Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Mda...de la capat: augumentin, fluimucil si biorinil...luni la control...cand s-a trezit, Vlad era ok, pana l-am imbracat si am ajuns la medic a ajuns temperatura la 39,5...bine ca bea apa si ca mananca foarte bine...gatul e varza dar se comporta ok, nu e copil care sa zaca la pat, moale, fara vlaga. Dimpotriva, alearga si se joaca frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Cami, am vazut filmuletele. Sunteti ft vorbareti :)

Mari, multa sanatate! Bine ca mananca si ca este vioi.

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 25s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna fetelor!
Mari multa sanatate!
Dau o cafeluta/capuccino!!
Am primit aseara de la viitorii fini martisoare...eu un parfum...lui Elenys un set de curatenie...De cand s-a trezit face curat intr-una

Aseara am improvizat pizza...mi-a cerut Elenys si nu aveam chef...am pus felii de paine in tava...le-am uns cu sos ,am pus sunca presata de pui,masline,ciuperci, am razuit cascaval si le-am pus la cuptor 10-15min..o bunatate...a mancat elenys 2 felii(paine feliata neagra am pus)
Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Buna,
ieri am scris un mesaj dar l-am pierdut si apoi nu mi-am mai facut timp de scris

Mari, imi pare rau ca o luati de la capat cu antibioticul. Bine ca este vesel si mananca, asta o sa-l ajute sa se refaca mai repede. sanatate multa!
Doina, ce baietel dragut am vazut la "avatar". Cu vorbitul stam bine, dar cu unele este in urma (nici acum nu mananca singur, avem pampers). Chestia cu mancatul ma dispera, ca in rest vrea totul sa faca singur, la asta niciodata nu s-a "oferit". Intr-o seara i s-a casunat ca se incalta "ca tata" ... a trebuit sa-i dau niste ghetute mai mari ca sa reuseasca fara nervi, ca bineinteles ca iese cu lacrimi daca nu reuseste
Andreea, buna ideea cu pizza cu paine, faceam si eu pe vremuri. Noi nu suntem inca la pizza, abia a mancat snitel
Alynta, ce-ti mai fac nazdravanii?

Ieri am cumparat o carte f. frumoasa "Pupici pentru tatici", mi-a placut mult si-i frumoasa si de citit (spre deosebire de cartile de Disney de la Adevarul, care au niste texte oribile).

o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Buna dimineata!
Dau cafeluta/capuccino/fresh...a venit primavara!!!
Sa aveti o primavara frumoasa doamnelor!!!

O zi frumoasa!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

si -ici!!! O PRIMAVARA FRUMOASA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

O primavara frumoasa si plina de bucurii!!!

Matei va trimite un martisor virtual

_

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 26s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

O primavara minunata, cu soare, bucurii si impliniri!

astazi cred ca fetitele au fost rasfatate, probabil ca-i primul martisor constientizat, le trimitem si noi unul (Tudor la gradinita mai mult i l-a aruncat fetitei, decat sa i-l dea, noroc ca ea a fost descurcareata si i l-a smuls din mana)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Revenind: la noi prima zi de primavara ne-a adus inca o noapte nedormita cum trebuie si o zi la fel, ca nu prea vrea temperatura lui Vlad sa cedeze. Ii dau nerofen/supozitor novocalmin, e ok aproximativ 8-9 ore, apoi iar creste...la 4 mergem la medic sa il vada iar. Plus ca de la fluimucil a facut reactie adversa, i-au iesit niste bubite ca niste basicute fara lichid la incheietura mainilor si pe picioruse, nu i l-am mai dat, azi a facut si un scaun foarte moale spre apos... Cred ca solutia ar fi sa il retrag totusi de la cresa si sa platesc pe cineva sa stea cu el...altfel imi nenorocesc copilul cu medicamente, ca naturistele la el nu si-au facut efectu din cat se pare, homeopatele nici atat, si a inghitit si de alea destule in destul timp, degeaba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Am revenit...3 zile (de doua ori pe zi) gentamicina injectabil, cedax o data pe zi si nurofen 2 zile...amigdalele sunt pliiiine cu puroi...de aceea nu scade temperatura...si asta in 2 zile si cu antibiotic dat, ca miercuri le avea doar inflamate...

Mergi la inceput