Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

nicopic doarme 12 ore...in seara asta s-a culcat la 8.30 si se trezeste maine la 8.30-9....ziua e cuminte , se joaca , se uita la desene...cand fac de mancare ii pun un dvd cu desene...cand aspir ea se duce in cealalta camera se joaca...coloreaza, face puzzle etc...
probabil de pe 15 cand vom merge la gradi vom relua somnul de pranz
..avand in vedere ca ne vom trezi mai devreme si nu vom lenevi in pat...:)...dimineata
lenevim 30min in pat , apoi luam micul dejun :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

Noapte buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata! haideti la cafea! si mic dejun omleta :)
doar ce ne-am trezit!
sa aveti o zi frumoasa! :-*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

Neata!

M-am trezit si mi s-a parut ca fi-mea arde...Nu m-am inselat avea 38,1. Azi stam acasa. Nu avem decat nas infundat si temperatura, fara tuse sau alte simptome...Off, parca nu se mai termina racelile.
Aseara am si iesit in parc. Dupa nici o ora aveam mainile inghetate si eu si mai ales ea care atinge toate metalele reci din parc: leagan, topogan etc. Ne-am saturaat de frig.

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

neata! Iunia multa sanatate micutei!

Dau cafeaua/capuccino!!!
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

buna,
ieri am aplicat metoda "Andreea-Elenys", adica n-am culcat copilul la pranz, pentru a reveni la program normal cu somnul. S-a culcat la 21, dar a dormit pana la 7, deci azi la pranz ii era f. somn. Vedem deseara daca am recuperat ora pierduta

Iunia si noi asteptam caldura, acum de ex.e soare afara, dar a plouat de dimineata. Cand se va trezi Tudor sigur va reincepe ploaia, nici nu ma mir ca racesc asa usor, de la asa vreme schimbatoare.
Andreea, mai putin si incepeti gradinita. Mi-ai facut pofta cu cappuccino, ca n-am baut de dimineata
Mari, voi cum sunteti? ca baietii nostri s-au cam imbolnavit in tandem ... noi rezistam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele!
Am facut fasolica scazuta si frecata de post...va invit...eu am mancat , bineinteles ca si Elenys a mancat o farfurie cu ceapa verde :)
Cami abia astept ziua de luni...:-)
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

buna fetele!
Am facut fasolica scazuta si frecata de post...va invit...eu am mancat , bineinteles ca si Elenys a mancat o farfurie cu ceapa verde :)
Cami abia astept ziua de luni...:-)
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua e servita!
IUNIA, multa sanatate, sa va faceti bine cat mai repede.
CAMI, noi suntem relativ bine, doar ca tusea ne mai chinuie. Acum dimineata a tusit cam ciudat, sec, si am luat hotararea sa nu il duc la cresa. Il iau cu mine la scoala sa se joace cat mai aranjez eu hartoagele prin clasa, apoi mergem intr-o scurta vizita la medic sa il asculte la plamani, sa se uite in gat, preventiv.
Vlad se trezeste cel tarziu la ora 7 dimineata, doarme la cresa aproximativ doua ore apoi seara intre 9 si 10 adoarme. Daca e frumos afara si stam la joaca in aer liber, adoarme si mai devreme de 9, dar foarte rar.
Fete gospodine, bravo pentru mancaruri, pentru bijuterii, etc! Eu de crosetat nu mai am timp, de goblen nici pe-atat, bine ca mai fac mancare din cand in cand . Aseara am facut supa, pilaf si placinta cu mere. Azi vreau sa fac paste cu ton.
Din fericire, chiar daca nu prea mai fac multe prin casa, am de lucru in afara si mai aduc cate ceva in casa. Am doi copii (de-ale cunostintelor foarte apropiate) cu care lucrez la temele pentru scoala si parintii se recompenseaza cu ce au: un banut, o sticla cu lapte, o gaina de la tara...
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea88 spune:

ce faceti doamnelor?
noi ne uitam la pinochio :-) ...
o seara buna!
noapte buna!

Mergi la inceput