oare sunt insarcinata?

oare sunt insarcinata? | Autor: ALLEXXA28

Link direct la acest mesaj

buna ziua fetelor! sunt noua pe forum....am o mare nelamurire poate ma puteti ajuta....eu am ciclu neregulat iar de 5 ani iau anticonceptionale cu pauza de o luna la 1 an...am intrerupt la sf lui decembrie mi-a venit pe 3 ian si de atunci nu am mai luat...nu mi-a venit nici acum ciclul dar de 2-3 saptamani am o durere de burtica ca inainte de menstruatie acum o saptamana ma dureau ingrozitor sfarcurile vreo 3 zile de nu le puteam atinge nici daca suflam aer acum e mai ok...tot ma dor dar durerile de burtica nu contenesc...am facut aseara test de sarcina a iesit negativ....l-am facut seara ca nu mai aveam rabdare...pot fi insarcinata?greata nu am doar pofta mai crescuta la mezel doar un pic...si sunt balonata....de 3 saptamani eram balonata inainte de ciclu cu maxim 5 zile....ce sa fac?ce ma sfatuiti?aaa temp bazala mi-o iau de 3 saptamani...a fot 36,5...pe urma a crescut la 36,8 sau 36,9 chiar 37,2....si atat a ramas minim 36,9 azi de dimi...oare sa fie sarcina?eu nu aveam dureri de burtica decat inainte sa imi vina cu o ora si primele 2 ore dupa aveam alarma...o sa ma duc la doctor saptamana viitoare....sper sa nu fie altceva....ca de genul dupa atata timp luat ac...ovarele sa isi revina sa zic asa si sa imi dea durerile acestea...si mai simt si o durere de mijloc jos de tot...nu ma asteptam sa raman din prima luna avand in vedere ca am ciclu neregulat inainte de ac de o luna jumatate chiar 2 luni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Buna ALEXA...dupa ce intrerupi acc de obicei menstruatia vine la fel ca inainte de a le lua adica cm tine tot cam atat cat l-ai avut inainte iar acele dureri s-ar putea sa fie datorate faptului ca isi revine corpul la normal adica iese din starea de hibernare in care il tin acc...eu nu cred ca esti insarcinata ...mai asteapta putin si o sa-ti vina daca nu atunci fuguta la doctor si probabil o sa-ti prescrie ceva pastile pentru reglarea cm...pup.

Mergi la inceput