M-am hotarat.............adoptie(88)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Felicitari! Nu am cuvinte sa iti spun cat de mult ma bucur pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Loriana, aniversare fericita! La cat mai multe!!!

Dacris, in curand incepeti si voi sa aniversati!

Nici nu stim cum trece timpul! A trecut deja 1 an de cand ne-am cunoscut si se apropie 1 an de cand suntem impreuna acasa!

Avem acum atatea zile in care ne amintim si ne bucuram!
Prima intalnire, prima zi acasa, prima vacanta, prima zi de nastere in familie, prima... prima... prima... Anul trecut am facut exces de torturi!

Uite ca se mai misca lucrurile, sper sa vina din ce in ce mai multe vesti bune, de la toate fetele in asteptare!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Dacris, am inceput povestea cam in aceeasi perioada si ne-am gasit puiutii tot in acelasi timp :). Ma bucur foarte mult pentru tine. Trebuie sa le facem galerie fetelor, in special lui Malex, ca si ea asteapta demult saracuta. Astept vesti. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

da, foarte frumos spus, amy! dupa socotelile noastre ar trebui sa urmeze malex! hai malex, curaj! imi pare rau de simo. imi amintesc ca mai aspirau la rolul de mamica adoptiva bebeanda, iepumic. ce o fi cu ele? m-a rugat valentina personal sa va dau amanuntele despre intalnire. v-am zis ca este departe de mine, la 200 de km. cand am ajuns, ne-am dus la directe si la cateva minute vine si maternala cu baietelul. el intrat ca o furtuna si se duce direct la jucarii. ma uit bine la el si treptat treptat dau sa ma joc cu el. langa sotul meu era un tv si a venit sa il butoneze, sotul ii explica ce inseamna fiecare buton. il iau in brate si ii prezint jucariile de pe rafturi. fetele de la directie ne recomanda sa petrecem la un acvariu impreuna cu maternala si Gabi. a stat mult in bratele mele, ii explicam ce era pe acolo. i-am condus acasa si ne-am dus la birouri ptr pareri si sfaturi, erau f bucurosi de cum a decurs situatia. uh, incepe alta viata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Fetelor .....va multumesc pentru incurajari! Sper si eu din toata inima sa-mi vina si mie randul! Perioda asta de asteptare este mult mai usoara cand vad ca unele dintre noi, incet-incet isi implinesc visul!
Felicitati noilor mamicute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamghicu spune:

noi abia asteptam sa ajunga tarzanica la noi... ne bucuram cand il vedem si radem de toate prostioarele pe care le face ... o sa ne intoarca casa pe dos :)) insa o sa ne distram de minune .... pupici la toate actualele si viitoare mamici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Felicitari Dacris in curand o sa va vedeti baietelul acasa ,totul o sa se schimbe in bine.....!
Malex, clar ca o sa urmezi tu si tot asa toate aspirantele potrivirile se fac si dupa vechimea atestatului .
Acum ca incepe postul o va ajute bunul D-zeu tuturor sa va impliniti visul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALIAA spune:

Felicitari, Dacris, ma bucur mult pentru voi, precum si pentru celelalte fete care si-au cunoscut deja copilul. Incet-incet urmam cu toate, sunt sigura, e o certitudine mai mare decat cea de asteptare a unui copil biologic, cu care, cred, toate ne-am confruntat la un moment dat.
acesti copii inca ai nimanui asteapta, poate, cu si mai mare nerabdare (chiar si inconstient)decat noi sa intre intr-o familie; noi stim ca la un moment dat se va intampla, ei insa n-o stiu, asa ca haideti sa fim rabdatoare in continuare, de dragul lor!
noi...asteptam in continuare, abia a trecut o luna de la atestare dar ma simt foarte increzatoare, datorita voua, celor care-si impartasesc experientele aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

este cel mai frumos cadou pe care il putem face noi copiilor nostri, rabdarea. cele care asteapta cautati o modalitate in care sa va alinati sufletul de nerabdare, faceti ceva in numele lor. Ex., cititi carti despre educatia copiilor, cititi alte subiecte de pe forum despre caracteristicile fiecarei varste...faceti ce va place voua ptr pregatirea lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Buna dimineata. Dacris, ma tot gandesc de cateva zile sa iti scriu si nu stiu cum naiba, nu am timp. daca v-ati horata sa mergeti mai departe cu pustiul, faceti vizitele obligatorii repede, ca sa puteti merge mai departe, pentru ca oricum dureaza foarte mult in instanta.
Va pup.

Mergi la inceput