yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

criss t asteptam cu vesti si tinem pumnii Dar nu cred k o sa vada prea multe la valorile alea de beta HCG..Abia dupa 100 se observa..dar poate ai noroc totusi sa vezi de pe acuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanka_11 spune:

Neata fetelor!

Noilor gravidute le urez sarcina usoara pana la capat si bebei sanatosi si frumosi.

Imi cer scuze de absenta indelungata. Am avut o perioada mai agitata cu multe ore la serviciu, asa ca am apucat doar sa va citesc din cand in cand.

In ce priveste proiectul bb nu am nimic nou de declarat. Incerc sa nu ma mai preocupte ata de mult, sa ma detasez. In unele zile e mai bine, in altele mai putin. De prin decembrie am inceput sa iau maca, iar din ianuarie tinctura de mladite de zmeur. Din pacate am reusit doar sa ma dereglez si mi-a venit CM la 41 de zile. Cand am vazut ca intarzie atat de mult am intrerupt ambele (maca si tinctura), iar in 2 zile a si venit cm-ul. In concluzie, am hotarat ca asta sa fie ultima mea incercare cu naturiste luate dupa ureche. Sper sa ma si tin de cuvant, ca am mai spus-o si dupa cateva luni aflam de altceva si iar o luam de la capat. In rest sper ca din martie sa reluam analizele dupa care sa incercam o IA. Bineinteles ca e nevoie de ceva jonglerii financiare, dar nu ma las.

Va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna dimineata fetelor, cine bea o cu mine? Cand ma gandesc ca mai am doar 2 zile de tratament parca imi revine optimismul
Va pe toate si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Am fost ieri dar tocmai se stricase ecograful asa ca ma mai duc saptamana viitoare.In dimineata asta am fost sa imi fac profilul Torch+listeria si mai am de facut trombofilia din nou. Am mai facut-o acum 2 ani cred dar nu mai gasesc rezultatele si imi vine sa mor ca o sa ma coste 800 de ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Sanatate sa fie criss ca banii se fac ei in cele din urma.

Am fost la ginecolog la Iasi si promit ca nu ma mai duc vreodata la aceasta doamna doctor. Am stat 3 ore ca sa intru la ea cu programare. Deci asa ceva nu-i normal. Si ca sa fie bine dupa o astfel de asteptare femeia asta s-a purtat cu noi ca si cum eram retardatii pamantului, fara sa tina cont de cel mai mic semn de compasiune fata de ghinionul si nenorocirea noastra.

Dupa ce m-a certat minute in sir ca am facut cezariana - "era mort trebuia sa-l nasteti asa, ce vroiati sa scpati cat mai repede de el, acum aveti un uter taiat nu intelegeti ce inseamna asta? i-am spus ca nu am avut taria sa nasc natural plus ca aveam recomandare de la endocrinolog ca penru nodul tiroidian pe care il am pe langa hashimoto sa nasc cu cezariana" Mi-a raspuns ca daca eu ii cer sa-mi taie capul cred ca ea o sa o faca?!; ce mai mi-a vorbit extrem de nepoliticos si mai ca nu mi-a spus la propriu ca m-am lins pe bot un an de zile de acum inainte, asta fara sa ma controleze doar uitandu-se in ochii mei.

Nu va mai spun ca mi-a zis ca ea nu crede ca bebelina mea a murit din pricina cordonului, ca a fost intr-adevar nod adevarat de cordon ombilical. Ca nodul de cordon se intampla in extrem de rare cazuri sa conduca la deces. Si i-am zis ca e in scrisoarea medicala de la externare ca doar nu mi-or fi trecut minciuni sau cai verzi pe pereti. Dupa ce m-am chinuit sa o conving ca nu e o inventie a mea, a plecat si ea ochii nitel pe hartie si a zis ca da uneori se intampla. Deci fetelor nu mi-a venit sa cred asa ceva si se presupune ca e o doctorita competenta.

Ce m-a enervat maxim e ca nu s-a uitat pe dosarul cu analize al bebelinei mele, pentru ca de asta mersesem la ea sa se uite naibii pe ecografii sa ne spuna daca era rezistenta crescute pe artere si nu a fost observata de medicul meu. Nimic pur si simplu mi-a zis ca nu e cazul sa se uite desi eu ii plateam consultatia.

Mi-a facut endografia vaginala si mi-a zis ca totul e ok. Nu mi-a zis nimic de cicatrice, de cum e uterul nimic, nimic.

Noroc ca azi am fost la un medic dermatolog care are la cabinet si electrostimulare, sa verifice cicatricea daca e ok sa incep astfel de "exercitii fizice pt lenesi" si mi-a zis ca se vindeca bine si sa nu-mi fac probleme.

Acum ca tot am fost pe la medici lunile astea de m-am saturat, va sfatuiesc si pe voi, ca eu nu am putut sa reactionez, in momentul in care doctorul nu iti raspunde la intrebari sau te trateaza ca si cum esti prostul satului te ridici si pleci, eu asa ar fi trebuit sa fac. Dar gandul romanului de pe urma...



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Cris incearca sa mergi la laboratorul unde ai facut analizele, chiar daca a trecut mult de atunci poate le au salvate si ti le dau ca sa nu mai dai banuti pe ele.
Felicitari pentru cresterea la beta, angy la fel, sarcini usoare.
Fetelor va pup pe toate.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

12+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Vai Iarina nu pot sa cred ce ti s-a intamplat...am avut si eu parte de multe doct dar ca a ta n-am intalnit,e drept ca au fost si bune si mai putin bune(nepasatoare)...imi pare rau...poate ca vorba ta era mai bine sa te ridici si sa pleci dar atunci pe moment nu ne gandim la asa ceva ci vrem sa aflam cat mai multe si din pacate...mai rau suntem bagate in ceata si suntem tratate cu nepasare,asa sunt unii doct satui de meseria lor si nu-i mai intereseaza decat sa aiba cat mai multe consultatii care sa se finalizeze cat mai repede si cat mai multi bani...te sfatuiesc sa schimbi la doct pana gasesti unul care sa te ajute si sa te inteleaga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss83 spune:

Ce rau imii pare cand aud ca coexistam cu asemenea oameni.Eu nu am avut o astfel de experienta dar la toate clinicile private la care am fost pana acum am dat de indiferenta.Ii multumesc lui Dumnezeu ca am dat de dr meu de acum care mi-a facut in ianuarie si histeroscopie si hsg.Chiar a insistat sa le fac cat mai repede pentru a putea elimina cauzele sterilitatii mele....si nu a facut-o pt bani pt ca de foarte multe ori nu a vrut sa imi ia nimik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Iarina nu-mi vine sa cred prin ce ai trecut. Dupa ce ca ti-ai pierdut copilul mai trebuie sa suporti si o astfel de persoana satula de meseria pe care o practica care nu are nici un pic de compasiune pentru situatie sau macar bunul simt sa se poarte frumos cu tine si sa-ti dea cateva lamuriri cu privire la starea ta de sanatae ca doar pentru asta o platesti. Eu as fi facut un scandal cat casa daca mi-ar fi vb asa. Doamne astfel de persoane nu ar trebui sa lucreze in sistemul medical ca doar la doctor te duci ca ai o problema nu pentru ca nu ai altceva de facut.Eu m-am suparat foarte tare cand dr.meu dinainte cu o mana imi facea ecografie transvaginala si cu alta vb la telefon cu fiica'sa. Mi s-a parut de o nesimtire crunta mai ales ca pt 5 minute de eco mi-a luat 200 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Iarina imi pare foarte rau pentru experienta cu doctorul.Daca vrei scrie si numele lui, ei ca sa stie fetele sa nu mai mearga sa dea bani, poate sunt fete din zona care citesc.
Sper ca nu ai fost la doctorita care ti-am recomandat-o eu ca asemenea comportament nu ma astept sa fie de la ea care e o draguta si te ia pe toate partile.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

12+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput