Sa-l anunt pe sotul amantei...sau nu?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@cristoiu:
Foarte, foarte interesant raspuns. Pot sa spun ca imi place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Marius poti.

Dana, nu trebuie sa fii de acord cu mine, dar nu e vorba de sa moara capra vecinului. Eu asa simt. As fi probabil furioasa sa aflu, dar as fi recunoscatoare in acelasi timp. Mai ales in situatia mea, pentru ca stiu ce as face.

Iar daca vrea casnicia inapoi cu orice pret pasul asta de a vorbi cu sotul amantei e esential.

Din pacate eu am senzatia ca s-a trezit prea tirziu, nu stiu cita vreme a trecut de cind el a plecat, dar ... In fine. Am spus ca inot impotriva curentului, stiu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Marius poti.

Dana, nu trebuie sa fii de acord cu mine, dar nu e vorba de sa moara capra vecinului. Eu asa simt. As fi probabil furioasa sa aflu, dar as fi recunoscatoare in acelasi timp. Mai ales in situatia mea, pentru ca stiu ce as face.

Iar daca vrea casnicia inapoi cu orice pret pasul asta de a vorbi cu sotul amantei e esential.

Din pacate eu am senzatia ca s-a trezit prea tirziu, nu stiu cita vreme a trecut de cind el a plecat, dar ... In fine. Am spus ca inot impotriva curentului, stiu asta.


Cristoiu ,eu as(am )vobi/t cu ea...nu cu sotzul ei ca el e a treia roata la carutza ca si ea!(revin)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Daca are planuri de viitor cu ea inseamna ca o sa afle si sotul celeilalte in curand,nu? Unele lucruri mai bine vin de la sine oricat de greu ti-ar veni sa le lasi asa.
Ai nevoie de pensie alimentara. Ramane tatal copilului tau cu care va trebui sa ai o relatie decenta pentru el. Daca faci asta nu va mai fi posibil si principalul afectat va fi baietelul tau. Sigur nu-ti doresti asa ceva.
Fiecare pasare pe limba ei piere.

Mamica de Matzalic grasunel


Eu subscriu la cele de mai sus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisiacob

Iata ca dupa 11 ani de convietuire si un copilas de 8 ani a trebuit si familia noastra sa se destrame, conform ultimelor tendinte :( Niciodata nu ne-am inteles prea bine iat in ultimele 6 luni ceva se intampla...pana cand am descoperit mail-ul incriminator! Iubea cu ardoare de 6 luni o fata maritata si cu copil. Nu vreau sa intru in detalii pentru ca de-abia am reusit sa ma echilibrez, urmez si un tratament psihiatric. Dupa ce i-am aratat dovada el a plecat. Intre timp vine frecvent la copil si tot tragandu-l de limba mi-am dat seama ca inca mai e cu ea si se pare ca are planuri de viitor. Ce sa fac? Nu are nici o remuscare, nu are de gand sa se intoarca inapoi, sustine ca am avut o casnicie de forma...Ma bate gandul sa il anunt pe sotul tipei dar mi-e frica sa nu mi se intoarca raul facut. In plus, daca il cauta pe barbata-miu la serviciu, ramane fara job si atunci adio pensie alimentara....Nu stiu ce sa fac! Cum e mai bine? Nu e normal sa afle si celalalt ca mama copilului lui il insala?

Galuscuta & comp.(D.N. 09.09.2004)


If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!
Michael Jackson


ce am subliniat consider ca reprezinta esenta situatiei prin care treci.

probabil nu ati fost perfect compatibili, fie v-ati casatorit fara sa va cunoasteti prea bine, fie traiul in doi a scos la iveala faptul ca nu prea va potriviti.

lasa-l in pace. deocamdata. poate isi va reface viata cu acea duduie, poate nu.

nu-l denigra in fata copilului vostru, lasa-i sa aiba o relatie normala (atat cat se poate) tata-fiu.

detaseaza-te o perioada, pune-ti psihicul pe linia de plutire, reevalueazati lista de prioritati in viata. pune-te pe tine pe primul plan in aceasta perioada, copilul tau are nevoie de o mama sanatoasa, puternica. si el sufera, poate mai mult decat iti dai seama, ajuta-l sa inteleaga situatia, sa nu creada ca ar avea vreo vina pentru despartirea voastra.

arata-i ca esti puternica, poate mai puternica si mai demna decat credea el. poate esti mai norocoasa decat crezi, prin simplul fapt ca el, prins cu mata-n sac, nu a negat, nu a incercat sa te minta, sau si mai rau, sa te acuze ca fabulezi, ca totul e in imaginatia ta, ca el e complet nevinovat, sau ca a fost doar o aventura de scurta durata si ca tot pe tine te vrea. asta te-ar fi chinuit si consumat psihic si fizic pana la epuizare...si ai fi ramas cu increderea in el facuta tandari, suspectandu-l pentru orice privire, gest, convorbire, mesaj telefonic sau mail...

daca tot crezi in principiul "raul facut se intoarce", stai linistita, raul facut de cei doi se va intoarce cumva, candva, impotriva lor. tu de ce sa ai constiinta incarcata, dezvaluind amantlacul ? doar ca sa te razbuni pentru suferinta indurata ? n-are rost, te vei simti bine doar pe moment, dar pe urma s-ar putea sa-ti para rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Sa se cupleze sotul amantei cu sotia amantului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Sa se cupleze sotul amantei cu sotia amantului.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Bleahhh...ce raspuns!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Marius poti.

Dana, nu trebuie sa fii de acord cu mine, dar nu e vorba de sa moara capra vecinului. Eu asa simt. As fi probabil furioasa sa aflu, dar as fi recunoscatoare in acelasi timp. Mai ales in situatia mea, pentru ca stiu ce as face.

Iar daca vrea casnicia inapoi cu orice pret pasul asta de a vorbi cu sotul amantei e esential.

Din pacate eu am senzatia ca s-a trezit prea tirziu, nu stiu cita vreme a trecut de cind el a plecat, dar ... In fine. Am spus ca inot impotriva curentului, stiu asta.


Cristoiu ,eu as(am )vobi/t cu ea...nu cu sotzul ei ca el e a treia roata la carutza ca si ea!(revin)

Dana


Cred ca nu se prea intzelege ce am vrut sa spun!

Deci eu as fi vorbit cu ea,cea cu care m-a inselat sotzul meu,nu cu sotzul incornorat,ca asta nu rezolva cu absolut nimic situatzia!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Sa se cupleze sotul amantei cu sotia amantului.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Bleahhh...ce raspuns!

Dana


Vezi daca nu esti scriitor sau scenarist?! nu a fost un film cu sotul si sotia a doi amanti cazuti si morti intr-un accident de avion care in final se cupleaza?

Nu, nu e o idee buna, n-o lua de sfat, doar un off.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Punctual,

Femeii i s-a intamplat un rahat. Un rahat cam ciudat, asa, adica o lasi pe una casatorita si cu copil pentru o alta... casatorita si cu copil.

Sub impulsul emotiilor, se gandeste sa-l anunte pe sotul amantei. Adica sa se razbune. Sa echilibreze balanta. Sa se bage intr-un alt rahat, care va atrage alte rahaturi. "Nu omorati mesagerul" n-o sa functioneze. Plus ca sunt doi copii la mijloc.

Daca tot se baga intr-un rahat, macar sa se bage de tot.

Ce n-am inteles, e a cui pensie alimentara conteaza. A amantului sau a sotului amantei? Sau a amandurora? Cum ar veni, nu ma feresc de eticheta de cutra si bagatoare de coada, da' sa nu se piarda drepturile banesti? Asta nu e ceva de genul "doua luntri"?



Mergi la inceput