Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(19)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 19

ana_25

4342 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ana_25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani Maitreyi !!

Ana si Maia Elena(24.09.2010)
Poze
Cum s-a nascut Maia -Articol
Bazar umanitar
Mergi la inceput

ancamak

1326 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiancamak Adauga semn de carte la raspuns Trimite ancamak un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani, mamei tale!Multumim de cafeluta!
Va trimitem o raza de soare de la Tulcea. Am un program tare incarcat.
Analizele lui Ionut au iesit bine, alergia s-a dus. Eu m-am dat pe vitamine ca altfel pic din picioare.

Mami cu Andrei Ionut
Mergi la inceput

Mari-Mariuk

2329 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMari-Mariuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mari-Mariuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna ziua.
ANA, sa-ti fie mama sanatoasa multi ani de aici inainte!
Aproape am terminat treaba pe ziua asta: am facut curatenie in bucatarie (spalat fainta, gresia, aragazul de jur-imprejur, geamul, dulapul) am bagat la spalat perdeaua si o fata de masa, am intins rufele spalate aseara. Mai am de spalat baia si pe jos in hol si gata. Mancare mai am, as face si ceva dulce dar inca nu stiu ce...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad
Mergi la inceput

andreea88

585 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andreea88 un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani mamei tale Ana!

Cami da intelege Elenys povestea....i-am explicat si eu...cel mai mult ii place de la partea cu zana ursitoare.......stie si cateva replici...

Eu am bagat la spalat...a2 a masina....maine suntem la ziua lui nasu (baiatul)...mancare si eu am ,ieri am gatit...ceva dulce pt noi am facut budinca din aceea la plic de ciocolata si frisca...mi-era pofta
Ne-a iesit si ultima masea de sus....mai avem cele de jos(2)

Va doresc o zi frumoasa!

https://picasaweb.google.com/101222113583431248528/2Ani
Mergi la inceput

camisv

1011 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite camisv un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani, mama de Ana!

Ce vrednice sunteti fetelor? Si eu am gatit si spalat 3 ture, dar curatenie abia daca apuc sa fac la suprafata! Oricum, baietii au grija sa fie cat mai multa dezordine cand sunt amandoi ... astazi sotul l-a lasat pe Tudor sa picteze canapelele si el il filma ... era o veselie maxima in casa (si ghiciti cine a strans dupa)

sa aveti weekend placut!

Camelia,mami de (10/9/10)
Mergi la inceput

ana_25

4342 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ana_25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc fetelor
Mai dar ce harnicute ati fost voi azi Eu doar am spalat 2 ture si am lucrat niste cercei din blug si nasturi mai nou ma relaxez lucrand accesorii ....mi le voi etala prin parc la vara sigur vor fi unice

Poze
Bazar umanitar
Mergi la inceput

Mari-Mariuk

2329 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMari-Mariuk Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mari-Mariuk un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata. Cafeaua este gata, micul dejun la fel, asa ca va astept!
La noi e soare, nu mai bate vantul insa e friiiig! Dar pana la 11 cand trebuie sa iesim din casa pentru a merge sa asteptam pachetul de la ai mei, se mai incaleste.
Vlad e bine, din fericire, nu mi-a mai tusit decat foarte rar, mucisorii ii curg doar cand iesim la aer.
O duminica minunata!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad
Mergi la inceput

ana_25

4342 Mesaje
Mari,multumim de cafea si micul dejun ! Cine mai doreste o cafeluta pt pranz,va servesc,tocmai am facut Si o felie de tiramisu
Noi ne plictisim in casa,am fost si afara dar e rece si nu am stat mult. Sotul s-a dus la pescuit,asa ca deseara va astept la un peste cu mamaliguta si mujdei

Poze
Bazar umanitar
Mergi la inceput

doina_1984

1171 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite doina_1984 un Mesaj Privat  Reply with Quote
buna ziua! (dupa o pauza cam lunga)

camisv, analizele nu mi-au iesit prea bine - am anemie, glicemia cam mare - deci nu mai am voie dulciuri si trebuie sa mananc mai multe lactate, branza (eu n-am mancat in viata mea) . Cu toate astea bebe este bine, are 1.166 kb la 28 saptamani.

nicopic, eu iau Femosun, asa mi-a recomandat dr. dar sarcina trecuta nu am luat deloc vitamine, doar acid folic in trim I si fier in trimestrul III pt ca si atunci aveam anemie. Am vazut si eu pozele cu domnisoara

Legat de desene - si Matei s-ar uitat non-stop dar avem program doar cu Oraselul lenes si Clubul lui Mickey Mouse.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 27s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."
Mergi la inceput

doina_1984

1171 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite doina_1984 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ana, La multi ani mamei tale!
Imi plac lucrurile pe care le faci spor la treaba si idei noi

Mariuk, descurcaret Vladut si sportiv Nu am auzit nimic de acest vaccin

hadrianae, v-ati hotarat la nume? Bafta multa sa rezolvi cu actele!

Spor la treaba/plimbari!!

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 27s+ Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."
Mergi la inceput
Pag. din 19 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com