Clasa a II-a * 2012-2013 * (4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Stiti cumva unde gasesc subiectele la "Fii inteligent la matematica" de astazi?


Concursul este in aprilie. http://www.edituranomina.ro/index.php?opt=asociatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui eveline

Stiti cumva unde gasesc subiectele la "Fii inteligent la matematica" de astazi?


Concursul este in aprilie. http://www.edituranomina.ro/index.php?opt=asociatia




Citeam si nu intelegeam nimic pt ca fiica-mea azi a avut. Am realizat ulterior ca a fost faza pe scoala pentru a se face o selectie a celor ce vor da pe 4 concursul. Am aflat si subiectele pentru ca dupa concurs le-a copiat si pe caiet si le-au rezolvat in clasa pentru a se verifica probabil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

v-ati ascuns din cauza frigului?

noi ne bucuram de zapada, speram sa nu tina prea mult, asta e tot

Si de maine avem 3 zile de vacanta ca e Pastele catolic si au liber inclusiv pana luni, apoi excursie olarit, apoi ceva acitivitati pe la scoala si gata vine vacanta.
Abia asteptam

voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Mada, chiar ca m-as ascunde de frig, undeva unde sa fie cald si soare....

Al meu are maine Smartul la matematica, dar vad ca e super relaxat, n-are de lucrat in plus, chiar dna a transmis clar parintilor ca e de ajuns ce s-a lucrat in clasa, sa nu-i obosim in seara asta acasa.
In rest, asteptam vacanta, si eu la fel de mult ca si el, s-a hotarat sa mearga la bunici in saptamana aia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

mina n-am vrut sa dau dezaprob. Iarta-ma!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaG

mina n-am vrut sa dau dezaprob. Iarta-ma!!!

Maria
Alex (6 mai 2004), Mihai (13 august 2009 - 30 august 2009 Ne lipsesti, pui drag ) si Ana (10 februarie 2011)
http://cealalta-realitate.ro/
http://www.copaculdehartie.ro/


Stai linistita, ca eu nu dau atentie la aprobari si dezaprobari mesaje . Mi se pare prea complicat sistemul. Cin' vrea sa dezaprobe, va tre sa zica pe sleau ca sa pricep io .

Cre ca pe astia mici mai rau i-a scos din ritm ziua libera de marti, fi-miu rasnea azi dimineata: mvaaaai ce bine era daca se inchideau scolile si azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

si combinat cu saptamana viitoare in care al meu (in afara de 3 concursuri eu sunt de vina, stiu) nu stie ce face plus vacanta care sta dupa colt = in fiecare dimineata primesc rugaminti fierbinti "da' putem sa nu mai mergem maine la scoala??"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Si la noi e la fel,avem 3 concursuri usurele (Comunicare si ortografie,Fii inteligent la mate si Canguras Explorator) si nimic altceva in faimoasa saptamana "Scoala Altfel",sau cum s-o mai numi acum.

Ma asteptam sa fie macar o activitate,ceva...macar o zi din saptamana asta sa faca ceva,dar nu e programat absolut nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns victory spune:

Buna tuturor !
Am si eu baietelul in cls a 2-a,si datorita lui am deschis anul acesta un After School privat unde lucrez cu copii cls 0-4,momentan avand doar copii cls 0-2.
Vreau sa va spun ca sunt socata in ceea ce priveste asteptarile parintilor de la niste mici sufletele care si-ar dori sa se mai joace atat cat mai sunt la aceasta varsta,dar din pacate nu mai au timp de atatea concursuri si pregatirile care le fac pt ele.ce este evident este faptul ca atunci cand vor avea nevoie de resurse ei nu le vor mai avea si veti suferi dezamagiri si ei la randul lor.Ar trebui lasati ei sa decida daca vor sa participe la concursuri sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

victory mie de acolo mi se trage, ca l-am lasat pe el sa aleaga si el le-a ales pe toate. Doar ca el le vrea pe toate indiferent ce sunt acelea toate. El vrea toate revistele, toate cartile, toate jocurile, toate activitatile, tot.
Si eu ca o mama inconstienta ce m-am aflat nu am filtrat informatia care ajunge la el.
In fine, ca sa mai repar din prostie am incercat sa-i explic ca nu trebuie sa si mearga la toate daca s-a inscris la toate. Dar nu, el vrea sa mearga.

Mergi la inceput