ea

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Cami nici nu am zis ca vreau sa evit prezenta soacrei pe langa L, ci pur si simplu eu nu as fi plecat acum la munca si s-o las pe L cu ea 8-9 ore/zi, in fiecare zi Sint prea mari diferentele intre cum gandesc eu educatia ei si cum procedeaza ea si clar nu e loc de schimbare din partea ei; insa L petrece timp cu ea berechet, daca nu zilnic, macar o data la 2 zile; la ai mei (desi nu sint deloc de acord nici cu metodele si gandirea lor) imi pare rau ca nu ajung mai des, ei nefiind din Bucuresti si sa stii ca de ei ma intreaba L in fiecare zi, de multe ori pe zi, ce fac, vrea sa vb la telefon cu ei etc. etc. deci le simte lipsa si le duce dorul!
Eu niciodata nu-i voi interzice lui L sa mearga la bunici, chiar daca m-am certat f f rau cu socrela, mi-a spus lucruri f urate, noi nu ne-am vorbit un an intreg si stateam pe atunci toti in aceeasi casa, este o femeie fara cuvant, total neserioasa si egoista, e genul acela de persoana careia ii place sa tese intrigi, sa inventeze subiecte pe langa care sa dezvolte ea povesti inexistente, sa toarne minciuni si sa bage raca intre indivizi etc. etc.
Pe L o iubeste, normal, si isi va da si L seama mai tarziu de caracterul ei, nu trebuie sa stau eu sa-i scot in evidenta defectele socrelei si nici sa-i interzic sa relationeze cu ea. Am avut parte de chestii d-astea in copilarie si nu ajungi nicaieri incercand sa influentezi gandirea si sentimentele unui copil, sa-l inversunezi impotriva cuiva etc.





Happy Mom si S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

”Neata si de la noi!!!

Am dormit asa bine si aseara! Uitasem sa va spun ca Duracell de cand am facut schimbarea patut-pat nu se mai trezeste pe timpul noptii. Fooarte, dar foarte rar se trezeste o singura data ....pffff ce ma bucur ca bine mai este sa dormi de cu noaptea pana dimineata.

Deea, si Edu adoarme greu de la o vreme...asta doar noaptea.

Despre ce vorbiti fetelor???

Ina, nici pe tine nu te-am inteles acum. De ce mai fetelor nu spuneti drept ce va suparat/deranjat? Asa a facut si Dorina , s-a suparat si a disparut brusc .


Eduard Andrei 02.04.2011




Absolut nimic de la odisee, va garantez. Doar ca se mreste ziua, se mareste copilul, se mareste treaba, se mareste tot, numai timpul meu liber nu.
nu stiu despre ce mesaje vorbiti, eu nu am citit nimic de genul asta. nu ma bagati in galeata "suparatelor" va rog mult, eu plec zambind:)
forumul in sine ca tot devine intr-adevar iritant dar bucatica asta de odisee mereu a fost foarte faina. Iau o pauza, nu ma duc la razboi. Nu va faceti griji. va pup!

De cate ori deschid fereastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Fetelor, ce se intampla pe aici?

Lipsesc si eu o zi si gasesc suparare? Nu cred...
Trebuie neaparat sa spun si eu cu intarziere

La Multi Ani, Rares Andrei!!!
Mandreac, sa fii sanatoasa, mami, si fericita cu puiul tau si cei dragi!

Si desi stiu ca n-a mai intrat de mult, spun La Multi Ani si pt Alex al Anaxenei!

Pfff, pitica mea deja se agita in patut si n-a dormit decat vreo 45 de minute

Incerc sa citesc si eu din urma! Va puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

am fost pe afara.. brrrr!
alina au si ei zile si zile
yvy, pai eu zic sa o pui pe soacra sa scrie telenovele ca la ce povestesti de abia isi foloseste "calitatile"
deea cu ce qai curatat pielea? poate cu lapte doina :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Delia , buna ideea cu laptele Doina! Eu asa imi curat gentile si hainele de piele!

S-a trezit Ilinca, Luca inca mai doarme. Ieri Luca s-a trezit dupa 40 de minute si Ilinca a dormit 3 ore!
Iar eu, pauza la odihna... Uite d cateodata sa doarma asa patesc... ii mai prind uneori sa doarma amandoi cate o ora, o ora jumate si ma mai odihnesc si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

apropo cu ce as putea curata o geantade piele intoarsa neagra?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

apropo cu ce as putea curata o geantade piele intoarsa neagra?


mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cu spray special de piele intoarsa, il gasesti in magazine de genti/incaltaminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI RARES cu scuzele de rigoare pt intarziere
LA MULTI ANI ALEX

LA MULTI ANI si pt cele 2 mamici frumoase, sa va traiasca baietii


eu nu mai pauc sa intru, e auditul pe mine de m-a ingropat de tot nici nu stiu daqca apuc sa merg sa-i iau cadou mamei, mai am doar seara asta la dispozitie

yvy eu zic sa te calmezi cu soacra, nici unele nu le iubim insa trebuie sa depasesti starea asta de nervi, nu-ti face bine nici tie si nici la copii, mai repede te simt pe tine copii decat yvy pe soacra probabil yvy s-a crizat ca ei au comportament diferit cu alte persoane fata de noi, plus ca e posdibil ca in perioada adaptarii la gradi, desi in primele zile e totul roz, sa apara crize si refuz mai tarziu...so, iti spun, cu cat mai repede cu atat mai bine pt tine, get over..
las-o pe yvy sa-si consolideze relatia proprie cu soacra si sa-si dea seama singura..
tu stii ca vlad al meu le trnateste la bunici niste replici, pe masura si direct in fata..si are doar 3 anisori.. si pe cuvant daca l-am invatat eu asa ceva copilul isi da seama singur de minciuni, soacra-mea inca ii indruga vrute si nevrute de bau bau si tigani si alte cele...insa el n-are nici o treaba..
iar cu bau-bau la noi a aparut odata cu aparitia fricii la copii, dupa 2 ani si odata cu gradinita..de atunci nu mai urca singur la etaj iar iesirea din tavan spre pod e horor
o sa-i treaca..
eu mi-aduc si acum aminte cand aveam niste halucinatii legate de pod, de parca zaceau balauri si averi acolo..abia pe la liceu am indraznit sa ne luam inima in dinti si sa urcam, eu cu frate-miu..praful de pe lucruri adunate acolo, tablouri vechi, antice cu persoane probabil din familie, carti vechi..brrr ne dadeau fiori.. e doar o etapa frumoasa si ea..

Mergi la inceput