M-am hotarat.............adoptie(88)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Dedicatie copilui pe care il astept!

Stiu ca acum tu esti acolo, te simt aproape
Si ca-n curand in brate-am sa te tin
Dorul de tine-am sa-l alin de-a pururi
Ingerul meu, cand mama-am sa devin.


Si daca intr-o zi de sarbatoare
Cu tremur dulce vestea-am sa primesc
Ca te-ntrupezi asa cum face-o floare
Sa te veghez la randu-mi , imi doresc.


Am sa invat sa fiu o mama buna
Sa te rasfat, sa te alint ,sa te povatuiesc
Iar fericirea ta o voi avea cununa
A tot ce-am patimit sa te primesc.


Mi-e dor sa pot sa strang la mine
Faptura dulce ce-o visez mereu.
Dorul si dragostea ce-mi freamata in vine
Sunt numai pentru tine, puiul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dragelor.
Simo_73, sincer nu stiu ce sa zic. Nu vreau nici sa te descurajez, nici sa iti faci sperante prea mari. E bine ca ai facut contestatie, dar pe de alta parte stiti cu toate ca ORA potriveste copilul cu 10 familii si Directiile aleg primele 3. Avand in vedere acest lucru, nu stiu daca problema ta are rezolvare, cel putin la tine in judet.
Pe de alta parte eu am vesti bune. Am depus actele pentru atestatul nr.3 (nu mai stiu daca v-am povestit), care trebuie sa fie eliberat la finele lui martie.
Insa luni, m-au sunat ca au o fetita de 1.2 ani. Am fost sa vad dosarul, e ok, tata necunoscut, etnie romana. Joi am si vazut-o, e durdulie, are 6 dinti si e plina de energie. La evaluare, psihologul a zis ca e dezvoltata pentru 14-16 luni. Mai zicea o fata inainte, e ciudat sa te trezesti cu un copil, fata in fata si sa-l iubesti din prima. Sau la mine a fost ciudat. Dar, mi-a placut pitica, sunt convinsa ca totul va fi bine. Probabil ca cele care ati trecut prin asta stiti ce e in sufletul meu, teama ca nu o sa ma descurc, teama ca nu o sa am rabdare, multe intrebari si nelinisti. Dar am decis sa mergem mai departe, e o scumpete de fetita.
Saptamana asta vrem sa facem vizitele ca sa poata sa trimita actele la tribunl pentru incredintare sau cum se numeste faza urmatoare.
Mai am o suparare, nu avem nicicum cum sa o luam cu noi in concediu, in straintate, ca nu am cum sa ii fac pasaport si nici nu pot renunta la bilete. O sa gasesc o solutie la momentul acela.
O sa va rog pe cele cu mai multa experienta sa-mi spuneti cam ce sa o intreb pe maternala, in afara de ce mananca, la ce ora se trezeste si se culca si bolile pe care le-a avut. Nu ma duce mintea la mai multe...
Multa rabdare pentru cele care inca asteapta, soarele va rasarii si pe strada lor.
Malex, Dacris, nu va descurajati, iata ca se poate.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

ma bucur ca ti-a placut fetitza ... noi o intrebam pe maternala tot ce ne vine in minte ca ar trebui sa stim... avem noroc ca am nimerit o maternala care ne povesteste cate in luna si stele .... insa acum suntem incantati ca pustulica a inceput sa se obisnuiasca cu prezenta noastra si sa nu mai fie atat de rezervat ... eu nu prea stiu cate vizite trebuie sa avem pentru a ajunge la depunere dosar incredintare .... sambata am fost din nou sa il vizitam si ne-a venit greu sa plecam... am fi vrut sa il luam deja acasa ... insa trebuie sa avem rabdare ca mai este putin... speram

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Amy!!!!!!In sfarsit! Tii minte cand ti-am zis sa nu renunti, sa mergi mai departe caci fiind la al treilea atestat este un mare avantaj? uite ca nici nu ti-au iesit actele bine ca si te-au sunat! minunat! ma bucur mult ca macar te-au sunat, in caz ca nu te hotaresti asupra acestei fetite. ramane sa te convingi pe deplin si vei sti ce vei avea de facut mai departe! ma bucur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Amy...ce ma bucur!!!!!Felicitari!Vei face fata, vei vedea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Amy felicitari. Ma bucur mult pentru voi si pentru pitica. Timpul trece repede, si peste putin timp o sa o ai pe pitica acasa. Pe maternala sa o intrebi ceea ce vrei sa stii despre copil, care sunt obiceiurile inainte de culcare, ce ii place sa manance, care este jucaria preferata.
In legatura cu concediu, daca vrei poti sa o ei si pe pitica. Cei de la directie iti pot face o imputernicire ca sa-i faci pasaport si pentru a iesi cu copilul din tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

O PRIMAVARA FRUMOASA CU MULTE CLIPE FERICITE.

amy2007 sa va traiasca si sa fiti sanatosi, sa o cresteti mare si frumoasa.
In legatura cu programul ei, mancare, somn si toate cele ai sa te descurci, de zici ca le stiai de cand lumea, nu ai sa-i rupi nici picioarele la incaltat si nici maine la imbracat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

amy, ma bucur mult pentru voi!
In afara de toate obiceiurile alimentare, boli, posibile alergii, intreaba de ritualul de la baita, de ritualul de culcare si deaca are vre-un obiect de atasament si daca este posibil sa vi-l dea cand o luati la voi. Ii va face trecerea mai usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

si inca ceva: daca are poze cu ea de cand era mica mica de tot, sa vi le dea, sunt importante pentru ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Amy, ma bucur din inima pt voi!!!!!!!Felicitari! Ce bine ca nu ati renuntat, vezi?
Va pup

Mergi la inceput