Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Buburuze (20)!Avem primul buburuz!Felicitari Aruam

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

mara-i

677 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimara-i Adauga semn de carte la raspuns Trimite mara-i un Mesaj Privat
Danina multa multa sanatate si tie si printesicilor tale.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))

Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)
Mergi la inceput

VeveMara

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite VeveMara un Mesaj Privat
Katy, mult succes!

36+ cu Bebe Bocanila
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
HAI KATY!...DOAMNE AJUTA SA FIE BEBE SANATOS SI SA TE RECUPEREZI REPEDE DUPA CEZARIANA!

HAI CASANDRA! INCA PUTIN SI TII BEBELUSUL IN BRATE!

Neata mamici!

Se pare ca azi e zi buna de nascut asa ca asteptam vesti bune de la burticile noastre.

Emilia - ce bucalata frumoasa ai acolo si cu personalitate...ma bucur ca vestile sunt din cele mai bune.

DAnina - sanatate multa sa te faci bine pana luni; sanatate si fetelor!

Io aseara am avut de tras ca-mi crescuse tensiunea la 13/8 si 120 de batai...ptr mine deja de la 12 cu ceva ma apuca cu transpiratii si tremurici ca de obicei am 9/6...n-am putut manca nik vreo doua ore de greata...dar am baut apa multa si stat in pat pana azi dimineata...mi-am revenit dupa vreo doua ore dar o bagasem pe maneca sa n-ajung la spital. Bine m-am si enervat cu o seara inainte si apoi noaptea n-am avut somn si ieri oboseala...azi sunt ca oul. Abia astept sa plec acasa sa ma bag in pat. Maine ma duc la eco cu medicul meu sa vad ce mai aflu despre buburuz si ce-mi mai zice. Si vineri ultima zi de scarbici...numar orele deja.

Pupici! mai revin sa vad ce se mai intampla

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei
Mergi la inceput

elenaionascu

161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielenaionascu Adauga semn de carte la raspuns Trimite elenaionascu un Mesaj Privat
Katy, Doamne ajuta!
Sa-ti revii repede si sa fiti sanatosi si voiosi!

Happy cu o buburuza sa 35
Mergi la inceput

danina

953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui danina  Trimite mesaj yahoo luidanina Adauga semn de carte la raspuns Trimite danina un Mesaj Privat
Daniela tin sa cred ca o fi ceva in atmosfera si la noi la gravidute se vede mai repede. Si eu aseara am facut 135 cu 87....ma durea capul groznic. Mai sunt si lata in pat, piticot este f agitata in burta, se muta de pe o parte pe alta :( . Parca nu imi vine sa cred ca sunt in starea asta.

Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Editat de - danina on 27/02/2013 13:10:37
Mergi la inceput

danina

953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui danina  Trimite mesaj yahoo luidanina Adauga semn de carte la raspuns Trimite danina un Mesaj Privat
Mara-i multumesc !

Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)

Editat de - danina on 27/02/2013 13:13:15
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat
Danina, io venisem de pe drum, nici nu mai misca Raducu ca aveam si burta tare, abia dupa vreo ora in pat si-a revenit si el...si io dupa vreo doua ore...oricum urat mai fac la tensiunea asta...nu vreau sa-mi imaginez cum e la mai mare

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei
Mergi la inceput

elenaionascu

161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luielenaionascu Adauga semn de carte la raspuns Trimite elenaionascu un Mesaj Privat
Danina, incredibil, dar si eu aseara simteam ca zvacnesc si aporape ca tremuram, insa nu mi-am mai luat tensiunea, am zis sa ma linistesc singura

Happy cu o buburuza sa35
Mergi la inceput

IoanaNae

29 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui IoanaNae Adauga semn de carte la raspuns
Katy, Casandralin succes!!! Doamne ajuta sa fie totul bine!
Vad ca deja sunteti mai multe cu problema mea, cu vajul din cap si ametelile. Sigur e ceva in aer...
Tensiunea mea normala e 11,5 asa ca nu-mi fac griji cand ajunge la 12,6. Pulsul e mai instabil, insa. Ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat. Parca nu mai am rabdare
Sanatate fetelor!

37+
Mergi la inceput

emilia.m

2547 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite emilia.m un Mesaj Privat
Fetelor, eu am primit oferta de la Cord Blood Center pentru recoltare stem (Kit Clasic) cu 990 ron, platibili la o luna si jumatate dupa nastere adica in momentul in care raportul de dupa prelevare este gata si aflam cate celule avem, pana la ce greutate/varsta sunt suficiente... etc.
O sa primesc in cateva zile kitul de recoltare si contractul prin curier platit de ei, trimit apoi contractul inapoi semnat, dupa nastere si recoltare sotul va suna reprezentantul firmei pentru ridicarea kitului de la spital. La pretul standard de 2500 ron nu as fi recoltat, dar la 990 ron platibili la 1 luna si jumatate dupa nastere mi se pare ok si deci recoltam. Sotul zicea ca i se par bani aruncati si nu e tentat dar decizia imi apartine (sa n-avem scandal pe urma) asa ca am decis ca recoltam si cand i-am zis ca am decis asa dar ca plata se face la o luna jumatate dupa nastere a zis ca foarte bine am facut, ca de fapt stresul lui cel mare era ca se adunau prea multe cheltuieli acum cu nasterea

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Editat de - emilia.m on 27/02/2013 15:19:23
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com