INSEMINARE 96 - Felicitari Ela_ella2003

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, imi pare rau.

Nu stiu ce sa zic, nu vreau sa-ti dau sperante dar am o colega care tocmai ce a nascut. A facut testul cu Surecheck si a iesit negativ si imediat l-a repetat cu BB test si a iesit pozitiv

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Onutza,nici eu nu vreau sa iti dau sperante...dar eu cand am ramas insarcinata abia la 3 sapt mi-au iesit testele pozitive...asa ca mai asteapta.mie dupa fiecare inseminare imi veneau uratii fix la 14 zile dupa IA.
DACA maine nu se anunta musafirii mai fa un test sambata.
fii pozitiva.
multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna!!
Este prea devreme pt test de pipi, cel mai sigur este sa faci un beta ca sa stii. Eu cred ca este un semn bun ca nu ti-a venit pana acum, eu nu reuseam sa ajung pana in Z14 dupa IA, cel mai mult a fost Z12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Va multumesc fetelor pt mesajele de incurajare.La prima IA in ziua 14 beta a fost negativ iar menstra a venit fix la 30 de zile cum vine de obicei.Acum m-am hotarat sa nu imi mai fac beta,astept pana luni sa vad daca vine menstra,pt ca de la duphaston imi vine ceas la 30 de zile.Poate o mai fi vreo speranta.
Stiti cate incercari de IA consecutive am voie?

Mipar,iti tin pumii pt luni la testare,sper macar tu sa vii cu vesti bune.

Va si va doresc o zi superba de 8 MARTIE,La multi ani !!!sa fiti iubite si sanatoase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Onutza, nu ti recomand sa faci prea multe IA la rand. Ritmul bun este o luna IA si o luna pauza. In felul asta are timp organismul sa se refaca un pic. Acum tu si dr decizi!

La multi ani de 8 martie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anairisanna spune:

Onutza,mie doctorul mi-a recomandat sa fac 4 inseminari la rand,fara pauza.
mi-a spus ca daca fac pauza reduc din sanse.
asa ca am facut 4 inseminari la rand,ultima a fost in 31 noiembrie.iar in 09.ianuarie am avut ultimul ciclu.
am ramas natural dupa zecile de injectii de la IA.
asa ca fii pozitiva si sa vezi ca o sa iasa!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Fetelor astazi declar z 1 a menstrei,a venit mai devreme decat ma asteptam ,la 28 zile,de obicei imi venea la 30 zile..asa ca mi s-a spulberat orice vis..:)))sunt cu moralul la pamant.Nu stiu ce nu a mai mers si de data asta,foliculi au fost,endomentrul crescuse,am avut si CS 4 zile la rand si am inceput si injectiile pt trombofilie cu INNOHEP 3500 si tot ma intreb de ce?.
Mi-am sunat medicul si mi-a spus sa nu mai iau nimic ,sa ma dau decat cu oestrogel pt endomentru si in z9 sa ma dus la monitorizare,nu mai mi-a pomenit nimic de IA,vom vedea.
Mipar tu cum mai esti,speranta a ramas la tine acum...sa fie cu noroc.
Vroiam sa te intreb daca tu ai avut menstra mai abundenta de la injectiile cu clecxane,pt ca mie imi cam vine abundent si nu stiu daca este din cauza injectiilor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, nici eu nu prea am sperante. Mi-am facut test azi si e negativ. Sunt ziua 9 dupa ovulatie.Stiu ca e destul de devreme dar mi-am facut un test cu sensibilitate 10 UI si daca implantarea a avut loc, ar fi trebuit sa iasa.
O sa ma duc si luni sa fac si hcg, dar sincer nu cred ca va fi pozitiv.
E prima luna cand iau Clexane, nu stiu daca poate influenta menstruatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Onutza, nu am retinut la ce medic te duci.

Mergi la inceput