Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *10*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata mamici .
Un martisor pentru fiecare ..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

neata,

May, ma bucur mult ca ai venit cu vesti bune! O sa te linistesti tu si cu asta. acum faci cum am facut si eu cu hemangioamele. de fiecare data cand o dezbracam mi se parea ca mai apare inca unul si uite asa intram in fibrilatii. apoi m-am linistit, cu timpul.bine ca i-ati dat de capat. apropos de suspiciunea cu dereglarea hormonala ati facut si analizele hormonale. ma gandesc ca asta e cea mai buna confirmare in sensul asta.
oricum, ma bucur mult ca sunteti ok si ca nu s-a mai repetat povestea.

ma duc la treaba. tre sa hranesc marmotescu.
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

May bine ca i-ai facut analizele si ai ajuns la un profesor, o sa te linistesti cu timpul, oricine ar fi fost ingrijorat in situatia data.

Andreea poate-i iese un dintisor sau masea si nu mai papa bine. Lui Edi i-am depistat maseaua care-i iese si nu-i da pace si cum mai rontaie si chestii mai tari se mai loveste la ea si maraie.
Cadou de martisor m-a tinut treaza mai toata noaptea Ii curge si nasucul si-l deranjeaza. Cand e una cand e alta si tot asa.
Nu mai adoarme decat leganat , plange daca-l las.....of , cand o sa ies din faza asta.....

Mihaela mie mi-a venit CM la 4 luni, am alaptat pana la 7 luni si de atunci imi vine regulat luna de luna.

Referitor la capsuni eu i-am dat de la 11 luni si nu a patit nimic. Ii dau orice: si alune naturale si migdale si fistic si miere si fructe de care vrea .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

La multi ani, de martisor! Sa aveti o primavara frumoasa si sa va dea Domnul tot ce e mai bun pe lumea asta.
Va pup!!!
May ma bucur ca sunteti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Sunt pe aici va citesc.. dar nu am nimic de spus... suntem tot asa grase si frumoase si destepte..



Va doresc o Primavara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineataaaa!!!

Mai,,nu stiu la voi,dar la mine miroase a primavara,m-am trezit in cantec de gugustiuci , imi cantau la geam!

imi este tare dor de voi dar in ultima perioada ba am fost bolnava,ba am avut musafiri ,apoi mi-a venit menstruatia si m-a durut burta ca niciodata ...
Multumesc frumos celor care ati intrebat de mine, m-am simtit importanta !

Eu nu am mai experimentat asa gripa ca cea de saptamana trecuta de vre-o ani cel putin. Ma durea si pielea pe mine,ma bucur ca nu a durat mult timp. Trei zile n um-am dat jos din pat, apoi mi-am revenit. De duminica pana marti au fost la mine o prietena cu sotul si copilul lor,un baietel de doi ani si 10 luni. Nici nu stit cat ma bucur ca am constientizat unele greseli dinainte de a le face,iar pe altele in timp ce le faceam.Daca imi urlau copiii asa ca al ei si daca imi spuneau " taci ca te omor" cred ca muream cu ei de gat. Si asa ii multumesc lui Dumnezeu ca Vali nu ma ocnstrazice in fata copiilor cand vine vorba de pedepsirea sau mustrarea lor,si nici invers ,ca asa se ajunge la comportamentul acelui copil. Si imi era o mila si de prietena mea ca imi spunea din priviri " uiite,vezi? Ce iti spuneam eu? Daca ea ii spune nu copilului,tatal ii spune" las-o ca-i proasta, mergi si te joaca" si altele,si uite asa copilul e un razgaiat in adevaratul sens al cuvantului,si ei, parintii ocpilului,erau uimiti ca atunci cand le-am spus copiilor " gata,ajunge cate dulciuri ati mancat,acum mergeti la desene animate pana va chem la masa" ,iar ei s-au dus la tv, s-au asezat pe pat,fiecare cu papusi si ursuleti de plus in brate,si se uitau frumos la desene. Atunci pot spune ca am fost mandra de ei si de noi,ca parinti , fara nici o modestie.

A mai fost in vizita si o mamica de la dovlecei , tare draga mie , pe care o stiu din poze si de la telefon de vre-o trei ani ,dar nu ne intalnisem ana acum. Draga de ea, ne-am inteles asa de bine , nu imi venea sa cred ca nu avem loc sa vobim una de alta .

May,ma bucur din toata inima ca te-ai linistit oarecum. Pupici multi la amandoua.

Mikka, s-a retras de tot ce avea Maria pe picior ?


Fetelor ,haideti sa hotaram si o data pentru luna aprilie, sa incercam sa facem rezervarile,sa vedem preturi,una-alta... Pe mine ma inteeseaza mult si pretul pentru ca pe mine ma costa mult transportul din Constanta la destinatie.


Eu va pup tare inca o data pe toate,sper sa pot scrie o autostrada mai tarziu , sa va pup pe fiecare,ca de citit am mai citit printre picaturi ,dar de scris,parca nu am avut spor .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

O primavara frumoasa va doresc!

Din cate imi amintesc eu trebuia sa ne intalnim in week-end-ul 19-20-21 aprilie ...si locatia nu esra decisa!
Si pe noi ne-ar interesa pret ...pt k ne va costa ceva din Timisoara!
Veniti si cu sotiorii, nu???

Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

O intrebare : voua cum va vine menstrutia? mie mai nou imi vine la 50 zile .. si vreau bebe...:((
Oare pot ramane dace asa haotica si mai mult , ramas peste alaptat?

May imi pare bine ca te-ai linistit ...

ANCA TOMA.. miss u

Pe noi cred ca iar ne paste infectie uinara.. incep sa apara simptome.. gen incontinenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello fetelor,
si eu stiu ca ramasese pt we 20-21. Raluca ne pui un link de la locatie, pls.
Pana acum: Raluca, Lali, Andreea, Mikka, Atosika, Camady, Anca,Pinky - nu zici nimic? Pe cine am omis? Oho...o sa fim gasca mareeeeew....
Da venim cu sotii, desigur! Pai cine sa stea cu copchii?!
Eu azi mi.am luat zi libera, bona sta cu Inez, eu cu Indra mergem la shopping si apoi ne scoate tati la restaurant ;-)

Sa aveti un we minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Nanna , acesta este link-ul, sper ca am voie sa-l pun
http://www.vilabran.ro/cazare.php.
Trebuiesc facute rezervarile din timp, eu tot incerc sa ajung acolo si nu au liber.


Mergi la inceput