Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Va salutam si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna seara
De la noi nimic nou ...
Doar ca va pupam si ne este dor de Kytana :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Pt cine e interesat de Blw, am gasit azi linkul asta: http://diversificarenaturala.blogspot.ro/2013/02/cum-sa-incepem-autodiversificarea.html?m=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Adriana, ce faceti? Cum mai e Vlad?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Mira, eu inca nu am inceput diversificare deci nu ii dau inca apa, peste vreo 2 sapt ma gandesc si eu sa incep si poate ii dau si apa atunci, am o canita cu cioc moale de la Primii Pasi, sper sa ii placa.
Papelusca si eu fac la fel cu Paul, il pun in patut pana la prima trezire dupa care il las cu noi, cand vrea tzitzi il atasez si adorm si eu cu el, ma trezesc doar ca sunt despuiata si el doarme dus . Noi mai obisnuim sa dormim claie peste gramada si cu fetele, inca se mai poate ca apoi cresc si isi vor pune pe usa tot felul de inscriptii "RESTRICTED AREA", "PRIVATE AREA" . Anii trec repede si e pacat sa ne tinem la distanta copiii doar ca sa nu fie rasfatati. Eu personal cred ca rasfatul se refera la altceva, sa le dai lucruri sau privilegii pe care nu stiu sa le gestioneze si le-ar putea face rau, doar asa ca sa fii ei mai fitzosi. Sa le arat dragostea mea neconditionata nu cred ca ii face rasfatati ci mai increzatori in ei insisi. Le tot repet fetelor ca sa stie bine cum le iubim noi, parintii lor, nu le mai iubeste nimeni pe lumea asta.
Scuze ca am deraiat de la subiect.

Ramona multam de explicatiile vis a vis de cartoful dulce, eu nu am luat niciodata si chiar nu stiam cum trebuie sa fie.

Mirabela emotionant mesajul tau si foarte frumos. Acumma uit la Paul care doarme langa mine si vad cum i se prelinge laptic pe la coltul gurii, e adorabil. Sa stii ca si eu as vrea sa am vii in memorie anumite momente, unele raman altele le uit, noroc ca mai facem filmulete si ne uitam peste ani.

Alive ne amintim de tine si da, intelegem ce vrei sa spui . La fel face si Paul numai ca el doarme pe spate si cand se trezeste ridica capul ca la abdomene si ma cauta prin camera.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

L-am atasat pe Paul la galeria mesajului anterior


Anca la voi sigur se incalzeste in 2-3 sapt si gata, a venit primavara, la noi cred ca se topeste toata zapada in mai . Nu iti explic ce ceata si ce vreme nasoala a fost astazi.

De ce se repeta unele mesaje?

Kytana ne este dor de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Anca, bine ai venit! 10 mesaje trebuie sa scrii pt a scapa de moderare. Cred ca le-ai scris

Carmen, ce dulce e iepurasul. Si Calin al Mirabelei la fel, am uitat sa zic Tare haios cand sta in fundulet.

A mea e la masa de dinainte de nani. Ma bucur ca adoarme la san si nu mai trebuie s-o legan.

O noapte usoara dragelor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata gagici! Am facut muuuultaaaaaaa cafea pt voi, vremea e a ploaie iar si sigur va e somn, poftiti de serviti!

Noi ieri ne-am diversificat cu morcov, am avut o aventura tare faina, nu am luat inca blender vertical si daca tot am zis ca incep la 6 luni, l-am dat pe razatoarea din plastic (gen cum e si din sticla ca pe vremuri), nu prea a iesit bine, desi lui ii placea, m-am gandit eu sa mai dau o data in strecuratoarea de ceai... vine David sa faca un milk shake si da peste castronel si varsa tot pe jos, Calin urla sa-i dau mancare pt ca incepusem da-i dau deja, David a inceput si el sa planga ca l-a lasat pe frate-su fara mancare, eu nervoasa ca mai ramasese o coada de morcov fiert si-l mancasem eu, nu mai aveam sa-i fac altul... era ca la balamuc... am vazut ca tot urla si n-am ce sa-i dau, am pus zeama aia de morcov cu niste cereale, a iesit un terci acolo, era la gust ceva intre nisip si pamant, nasol... a mancat tot saracul si mai voia... si tocmai mancase ambii sani inainte... eu ii dau sa suga cu vreo juma de ora sa nu fie prea flamand.

Avem o problema, plange inca cand papa pt ca nu curge in continuu, el vrea ca la tzatza, usor usor parca a inteles el cum sta treaba dar tot se pune pe urlat si ma tem sa nu se inece... si el nu se opreste din mancat, tre sa-l opresc eu. Aseara am avut vreo 60 ml lapte+cerealele, a iesit destul de mult si a papat tot, i-am dat asa si tot 4 treziri pe noaptea pt lapte a avut. Ma capiaza cu trezitul noaptea de cand papa cereale, al meu e copil atipic...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am trimis sa nu pierd, si fiecare linguritza care o papa trebuie s-o ia el in mana si sa o duca la gura, altfel iar plange... el de felul lui nu e plangacios dar la masa e jale daca nu-i convine ceva... deci tre sa-i umplu linguritza si sa i-o dau lui in mana sa pape singur, asa a facut din prima, la inceput ma gandeam sa-i tin mainile sa-l pot hrani, parca-s nebuna, copilu vrea singur si io nu-l las... il las asa, se murdareste tot dar e f fericit si papa bine.

Olivia si eu tot asa cu blw, sunt de acord cu ea, e f buna ca si metoda, dar pt noi zic eu ca e cel mai bine combinate metodele. Papa la masa cu noi, ii mai dau si eu dar si singur. O sa-i pun ceva si in safe feeder zilele astea.

Stiti cumva daca prunele uscate se pot hidrata si apoi sa dam la bebei?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Fetelor, daca mai sar pe cineva cu vreun raspuns, nu e intentionat, mai perseverati, eu mai citesc de pe mobil si raspund cand apuc.

Mira eu ii dau putina apa dupa masa daca e de solide, cerealele acum sunt mai solide la noi si-i dau mai mult sa-i spele guritza ca sa zic asa.

Anca bine ai venit, noroc ca m-am uitat din urma ca nu te vedeam.

Papelusca si fetele care adoptati blw, felicitarile mele pt curaj, mai ales ca sunteti si la primul copil! Eu ma stiu pe mine panicoasa la inecat si de asta nu ma bag, am mai zis, m-ar vedea copilu stresata si nu e ok pt el.

Oana poti sa-i mai dai dovlecel, fasole verde daca vrei. O sa vad si eu cum am chef pana la carne/oua.

Anca si eu is activa de felul meu si-mi lipseste socializarea, initial am zis ca din martie aprilie ma duc la serv dar cu problemele lui Calin am amanat, oricum sunt asteptata la serv ca painea calda. Zilele trecute m-au sunat sa vin. Acum nici nu stiu, dupa ce am inceput la David la 8 luni am zis ca la Calin o sa stau 2 ani sa nu pierd nimic, din pacate nu se poate din motive financiare. Tre sa traim cumva...

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput