LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally prietena mea care a nascut de 4 luni a facut diabet in sarcina. apoi nu a mai avut probleme. a tinut diete. dr ii spunea ca o sa aibe un bb ffff mare din cauza diabetului si a nascut o fetita sub 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ally, iubita, imi pare rau sa aud asemenea vesti,eu ce sa zic am avut prediabet, am tinut dieta stricta si o luna dupa ce a nascut si acum am grija ce pap... nu mananc dulce cat vreau si nici nu amestec cartofii cu paine sau painea cu orez...Daca se tine de tratament si dieta e posibil sa nu ramana cu el , dar tb sa faca analize si dupa ce a nascut.. Hemoglobina glicolizata, glicemia provocata etc vb pe fb daca vrei
millie si ale tale sunt mofturoase... si ale mele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si mie imi spuneau ca Andra o sa fie mare si a fost cat o pisica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza fetelor,

si eu prin zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Va multumesc mult fetelor!
Ea a aflat saptamana trecuta si este deja in saptamana 33 . Bebe avea saptamana trecuta 2 kg deja...bine cu echografiile astea nimic nu etse cert, dar oricum ea are grija acum tot ceea ce papa si este putin speriata sa nu pateasca bebe ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mamici copii vostri sunt "batausi"?? eu nu mai stiu cum sa procedez, Lucas loveste toti copii si nu se intampla asta de cand merge la gradi ci dinainte de asta. la ziua lui de ex i a batut pe toti la rand , la spatiu de joaca la fel face.... la gradi a spus doamna ca nu a observat sa faca asta....
cand era I micuta, in gashka de prieteni erau 2 copilasi (cam tot de aceasta varsta!) care muscau....I a fost muscata de cateva ori destul de tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Miha, voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, Edu nu este bataus dar, il apuca uneori si ii mai pocneste pe cei cu care se joaca. Inainte da, lovea tot ce se numea copil...acum are toane, ii pupa pe toti de mama focului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Ally, cred ca in primul rand trebuie sa-si ia un cantar sa-si cantareasca carbohidratii: paine, mamaliga, cartofi, fasole, fructe, lactate , sa scoata zaharul definitiv, daca tine regim si fac tratament bb va fi oki
Somleac ce face sinuzita ta?
Yasmy Andra ne trage de par

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia noi am trecut peste etapa cu trasul de par , de fapt doar pe I o trageade par, saracutade ea cat par i a smuls...

deci, L loveste in special copii mai mici sau de o seama cu el, exceptie facand I dar pe ea cred ca o loveste ca ea cum vede ca se apropie cu ceva in mana tipa, atunci el rade , ea fuge si el continua sa arunce dupa ea ..

Mergi la inceput