yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Ce mai faceti fetelor? Eu ma confrunt cu niste stari de voma si gust amar in gura de numai pot..mananc numai lamai..ajung stafie daca tin starile acestea pana la 4 luni..mi e groaza sapt viit cand vou incepe munca.. va pupic si spet ca sunteti ok. N am putut sa va citesc din urma,sorry.. pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Ce mai faceti fetelor? Eu ma confrunt cu niste stari de voma si gust amar in gura de numai pot..mananc numai lamai..ajung stafie daca tin starile acestea pana la 4 luni..mi e groaza sapt viit cand vou incepe munca.. va pupic si spet ca sunteti ok. N am putut sa va citesc din urma,sorry.. pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, baga lamai, pastile cu ghimbir si mananca ce poti...o sa treaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Angy asa cum spunea si Alex baga lamaie si apa multa ca sa te hidratezi. O sa iti treaca in cele din urma. Sa mananci chestii foarte usoare, vezi ce te tenteaza. Chiar si cu starile de voma e posibil sa poti manca anumite lucruri gen gratar sau branza de vaca, cartofi copti.

Caresse ce faci cum merg lucrurile la olimpiada? Sa stii ca te asteptam cu vesti.

Restul gravidutelor ce fac?

Pupici celorlalte aspirante si un gand optimist pentru ele.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Angy, data trecuta, am avut greturi si varsaturi foarte puternice si m-au ajutat cāteva lucruri:
1. Nu ma dadeam jos din pat imediat dimineata ci aveam langa pat biscuitei sarati si rontaiam 2-3.
2. Mancam putin si des, exclus dulciuri care fac acididate si sucuri de fructe fresh, din acelasi motiv.
3. Cat mai muta miscare in aer liber, plimbari etc. Cu cat tensiunea e mai mica, cu atat ameteala si greata sunt mai puternice. Deci, apa cat mai multa.
Sper sa iti treaca repede!
Azi merg la hematolog.




Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 4+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

multumesc frumos ptr sfaturi..mananc numai salate ptr k asta pot si lamai la greu..insa cu apa nu ma inteleg k mi se pare fff amara si evit sa beau..stiu ca nu este ok dar efectiv nu pot sa beau..imi mai fac limonada sa beau..sper sa treaca mai rpd sa pot sa beau apa suficient. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna dimineata fetelor pt voi toate.
Angy stai linistita ca vor trece si starile astea de rau.Important e ca bebe e bine sanatos si ca se face mare.
Fetelor eu sunt plina de speranta, azi trebuia sa vina rusii dar nu am niciun semn de la ei ( nu am durerile obisnuite de burta, sanii nu ma dor deloc) sper sa nu cobesc dar daca pana diseara nu vin o sa incerc un test cand plec de la munca.
Flowerbee, Criss voi cum mai sunteti?
Miparaschiv tin pumnii!
O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Buna dimineata si o zi frumoasa .

Corina, multumesc frumos. Si tie iti tin pumnii. Poate avem noroc amandoua luna aceasta.

tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Corina, fa un test!!!! Hai ca scoatem majoretele
Tinem pumnii sa fie pozitiv!!!!

Eu sunt bine, multumesc de intrebare. Ma cam inteapa in partea dreapta a uterului, abia asptept sa ajung la ginecolog. Pana saptamana viitoare mi se pare o vesnicie. Dar trebuie sa fie macar 6 saptamani ca sa auzim inimioara. In rest, deja ma deranjeaza unele mirosuri si nu pot manca, am ca un mod in gat.

Haideti, asptem teste pozitive!!!!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 4+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina2292 spune:

neata fetelor!..

..nu am mai intrat de mult..si acum ma confrunt cu o mica "problemica":))..am renuntat la stimulare ovariana dupa pierderea sarcinii din decembrie si am decis sa mai astept..mi-a venit pe 1 februarie si trebuia sa vina pe 27-28 feb..dar..nimic..sunt in a 6-7 zile de intarziere cu TB in crestere..m-am gandit sa o iau prima data luni(4 martie-36.6 , 5 mar-36.7 , 6 mar-36.75),curioasa de temperatura si convinsa ca nu sunt insarcinata..si chiar nu stiu ce sa cred..
..felicitari noilor gravidute si sarcina usoara!

..nu am niciun simptom..nu ma dor sanii,dar mameloanele mele sunt putin sensibile si ma doare putin burtica..dar in rest nimic

voi ce credeti?pupici

Mergi la inceput