Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianadana spune:

Oana sa va fie de bine iesirea. Si sa-ti fie linia dreapta luuuuungaaaaa, si fara denivelari!
Kytana ma bucur ca ai revenit in forta. Mie una scunul respectiv mi se pare usor instabil. Ar fi bine daca l-ai vedea
Trebuie sa ma invat minte sa raspund pe masura ce citesc....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Neaaatza, mamici dragi!

A iesit soarele si pe strada noastra! Iar urarile voastre primavaratice mi-au luminat si mai mult dimineata!

Va ofer si eu o mana de ghiocei si o raza de soare (atasate la mesaj)!

Mirabela, iti multumesc mult pt vorbele frumoase! Am ramas copilaroasa, desi sunt mamica si mi-e frica uneori sa nu fiu naiva, de aceea caut sa ma informez cat mai mult. Iar tu si restul mamicilor de aici, cand va povestiti din experiente, ma ajutati sa ma simt mai sigura pe mine!

Crema Melkfet o folosesc cei de la Medlife in maternitate pt funduletul bebeilor. I-am intrebat de ce nu folosesc ceva cu oxid de zinc, dar mi-au explicat ca nu-i cazul, decat daca bebe are o iritatie mai serioasa. In rest, crema asta ofera o pelicula protectoare fara sa usuce pielea, dimpotriva, o hidrateaza. Uite ca eu n-am mai luat-o, am primit o mostra de la ei si-am folosit in prima luna la matei, apoi a luat sotul de la dm crema lor. Stiti daca se gaseste la orice farmacie Melkfet? As lua-o si pt mine

Kytanutz, sa stii ca n-am inceput nicio pregatire de nunta, chiar nimic.. Nici macar de local n-am vorbit.. Mi se pare ca mai e tare mult, doar data am fixat-o, in luna august a anului viitor. Pt lcoal ar fi cazul sa ne interesam deja, ca ramanem fara loc. Rochita mai are de asteptat... Totusi, mi-amimaginat cum ar arata... diafana, romantica, cu spatele gol... ca accesorii neaparat manusi, parul in bucle si lasat liber, nu vreau coc...heh femeie cred ca are cateva fixuri... uite si o poza cu ceva ce ma inspira sa viseez...

Anca, felicitari, Iustin pare ca are personalitate puternica din poza E tare dragalas

Olivia, spor la alergaturi. Pe Maya o iei cu tine?

Oana, pfoaai, eu de cand cu iesirea la buc, mi s-a cam luat... Va doresc sa va mearga bine in excursie, iar Sophie sa fie cumintica foc!

Raul, multumimim de martisoare, primul primit pe anul asta

Mami.ilinca, nici eu nu mai suport vremea inchisa Ma bucur asa de mult ca vine primavara, in niciunan n-am asteptat-o asa de tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Off, am scris cu picioarele, nu mai editez acus

Sa va zic si de noi... aseara Matei a dormit intre 17.30 si 20.15, dar cu treziri foarte dese, scancit, luat, leganat si adormit la loc. Cam din juma in juma de ora s-a trezit. La 8 seara s-a trezit bine dispus, pemnse ca s-a odihnit. I-am facut baita, iar apoi a stat treaz pana la 23.30... eu eram trteaza de la 6 dimi Si daca s-a culcat asa tarziu, pana cand credeti ca a dormit? Pana la 1.15, apoi trezire la 2.30 apoi inca vreo 3 treziri pana la 5.50 cand i-am dat san, l-am trezit pe sot si i-am zis sa faca ce vrea cu Matei ca eu ma culc ca-s praf... L-a adormit el si am dormit cu totii pana la 8... sotul a mai motait pana la 9, parca el ar fi nedormitul dintre noi doi :))

Deci la 5.50 va jur ca eram praf, de-mi venea sa ies afara pe usa, sa ma duc unde-oi vedea cu ochii, sa ma culc, sa dorm... Chiar n-am mai trait senzatia asta, sa vreau sa-mi iau jucariile si sa plec... Desi dupa 2 ore de somn , cand m-am trezit la 8, parea asa ca o senzatie indepartata ca si cum visasem. Dar in momentele alea, daca il trezeam pe sot iar el zicea sa ma descurc singura cu Matei, cred ca as fi iesit afara pe usa, singura! Lipsa somnului ma termina... Inainte aveam nevoie de minim 8 ore, altfel ma plangeam ca-s obosita, ce vremuri... daca as dormi acum 8 ore, as muta muntii din loc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
anaomaria, oli cum va simtiti? mai bine?
anca superb bobocelul din poza de profil!
marikaki ma bucur ca raul papa asa bine..multumim de martisoare!
kytana ma bucur ca toate sunt bine si pingu' mic cumintel..
lumi si la noi plasticul functioneaza bine
oana distractie placuta la munte!
stellutz imi pare rau c-ati avut asa o noapte..cred ca e foarte obositor, aveam si eu zile cand simteam ca pic de pe picioare..sper sa se dea pe brazda matei si sa faca nani noaptea..

si la noi e soare si cald, iesim afara zilnic..ieri stateam in balcon in maneca scurta si era chiar cald..
sa va zic cum mi-a dormit puiul? culcat la 21,30, trezit la 3 si la 7 si papat tzitzi ...sper sa-l tina cat mai mult ...asa reusesc sa dorm si eu cat de cat..ziua in schimb vrea atentie non-stop, tinut in brate, dus la geam, nu prea vrea sa se joace singur..

pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Vai Corinuka, cum doarme Daviiid! Ai facut ceva special? la ce ora aveti baita? Si ii dai doar san noaptea? Mi se pare super, bravo!

Noi ne papam piureul si san, apoi iesim afara si sper sa faca si un nani, ca sa ma pot aseza pe o banca si sa lecturez. Daca e treaz plange daca ma asez jos, tre sa ne plimbam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

stellutz n-am facut nimic, doar am sperat
noi nu facem baita in fiecare seara, dar o facem inainte de ultima masa ...apoi se cere singur la somn...ii dau doar san noaptea de cateva nopti incoace, sta cate 20 minute si-l vad cum papa, trage, nu se prosteste ca ziua...
plimbare placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Bravo Daviducu pt programul de somnic. La noi n treziri, gen Matei. Dar eu dupa a treia trezire de obicei cand simt ca nu mai pot, o iau langa mine, o mufez si asa stam. Cand ii mai scapa si se agita o mufez si o tin de maini... dar macar mai dorm si eu, nu stau pe marginea patului in fund.
Stellutz, da, cu Maya dupa mine. Pai cu cine sa o las? Am pus-o in carrier la 11.45 si la 16.30 am intrat in casa. Am platit facturile, cu toate drumurile s-a facut o ora (a dormit). Apoi am fost la mama unde am stat aproape 2 ore, timp in care a supt de 2 ori ambii sani, s-a rostogolit si batzait prin pat, facuse mamaie dovleac copt asa ca a mai papat si fata mea putin , apoi ne-am mai plimbat o ora, am cumparat cate ceva de la Mega Image si am venit si noi la casa noastra. Si cand am ajuns mi-am dat seama ca am uitat sa platesc lumina. Ziceam ca o platesc la intoarcere si am uitat! Las' ca si maine e o zi!

Aaaa, mi-a venit azi decizia (acte depuse pe 04.01). Banii inca nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Olivia, eu am depus pe 5.12.12. Decizia a venit la jumatatea lui ianuarie, banii (pe 2 luni jumate) au venit pe 15 februarie.

Noi suntem bine, am facut azi vaccinul de 6 luni, de maine incepem diversificarea. Am asteptat vizita la pedi ca sa incepem, n-am vrut sa ne grabim. Inca nu avem dintisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Heeeei, Bobuletz! Ce dor ne-a fost de tine!

Cand am depus actele mi-au zis ca pe la sfarsitul lui martie o sa vina banii. Ii astept cu drag!

In seara asta a mancat fata dovleac copt in scaunelul ei. A fost super funny. I-am pus bucati pe masa. La inceput le-a ignorat, apoi a inceput sa le striveasca si sa le niveleze frumos pe masa. Nici macar o data n-a dus mana la gura. Dupa ce le-a intins pe toata masa bine-bine a inceput sa le linga... nu de pe maini, ci de pe masa :)))
I-am mai dat eu bucati din mana mea si se intindea dupa ele cu gura si musca, sugea si inghitea. Cand termina plangea sa-i mai dau. Deci am inceput autodiversificarea
Nu s-a inecat nici o data, dar si dovleacul copt era moale, in mana se strivea si se facea piure.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Oli si noi la fel ca Bob, pe 05.12.2012 am depus actele, la inceputul lui feb a venit decizia, iar pe 15 au intrat si banii. Probabil ca dupa 15 martie iti vor intra si tie...deci mai ai putin. Felicitari pt autodiversificare!!! Ce frumos povestesti tu de Maya! Cred ca a fost superhaioasa . Abia astept sa incepem si noi, insa mai avem de exersat statul in fund pana atunci..vointa e, nu e putinta (inca)

Mergi la inceput