Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Buna dragele mele surate, ce mai faceti?

Astazi am fost harnici-harnici, dupa o noapte cu 2 treziri. Luca a fost astazi f cumintel, ca niciodata. Dupa papa, am profitat de prima zi cu adevarat insorita si am iesit cu Dl Pinguin si cu Pingu mic la plimbare. A stat f cumintel la tati in manduca, a dormit, a admirat privelistea si ... a stat fara caciulita in cap pt ca Dl Pinguin i-a varsat cafea pe caciulita Nu ma intrebati cum, caci nu stiu sa va zic Asa a mers ci balosica mititica cu caputul gol

Alive, multu de primire Ce mai faceti voi? Am vazut pe FB poze cu manutele baieteilor tai, ce cadou frumos au facut ei

Oli, maaaai cum plange Maya dupa jucarioaraa I-am luat si noi un sarpe colorat si incovrigat, dar eu cu creier mic, l-am bagat la masina si acum este doar un sarpe colorat si neincovrigat Daa pune, pune pe contul comun caci acu' vine si pt noi sapt. 26, sa stiu ce ma asteapta App de carrier, eu i-am luat o chestie de pe hiphip care sa il protejeze pe vreme rea. Cred ca si Mayei i-ar placea. A inceput si pingu mic sa tot ridice picioarele si se trage de pantalonasi, e haios foc Abia astept sa il prind in poza. Ce frumos sta Maya in scaunel, Pare taaare confortabil desi la prima privire nu ai zice. Cum s-a simtit in el? A obiectat?

Adrianadana As vrea eu sa ne vedem cu toatele, cred ca taare ne-am mai juca si admira una alteia boboceii si bobocitele Multumesc pentru sprijin si cuvintele frumoase Sper sa nu va mai scriu niciodata astfel de lucruri triste si doar lucruri fericite.

Hi hi Stelutz, ce tare ai fost cu Mac Si eu i-am dat KFC indirect Eu am mancat ceapa si usturoi cam dupa 1.5 luni si pingu mic nu a obiectat, i-o place gustul ca mie Cum mai doarme Mateiut? O mai chinuie pe mami a lui cu par lung? Ti-ai gasit rochita de mireasa? Sa ne arati si noua (daca vrei, evident) App de alone time, astazi am trimis-o pe mami la plimbari si am ramas si noi singurei, tare ciudat mi s-a mai parut. Faceam ce faceam si tot la pingu mic ma gandeam. Felicitaaari pentru abdomeneee

Corinuka, ce mai faceti voi? M-am tot gandit la voi zilele astea. Cum mai sunteti? Ai mai recuperat si tu din somnic? Ce mai face Daviducu, te tine in priza?

Anaomaria, of sarmana de tine, o tineti din raceala in raceala. Cum mai sunt astazi mandrele tale?

Asta imi aminteste de cineva drag, ce mai faci mami.ilinca? Domnisoricile cum o mai duc?

Luca atunci cand il tin in brate trage de mouse, apasa si el pe tastatura, e f incantat. Eu am si o leptoapa verde ca brotacul si il atrage culoarea, face 180 grade si intinde labutele sa tasteze si el pentru voi

Mirabela, te citesc cu drag de fiecare data si cand povestesti de David, ma topesc. Calin ii va semana clar, vei fi iubita tare mult de baietii tai! Scrie-ne cat mai mult, asa invatam si noi cate una-alta

Deci Corinuka, daca ma uit la luchi struchi al meu, as putea zice si eu ca este slab. Nu are cine stie ce falcute, ciolanele nu prea, daca i se vede cate o cutica ici-colo. Dar este si lung, are vreo 72 de cm, cum probabil are si Daviducu, asa ca, don't stress it, biiiiine? Cred ca eu sunt cea mai putin interesata de greutatea lui Luca. Cantar nu am, tipa de la HV nu mai vine decat la un an, deci chiar nu ma stresez. Atata timp cat el este fericit (iar un copil flamand nu cred ca poate fi fericit) nici nu cred ca ma voi agita. La fel te incurajez si pe tine sa faci, more smiles, no stressy time [:-P]
Sper sa primesti rezultate f bune de la analize

Norma, ma bucur ca am putut sa te ajut (chiar daca indirect) in momentele mai grele si ma bucur enorm ca acum sunteti mai bine. Eu de-a lungul timpului am caderi, unele mai urate (ca cea de acum), unele trec aproape inobservabile. Chiar daca acum, prin comparatie, ma simt excelent, nu voi renunta la programarea la GP. Solutia pentru mine este sa imi tin mintea ocupata. Am fost mereu o persoana activa, iar statul in casa cu preocupari minime si activitate cerebrala care tinde spre zero, ma cam demotiveaza. Multumesc inca o data pentru toate incurajarile si cuvintele dragute Sper sa ma ridic la masura asteptarilor.

Oli, te mai doare gatul? Eu ma trezesc cu durere dimineata datorita aerului uscat din camera. Ciudat, nu?

Oana, Sophia papa, papa bine. Voi aveti scaunel? Sau o tii in brate? nu mai retin. Imi place semnatura ta

Simona, Anca

Imi permit un sfat, desi nu e f avizat. Citeam despre racelile astea ca apar iarna tocmai datorita faptului ca oamenii petrec mai mult timp in casa. Ma gandesc ca poate si de asta piticutii racesc mai tare. Propunerea mea ar fi sa ii scoateti mai des afr indiferent de cat de rece este. Bine,cu vantul am sieu retineri

marikaki, felicitari pt succesul cu papica.

Va salut la prag de seara si va pup O noapte linistita, somn lin si vise dulci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Anca, daca nu ai primit deja parola de la contul comun, ti-o trimit eu acum. Nu mai stiu daca ai datele pe prima pagina, stiu ca le-am mai cerut cuiva si nu am facut update, asa ca hit me with the info si le pun.

Iertati uitarea, se mai intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Asa imi place sa te citesc, Kytanutz!
Maya a fost super incantata de scaun. Radea in hohote. Azi cum nu ma lasa nici 1 min sa lipsesc de langa ea, am luat-o in scaun lg mine la bucatarie. A ras si a chiuit fata mea la greu. Cand se mai plictisea ma jucam cucu-bau cu ea si era veselie mare.
Gatul m-a mai lasat, dar am o ameteala Am bagat si un paracetamol ca mi s-a terminat rezerva de Oscillo. Nu stiu daca de la raceala, oboseala, dar nu prea am avut destul lapte azi. Urla fata la san si ma musca mama-mama. I-am facut un bibe de 100 si a baut 90.

Ana, sanatate multa!

Noapte usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Hi hi Oli, ma chinui si eu, ce sa fac Sau neuronu ma chinuie Uite despre ce ziceam ca i-am luat de iarna: http://www.hiphip.ro/products/protectie-de-iarna-pentru-copiii-purtati-in-wrap-sling-mei-tai-etc (mi-e lene sa-l ascund, sper sa nu se considere reclama)

Hm sa ii dea si lui pingu mic dintosii? Ma tot roade la tzitzi si ma doaaaaare I-am zis eu lui, parca trage din cauciuc, asa trage si le intinde. No, crede ca-s din plastelina?

Pupici pt gajici si pitici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Kytanaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .....
Un semn de ala de big hug nu este??????????????????

Fetelor iar am de recuperat?Off...parca/s blestemata.
Nu am reusit sa citesc nimic din ce ati scris....ma bucur enorm ca Iuli a revenit printre noi,cand am vazut ca la ultimul mesaj scrie kytana,chiar am zambit asa singura cu gura larg deschisa :D

Noutatea despre noi e ca ieri am fost la dermatolog cu Andrei,cu Dl Andrei dupa cum spunea cine drag ... si nu e nimic grav numai ca , cica are pielea ffffffffff uscata.
Mi/a dat o sare de baie cu tarate de la topfer si un ulei de baie si o crema de la A/derma


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Andreuiuuuuut!!!! *big huuug* daca se accepta asa

Ma bucur ca Dl. Andrei este bine si ca nu are nevoie decat de neste saruri. Nu stiu daca mai tii minte, laudam eu de mama focului o crema buna la di toati, eu o folosesc pe picioare pt ca am o piele ca de sarpe, uscata si taaaare www.bionatura.ro/quartett-melkfett-unguent-galbenele-p-42.html?osCsid=f9dbd746a80d253019e155be10fb1618" target="_blank">Asta ar fi, daca ai chef sa o incerci. Eu am primit-o dar acum imi pare rau ca aici nu gasesc.

Pupam mamica si un Andreiut cu foc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ce parere aveti despre www.amazon.co.uk/Design-Highchair-cushion-S-Line-nature/dp/B005LGTZM2/ref=sr_1_5?s=baby&ie=UTF8&qid=1362003216&sr=1-5#productDetails" target="_blank">scaunul asta? Nu ma pot hotari ce sa ii iau dlui luchi struchi; pare usor de curatat, stabil pare a fi, nu stiu cat de comod este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, poftiti la cafelutza somnoroaselor!

Intru repede ca am o groaza de treaba, maine seara mergem la o petrecere de botez si tre sa ma pregatesc, vreau sa fac si curatenia de azi ca sambata vom dormi. Calin va sta la socri, va papa lm la bibe, am la congelator si face 6 luni acusi. Ma bucur ca incap intr-o rochie de dinainte de sarcina, imi cam tine sanii stransi si sper sa nu mi se umfle prea tare daca nu alaptez o noapte.

Masa de ieri a fost ok, baza e safe-feederul si sa mozoleasca el linguritza, nu prea vrea de la mine. Nu ma stresez, nu e importanta cantitatea ci interesul lui pt papa. Avem si capitolul "lins alimente" adica daca ne vede pe noi si-i e pofta - chiar plange sa-i dam - ii dau sa linga si el, adica nu ajunge sa inghita, doar sa simta gustul. Pana acum a lins: sfecla rosie cand faceam eu salata, fructele din salata noastra de fructe: mar, banana, portocala.


*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Olivia apropo de inca un fratior, ambii copii i-am proiectat in preajma revelionului si am ras cu sotul acum la sarbatori ca ne abtinem, nu de alta dar ma trezesc iar gravi. Succes in diversificare, sunt curioasa cum va fi.

Simona safe-feederul l-am luat de la Dona, e firma Canpol, de la PP nu am gasit nicaieri. Este bun, are 2 plasute, =una de rezerva.

Ana of, sanatate multa va doresc. Homeopatul la care am fost eu acum 12 ani nu mai stiu nimic de el, acum as merge la Dr Ichim, are cabinet pe Independentei la parterul unui bloc, daca vrei itit trimit nr ei. Este f buna, merg multi cunoscuti de-ai mei la ea.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Oana f frumos gestul tau sa-ti schimbi semnatura pt Kytana, felicitari! Mi se pare o chestie mica dar care face mult, cel p[utin eu asa vad. Tu cum mai esti cu sanatatea? Asa este cu somnul si masa, sunt detalii de care tre sa tinem cont, altfel ne intrebam de ce nu papa.

Mari bravo pt mancacios.

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput