Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

neata fetelor (spun neata ca eu acum o ora m-am trezit )

Multumesc de incurajari... problemele sunt cu mama mea, eu locuind doar cu ea. Mi-am dorit un botez mai intim, maxim 30-40 pers... si ajunsesem la aproape 100, restul fiind ai ei (invitase tot spitalul, ca vezi Doamne, nu poate sa ii cheme pe unii si pe altii nu, vorbim de persoane pe care nu le cunosc sau cu care nu am tangente!). Apoi a comentat de muzica, gasisem un dj mai ieftin, si a inceput sa caraie ca sa aiba muzica ca lumea, ca trebuie si vals si tango... initial m-a pufnit rasul... Si tot asa s-a tot bagat in toate, nu mai puteam decide nimic, nimic nu era bine... Ea considera ca daca imi IMPRUMUTA bani pt botez, ea are ultimul cuvant. Si de 2 luni de cand a inceput totul am ajuns sa imi fie groaza de eveniment, sa nu imi mai doresc nimic pt ca ar fi fost cum vrea ea nu cum imi doresc eu. Asa ca am anulat tot, mi-am anuntat invitatii mei ca nu va mai fi nimic si gata. Trebuie doar sa vad cum reusesc sa ii dau inapoi avansul...de 15 mil...pe care nu stiu cum o sa ii strang.
Daca la inceput a facut tot posibilul pana in ultimul moment sa ma convinga sa renunt la bebe, si ii era rusine ca fiica ei face un bebe din flori, apoi a acceptat situatia neavand de ales, dar nu m-a sprijinit. La ceilalti se lauda ca vai bebe e bine, suntem bine, ca am luat mobila, ca am facut aia (totul din banii mei, ea a luat 4-5 hainute si atat, restul costurilor din ultimele 7 luni eu am platit). Dar cand eram noi 2 ba se lua de mine ca ce imi mangai burta, ca parca is nebuna tot cu mainile pe burta, ba ca ce ma vait de spate, ca ea a avut probleme mai mari si a lucrat pana in ultima zi, ca nu a ajutat-o nimeni...bla bla. asta e, nu e totul cum vrem sau cum ne dorim. Eu imi doresc doar sa imi fie gogoselu sanatos, restul nu ma mai intereseaza. M-am obisnuit sa ma descurc singura asa cum pot.

Iar m-am lungit prea mult cu ale mele
Ma apuca emotiile cand va vad ca sunteti deja la termen si oricand de acum va veti putea tine ingerasul in brate.
Va doresc multa multa sanatate sa fie totul bine pt toate :)

Am schimbat si eu semnatura, maine intram in 31

31+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

buna fetelor
eu am stat si am lucrat de acasa vineri, la fel voi face si maine iar marti dupa servici am eco de 34 sapt.
Cu botezul de 100 de persoane eu sunt de parere ca nu ai procedat neaparat bine, la un numar asa mare de oameni nu doar ai fi acoperit cheltuielile ci ai fi ramas cu bani lucru important pt cresterea copilului. Acum nah.. fiecare le stie pe ale lui... eu la nunta am avut f multe persoane pe care eu nu le cunosteam dar erau cunostinte de-ale socrilor si nu am regretat nici o clipa decizia de a avea o nunta mare in detrimentul uneia mici si intime.

33+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ramona imi pare rau ca treci prin asa momente de stres in perioada asta
Cand buburuzul tau se va naste va fi raza ta de soare si motivul pentru care vei zambi in fiecare zi.

Emilia bine ca lucrezi de acasa.Cum te mai simti?
Bafta marti la eco.
Cat despre botez cu 100 de persoane trebuie sa te contrazic,nasi nasilor mei si-au luat o ditamai teapa cu un asa botez nu numai ca nu au avut profit dar abia au returnat banii imprumutati.Bine aici a fost vb si de restaurant de figuri si meniu de figuri si asa mai departe.

Eu am facut botezul lui Robert in familie 30-35 persoane si am scos bani frumusei9deh rude...rusinica... )


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra , Katy se pare ca de saptamana viitoare scoatem motate pentru voi?

Va pup, noapte buna. Eu ma duc sa lenevesc langa pisoiasul meu

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR DIN CE IN CE MAI PUTIN :)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Fetele,multumesc de sfaturi,am intrebat alta parere ai mi-a zis intr-adevar ca dexa nu-i face rau la bebe dar dc dr mea considera ca nu tb facute,nu am de ales decat sa o ascult.Mi-e greu sa schimb medicul acum,plus ca eu vreau sa nasc cu ea deoarece ea m-a ajutat sa trec peste toate si sa duc sarcina pana acum.
Oricum,stiu ca sunt si injectii de maturare care se fac atat in timpul travaliului,cat si dupa la bebe deci sunt mai linistita.
Eu sper totusi sa mai stau 2-3 sapt ai apoi fie ce-o fi ca deja bebele e mai mare si mai pregatit de intalnire cu mediul extern.
Fetele care vreti sa nasteti natural,cum e cu starea de spirit,ca pe mine au inceput sa ma incerce tot felul de emotii legate de nastere si am si o usoara teama.Sper ca la momentul X sa fac fata cu succes(de cezariana mi-e tare frica).


32+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri_T spune:

Citat:
citat din mesajul lui Katy82

Buna fetele. Noi am implinit 39 de sapt si am intrat in ultima sapt de sarcina, sapt 40. Nu-mi vine sa cred. De-abia astept marea intalnire. Sper sa nu intru in prelungiri. Am picioarele foarte umflate, in rest sunt bine. Din cand in cand cate o alarma falsa.


Noi vineri am implinit 39 :) suntem in aceeasi perioada si ma recunosc in descrierea ta :) joi mergem la control. La tine care ar fi termenul ? Daca retin bine citisem pe undeva data de 6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA84 spune:

Felicitari proaspetei mamici,multa sanatate si refacere rapida cu un Buburuz mancacios si necolicos!Va citesc din umbra de ceva timp:-)dar am stat cuminte:$sarcina usoara in continuare si pt cele la care vine barza,o nastere rapida incheiata cu mare succes:-)pup si va tin pumnii Katy-Cosminuta,ma bucur enorm pt voi:-*

FERICITA DE MARA 8-07-10 SIALEXANDRA 1-02-07


ANDREsiALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna! Pe la 12 m-au luat niste contractii, am zis ca gata, vine bebe.Am reusit sa adorm si contractiile au disparut.
Gabri termenul dat de dr este 5 martie dar eu stiu sigur ca am ovulat mai devreme, in Z 8.
Intreba cineva de starea de spirit, eu stau f.b. pana acum. Fiind primul copil nici nu stiu cu adevarat ce ma asteapta. Stiind ca la capatul travaliului ma asteapta imi da curaj. Sper sa fie bine.
Multumim de sustinere. Pup.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
FELICITARI ARUAM! SA AI UN BEBE SANATOS, LINISTIT SI NECOLICOS!



Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
35 saptamani+ AMR 5 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Neata fetili,
Eu sunt aproape ok in sensul ca ieri seara m-am lacomit la un mar mai supradimensionat si am cam tras-o toata noaptea - am facut un soi de indigestie...mama, mama. In rest ce sa zic : inafara de niste dureri cand stau intinsa mai mult in aceeasi pozitie, cele de pubis si spate m-au cam lasat, n-am nici un fel de edeme, vene plesnite sau ingrosate - nu...deci per total, ok. Doar ca am mai luat un kg in 3 zile si sper sa fie ultimul- am ajuns la 94. Si mi se pare ca burta nu a coborat eci posibil sa ne apropiem cu nasterea de DPN.
Sambata si duminica am terminat curatenia si mutatul mobilei, tati a montat patutul si eu am avut energie sa dau cu aspiratorul in toata casa, un sters de praf, o mancarica...apoi am picat ca eroul 2 ore intr-un somn fara vise, ca mai pe seara sa stau de planton pana pe la 02.30 noaptea. Cand in sfarsit am adormit am visat ca ma dusesem sa fac un dus si nasteam in cada proprie si personala- lucru cu care l-am "amenintat" toata sarcina pe sotul meu de groaza ca ajung sa nasc iar la spitalul din urbea noastra.
Cert este ca ma simteam asa de sigura pe mine si relaxata ca incep sa cred ca daca Ana Maita a facut-o, cred ca as putea s-o fac si eu...mai ales ca este al doilea copil. Doar ca mi-as traumatiza sotul pe viata, si-l iubesc prea mult.
Felicitas pe unde umbli, doamna? Sper ca esti bine.

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput