Eurovision 2013

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

In sfarsit am ascultat si eu Cezar, brrrrr, asta era concurs de muzica usoara parca, sincer mie nu imi place deloc:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Dintre toti, mi-a placut Luminita Anghel si Turcescu, dar melodia lui nu era pt Eurovision. Daca vor fi promovati, Turcescu si formatia vor avea succes.
Cezar nu imi place deloc. :P



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

am urmarit tot show-ul si singura melodie care mi-a atras atentia a fost cezar . nu imi place tipul , insa melodia am retinut-o . nu asta este secretul reusitei ?

sotului i-a placut emilia si sunt de acord ca era mai ok decat cezar , dar asta este . romania a ales .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Una peste alta, mi se pare dezamagitor rezultatul. Oricat ar fi de talentat si scolit Cezar, vocea lui ma zgarie pe creier! Nici melodia, care are maxim 3 versuri - nu-mi place! Dar, deh... de gustibus. Au mai castigat intr-un an unii carora nu le dadea nimeni nicio sansa (Lordi). Poate ca melodia e indeajuns de ciudata sa castige... who knows? Ehe, unde-s vremurile in care castigau Eurovision-ul o Celine Dion, un Johnny Logan, o Helena Paparizou...? Sau chiar Rybak, un talent incontestabil!

Mie mi-a placut mult melodia Luminitei Anghel si am votat-o. Mi s-a parut ca are si forta si sensibilitate. De neinteles jurizarea redactorului de la Radio Romania Actualitati, care n-a notat-o cu niciun punct - si mai ales modul cum si-a justificat decizia. Incalificabil! Poti spune orice despre melodie, ca ti-a placut sau nu, dar in niciun caz nu poti spune ca a fost cea mai slaba melodie din concurs sau ca Luminita Anghel nu poate face fata unui concurs precum Eurovision!

Si melodia cantata de Electric Fence a fost deosebita, insa mi s-a parut care are ritmuri sarbesti! Pare o imitatie nereusita de Bregovic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Candy
Au mai castigat intr-un an unii carora nu le dadea nimeni nicio sansa (Lordi).



Oooo...pai fara suparare da' Lordi au avut melodie buna,ciudat era(este ca ei asa se prezinta pe scena)inftzisaareaa lor,insa meloia a meritat sa cistige.



Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Numai mie mi s-a parut ca acest Cezar se schimonoseste si se chinuie prea mult? Asta pe langa faptul ca melodia nu mi-a placut. O aparitie ciudata as zice..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annnna35 spune:

Merg impotriva "curentului" de aici si declar ca eu iubesc vocea lui Cezar, ascult foarte mult melodia lui si altele pe care le mai gasesc pe youtube sau in alte parti si pot chiar fredona melodia, in alt registru, bineinteles (ceea ce si fac).

Ba chiar l-am si votat si sunt bucuroasa ca a castigat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Pana la urma e chestie de gusturi.Am urmarit si eu finala si Cezar nu mi-a placut,pare ca se forteaza/chinuie si nu ii iese acea voce firesc,a si cam falsat in unele locuri...poate de prea multa straduinta .

Nici Luminita Anghel nu mi-a placut,melodia e ok dar nu prea de Eurovision in schimb,locul 2 si Elena Carstea mi-au placut.

Nu mi-a placut melodia Germaniei pt Eurovision desi fetei mele ii place mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Olanda se prezinta cu Anouk, Birds, sunt o fana a ei, imi place melodia:

http://www.youtube.com/watch?v=-cAW6tjPFcc


Anouk are o voce nemaipomenita, live e printre cele mai bune cantarete pe care le-am auzit vreodata, si am vazut zeci de concerte live, de la Celine Dion si pana la Bon Jovi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

:)) sunt un fan Anouk - dar din pacate melodia pentru Eurovizion nu e prea prea ....

Dar o puteti vedea aici pe Anouk -la valoarea ei http://www.youtube.com/watch?v=3RaHTDNude4

Mergi la inceput