Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor,

Va doresc o primavara frumoasa, calduroasa si fara viroze .

Si Ioana e din nou pe antibiotic (Sumetrolim) se pare ca-i revenise viroza, dar nu are alte simptome, si i-a dat voie sa mearga la gradinita, ea doar tuseste putin dimineata, in rest e bine.
Saptamana trecuta a facut martisoare, in fiecare zi cate unul, iar noi parintii "le-am cumparat" banutii adunati au fost donati unui copil care e bolnavior.

camisv, frumoasa bicicleta, s-o stapaneasca sanatos. Si noi vrem sa-i cumparam cat mai repede, tricicleta nu poate fi folosita in acest scop, nu se poate pedala, chiar daca i-a modificat-o sotul, situl este mai in spoate, si nu are putere in piciorute (e mai pe orizontala) in schimb pe o bicicleta, forta vine mai pe verticala. www.sportaddict.ro/biciclete-skateboard-role/biciclete/biciclete-copii/bicicleta-copii-kreativ-1216-model-2011-dhs-varsta-2-5-ani-marime-60-cm-90-cm-marime-janta-12-inch-fara-suspensie" target="_blank">Ceva de genul am vazut in piata Aurora, pana in 250 ron.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara.
CAMI, slava Domnului, dupa prima zi de gentamicina s-au dus toate simptomele, infectia sa retras de tot, si ieri cand am fost la control, pediatra mi-a recomandat sa il duc de azi la cresa, ca nu mai e pericol de a se molipsi si altii, si ca daca il tin acasa, organismul lui se leneveste si nu mai lupta, il tin intr-un mediu fara viroze si apoi da iar de ele, iar se va imbolnavi...e prima care spune asta, pana acum mi se recomandase sa il tin inchis in casa, nici la plimbare sa nu il scot...si tind sa ii dau dreptate acestei dr pediatru, caci cum sa lupte organismul daca nu e invatat sa faca asta atunci cand trebuie???
Eu am o saptamana grea, programul de la scoala, doua ore de engleza saptamanal cu cativa copii de la alta clasa, ajut copilul unei cunostinte cu niste teme, am avut sedinta cu parintii, am si serbarea pentru mamici in pregatire...asa ca nu o sa ma prea ,,prindeti'' pe aici..
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata . Am cam tras chiulul Am citit,dar mai greu cu scrisul,m-a tot intrerupt Maia si m-am lasat pagubasa

Am fost cam ocupata zilele astea,am stat si mai mult afara.....a murit femeia pe care o tinea mama in intretinere si m-am tot dus s-o ajut la una alta....azi e inmormantarea si dupa aia scapa de tot stresul A scapat de suferinta si mama si biata femeie care era handicapata de gradul 1 si avea si diabet ...statea la pat cu pampers

Maia face crize de personalitate,incearca sa se impuna cu orice chip,tipa din toti rarunchii daca nu-i convine ceva....are momente cand nu-i convine nimic si tipa intr-una ,nu pot s-o impac. A inceput sa spuna mai multe cuvine,simple, dar decat deloc...

In timp ce scriam acest mesaj....am auzit clinchete la bucatarie....Maia hranea un ponei de jucarie cu......SARE toata masa plina cu sareeeee .

mi-a luat mai bine de 30 min sa termin mesajul cu n intreruperi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
se vede c-a venit primavara si cafeaua se bea la terasa, nu in fata calculatorului (visam deocamdata)

Cameluska, noi n-am studiat piata Aurora, ca-i foarte departe de noi (cred ca n-am mai fost de vreo 5 ani pe acolo) si am vrut una mai solida, s-o tina cativa ani (Tudor le foloseste, nu gluma ... sau cel putin asa a fost cu masinuta, a forjat-o zilnic cateva ore, de ne miram ca mai este intreaga). Am vrut ceva de genul asta, dar n-am mai gasit. Stiu ca DHS-ul avea magazin de prezentare pe Circumvalatiunii colt cu Bogdanestilor, asta daca vreti model DHS. Cum sta Ioana cu "dragostea"? cred ca-i tare simpatica, mai ales ca la varsta asta sunt si sinceri, nu stiu sa se ascunda
Mari, ma bucur ca v-a fost bun tratamentul, macar nu l-a durut degeaba. Si eu zic ca ar fi pacat sa nu-l mai duci la cresa, mai ales ca vine vremea frumoasa si poate mai scapam de virusi.
Ana, bine ca ai scris, ca eu eram ingrijorata. Inceputul e mai greu, dar sa vezi ce vorbareata o sa devina Maia. Laud-o cat mai mult, felicit-o pentru fiecare cuvant, ca sa prinda curaj. Pune-i jucariile preferate mai sus si invat-o sa ti le ceara prin cuvinte.

La noi s-a incalzit, dar bate vantul si T. a inceput sa tuseasca, poate ca nu trebuia sa-l scot afara, dar prea am asteptat soarele asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna doamnelor!
Dau un ceai verde cu menta!

Elenys mi-a racit(de la vremea de afara)...rosu in gat ,si amigdalele un pic marite....nu mi-a racit din octombrie...acum suntem pe tratament...augmentin,prospan,tantum verde,ketof....

Ma duc sa verific mancarea...am pus sa fac niste cartofi la cuptor

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicopic spune:

Buna fetelor!

Greu cu mobilizarea la scris...si intr-adevar am inceput sa profitam mai mult de soare si sa stam mai mult p-afara ..
Iunia, sper ca sunteti bine acum
Cami, da emotii sunt.. abia astept morfo de trim I, peste vreo 2 sapt, momentan am facut toate analizele de sange..
Apropo de sarcina, ce mai faci Doina? cum esti?
Cameluska, noi bicicleta avem www.decathlon.ro/RO/bicicleta-run-ride-boy-175236760/#" target="_blank"> fara pedale, pana acum n-am inaugurat-o afara..asteptam sa se mai incalzeasca, sa scapam de hainele groase..
Cum a fost la serbarea Ioanei?
Mari, -ici lui Vladut, iar tie multa bafta, sa treaca cu bine sapt asta incarcata!
Ana, dzeu s-o ierte pe acea femeie..greu cu bolnavii la pat... si mama trece printr-o situatie asemanatoare cu bunica mea de ceva ani buni
Andreea, sanatate multa pt Elenys
cartofi la cuptor nu-i o idee rea deloc..

Nico, mami Larisa 15/09/10 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Buna dimineata! Serviti o cafea?
Azi se anunta o zi frumoasa,15 grade asa ca o sa bantuim prin parcuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_25

Buna dimineata! Serviti o cafea?
Azi se anunta o zi frumoasa,15 grade asa ca o sa bantuim prin parcuri

Ana, am servit cafea, dar vremea frumoasa ai tinut-o doar pentru tine (ca la noi in parc ploua)

Am culcat copilul nemancat, nu stiu daca n-a vrut sa manance ca-l doare gatul sau ca era prea obosit (mi-a spus ca mananca cand se trezeste). Am observat ca pe el il afecteaza schimbarile de vreme, e mai sensibil si marait cand vine ploaia sau se incalzeste brusc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Multa sanatate copilasilor bolnavi! :*

Nicopic, multumesc de intrebare :* sunt bine dar am fpst cam ocupata in ultimul timp, marti am fost la dentist pt un detartraj si perial (dupa ce nasc sigur nu am timp sa le mai fac, asa ca m-am dus acum), iar ieri am donat sange pt analize :(( simi-a fost cam rau dupa, pt prima oara in viata mea.

Si eu abia astept saptamana viitoare sa merg la eco pt ca n-am mai fost de pe 25 ianuarie.

O si buna!

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 26s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

:(((( Azi a plouat...au anuntat o zi faina dar au dat gres cu pronosticul poate maine...O seara faina sa aveti !!

Mergi la inceput