M-am hotarat.............adoptie(88)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Buna dimineata, fetelor! va pup si va servesc cu o cafeluta!
Amy, l-ati mai vizitat pe pitic?
Ieri a fost o zi frumoasa pentru mine.Am cunoscut o familie minunata si o fetita frumoasa si desteapta. O luptatoare, o invingatoare
Abia aspet sa-i reintalnesc pe toti trei
Nu spun cu cine, k am uitat sa intreb daca pot...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Au inceput sa curga vestile bune! Felicitari Amy si Mariamghighiu! Ma bucur pt voi!
Si eu am avut bilete de plecare in afara tarii, nu stiu daca as fi reusit sa fac pasaportul in timp util, dar m-am gandit ca ar fi un stres f. mare deoarece baietelul meu nu iesise din satul lui decat o data si atunci nu i-a placut. Bine am facut ca am renuntat, pt ca a fost stresat si de drumul pana la mare la noi in tara, nu stiu ce era in capul lui, cred ca s-a temut ca-l ducem inapoi, pt ca mai facea comentarii despre viata anterioara venirii in familia noastra. I-a placut mult la mare, dar a treia zi a vrut acasa pt ca ii era "dor de casa lui". Si ne-am intors. Apoi am mai plecat in vacante si cate putin cate putin s-a relaxat. Mai ales pe drum la dus ii era f. greu, era incordat, indispus, tot intreba unde mergem, cand ajungem, cred ca mereu se temea ca nu cumva sa-l ducem inapoi. La intoarcere era cel mai fericit pt ca ajungem acasa. Asa ca va sfatuiesc sa nu plecati din prima cu copilul pe perioada mare si f. departe, ar putea fi un stres inutil pt copil, dar si pt voi. Poate nu toti copiii sunt asa sensibili, dar al meu a fost si am vrut sa va povestesc din experienta mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Felicitari Amy si Mariamghighiu!
In sfirsit dupa atita timp a venit vestea cea mare ,va urez acomodare rapida !
Amy,
In legatura cu plecatul cu copilul in strainatate, eu cred ca in primul rind e bine sa vedeti cit timp va ia acomodarea cu fetita,sint convinsa ca nu o sa fie nici o problema ,avind in vedere ca pitica e micuta la virsta ei un copil nu constientizeaza ca cel care are 3 ani,cum a fost la noi, caruia trebuie sa-i expici unde mergi ,de ce mergi.
Cred ca depinde si ce fel de vacanta v-ati pregatit sa faceti ,daca mergeti la rude ,in vizita ,sau e o vacanta organizata cu un grup unde trebuiesc respectare itinerare ,program stabilit sau ce mai este prevazut initial .Daca trebuie sa locuiesti intr-un hotel cred ca e mai greu cu un copil pe care nu-l ai de mult timp si caruia trebuie sa-i faci un program special.Ar fi un stress continuu pt.voi si pt.ea.
Acum depinde si de voi daca va simtiti in putere sa plecati cu un copil mic in vacanta ,si daca zborul e unu de 2 ore sau de 10 ,sint sigura ca va ginditi la toate variantele.
Eu as lua in considerare mai multe variante insa vacanta in sine nu m-ar speria cu un copil micut.
Eu dupa ce am adus baietelul acasa ,de fapt nu acasa pt.ca in 7 luni am schimbat 5 case ,era totul provizoriu ,si am facut multe drumuri cu masina pina am ajuns ACASA ,nu am avut nici o problema insa l-am pregatit de ficare data ,insa avea 3 ani.
Ma bucur pt.voi ,cineva ,undeva le aranjaza pe toate atunci cind ne asteptam mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Multumesc tuturor pentru cuvintele frumoase.
Am fost alataseara, ne-am jucat, mi-am notat ce aveam de intrebat. E pufoasa si dulce foc.
Despre vacanta ne mai gandim cum vom face.
Acum nu stiu cat mai dureaza pana mi-o dau acasa, ca au zis ca s-a schimbat codul civil si dureaza mai mult.
Sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Fetelor......care este noul id si parola mailului comun??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Si eu vreau noul ID si parola

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

buna dimineata,

valentina30 la fel de minunati sunteti si voi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Malex - te rog trimite noul ID si parola si la Liliana, eu am incercat dar nu reusesc sa-i trimit mesaj privat. O zi frumoasa fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Ce s-a schimbat in Codul Civil?


Mergi la inceput