M-am hotarat.............adoptie(88)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Neata, fetelor! Nu am mai intrat pe forum de cateva zile, dar mi-a placut ce am citit. Sper sa-mi amintesc tot si sa va scriu si eu cate ceva.
Printe ai dreptate: daca vezi un copil si il refuzi,chiar te vei gandi la el toata viata. Asa ca Doamne ajuta sa ti se priezinte direct copilul mult dorit.
Amy, Dacris, Maria felicitari. ma bucur mult pentru voi si pentru copilasii vostri.
Maria, sigur tarzanel o sa imprastie tot prin casa, dar ....va fi casa lui si are voie.
Am niste prieteni ce au un baietel, vai, cat il iubesc. E un dulce si un istet. Ei stau la casa si tocmai au semanat niste flori, iar el cu un tractoras cu pedale peste ele....mama-sa: ce faci? el: Saman(brum, brum)
Malex, cu siguranta vine si randul vostru, cat de curand.Incep sa se miste lucrurile i pe la voi, iar voi aveti destula vechime.
Simo, nu mai stim nimic de tine.Sper ca nu ai renuntat la visul tau.
Aliaa, ai perfecta dretate. Indiferent cat asteptam, aici vom sti sigur ca pana la urma ni se va implini visul.
Lili, ce mai face puiutul tau
Nu mai stiu ce am citit, dar...va pup pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna dragele mele,
Dacris felicitari ma bucur din suflet pentru voi, de acum viata voastra se va schimba, abea astept sa ne spui cum au fost primele saptamani cu piticul acasa.
Fetelor eu nu inteleg ce se intampla dupa ce iti gasesti copilul, stiu ca se fac 4 intalniri, apoi ? de ce mai dureaza atat pana il iei acasa? se merge in instanta?si acolo cat dureaza? eu sper ca nu dureaza luni bune pana il aduci acasa, ca oricum asteptam noi mult pana il intalnim!
Noi inca nu avem nici o veste, dorinta mea si a sotului meu este atat de mare , ne dorim din suflet ca vietile noastre sa se schimbe, sa fim impliniti....sa fim parinti! Avem atata dragoste de daruit...sper sa o daruim curand.... imi doresc ca casa sa imi fie intoarsa pe dos, plina de jucarii ,plina de rasete si bucurie, vreau sa fiu mama!
Va scriu cu lacrimi in ochi, sunt trista astazi , vad cum trece timpul si nu primesc nici o veste, stiu ca trb sa am rabdare ,si sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru tot ceea ce mi se intampla in viata mea, ii multumesc pentru ca traiesc si ca am posibilitatea sa fiu mama. Nu e zi sa nu ma gandesc la copilasul nostru, ne facem planuri cu el, el deja exista in sufletele noastre ,el s-a nascut ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Noi saptamana viitoare vom avea intalnirea trimestriala la directie cu familiile adoptatoare care nu au intrat in potrivire practica.
Sunt tare curioasa sa vad ce ne mai spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Dacris felicitari ma bucur mult mult de tot pentru tine

tuturor

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

valentina30 draguta fiimea anul trecut mi-a rupt toate lalele din fata casei si a venit cu un carut(de papusi) de flori rupte cu o codita de 5 cm, ,weekendul trecut a rupt toti ghiocei si mi-a spus de ziua mamici, ai vazut ca are o problema mare cu cantecul
" e ziua ta mamico" iti dai seama ca am pupato de mama focului. Asa ca orice ce face sunt ce mai frumosi si destepti.

athosica stiu prin ce treci dar, fiecare avem un destin, o sa vina si ziua in care vei avea si tu casa cu susul in jos si invers, o sa fie dupa sufletul si inima voastra.Singurul lucru care trebui este sa invatam sa avem rabdare( la capitolul acesta eu stau foarte prost)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

numai vesti bune care ma bucura.ma bucur de fiecare data cand un copilas isi gaseste familia.Sunt sentimente unice,de nedescris in cuvinte si atat de speciale.Felicitari fetelor, si pentru cele care inca asteapta le doresc ca visul sa devina realitate cat mai repede.
Si noi am asteptat,am suferit insa credeti-ma ca acum nu mai conteaza acele clipe deloc.Am uitat de ele.
Ma uit la printul meu si ma gandesc ca toata lupta mea a avut un final absolut glorios s ca am invins sistemul.ma uit la el si uneori imi dau lacrimile de fericire cand il vad zburdalnic si atat de frumos!!!Il iubesc nespus de mult!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Helloooo, fetelor, ati disparut toate???????

Dacris, vino sa ne povestesti cum au fost intalnirile cu piticot?

Amy, nu ai mai dat nici un semn de viata? Cum merg lucrurile cu printesa?

Simo_73, ai primit raspuns de la ORA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Neatza fetelor.
Am primit raspunsurile de la ORA si de la MINISTERUL MUNCII.
Cei de la MINISTERUL MUNCII ma trimit la ORA, iar cei de la ORA ma trimit la DGASPC-ul din orasul meu.
Asa ca ma invart intr-un cerc vicios.
Iar eu la DGASPC mai am sanse doar daca nu mai este angajata inspectorul de caz care se ocupa, care este singurul in orasul meu.
Stiu ca o sa ziceti ca ar trebui sa lupt in continuare, credeti-ma ca stiu ce vorbesc eu nu o sa mai vad niciodata acel atestat eliberat de directia din orasul meu, si chiar daca l-ar elibera nu m-ar repartiza catre nici-un copil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Of, Simo, speram la un alt raspuns.
Imi pare fffff rau.Nici nu stiu ce as putea sa iti spun.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Buna! Da, am fost ptr a doua oara la copil. Am avut mari emotii deoarece acum ii spusese maternala ca suntem mama si tata. Cand ne-a vazut, s-a bucurat in special de tati. Cu mama, cred ca e cam derutat. Ne-am jucat mult, l-am cam alintat. Imi trec prin minte tot felul de speculatii, de indoieli, etc, etc, daca nu ne doreste pe noi ca parintii lui si nu mai stiu ce. Dar incep sa imi fac planuri cu el, sa ii cumpar hainute, jucarii, patut, incepe sa imi fie dor de el, probabil ca uncet-incet se creeaza legatura. Mai am un pic si probabil voi scrie ca semnatura...Mama de Gabriel

Mergi la inceput