LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (45)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

si cum a zis millie sunt deliciosi, eu i-am facut asa (pt mine evident) si am pus si taietei fierti langa ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Imi fac si eu aparitia dupa absenta motivata! N-am avut net. Exact de ziua Anastasiei s-a luat. Noroc ca inainte cu cateva minute am reusit sa-i scris mesaj pe fb.
Noi suntem azi in saptamana 36, inca o saptamana si nu imi fac griji daca ajungem la maternitate, vom fi la termen.
Alexina, felicitari mami. Recuperare rapida si bebe cuminte si necolicos. Mult laptic!

Timea La multi ani!!!
Am incercat sa citesc din urma si va multumesc celor care mi-ati raspuns la intrebarea mea cu a doua nastere.
Roxy intru si eu imediat sa vad pozici de la ziua Anastasiei! Si pe mine ma asteapta un maraton al pregatirilor, insa anul asta nu voi face atatea feluri, ca nu vreau sa ajung la maternitate sa se chefuiasca astia fara mine.
Azi ma pun pe spicuit retete. Am facut ieri comanda de tortulet cu branza si am luat suc natural pentru la cresa pe vineri.
Acasa o sa fac eu toata mancarea, cat o sa pot.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi este o zi superba!!!! copii sunt foarte fericiti ca potsta in curte sa se joace cu snoopy sa vad cum mai reusesc sa ii bag in casa la ora 13 pt papa si nani.....este asa frumos afara!! primavara!!!!!!!!!!!!! cred ca sunt peste 15 grade!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Si la noi tot asa cald e. Zburda si Matia prin curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu de abia acum am reusit sa ii pun in pat... L a adormit in 5 sec , a fost atat de obosit ca nu a mancat nimic la pranz ....deci azi am "reusit" sa ii stric programul de masa si i-am decalat si ora de somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Hello!


Yasmi, lasa mami, nu te mai supara, gandeste-te ce bine i-a prins si lui aerul de primavara dupa atata frig si ceata .
Dovlecei asa, la cuptor, am facut si eu: taiati in lung si dati prin pesmet cu branza, bagati la cuptor.

Miki, eu votez pentru geanta. Eu sunt fan genti!!! Le-as vrea pe toate .

La Multi Ani, Timeea!!!

La Multi Ani, Julius si Eduard Gabriel!

Delia, multam pt reteta, am notat si eu link-ul. Incerc zilele astea

Felicitas, ce putin mai ai si tu. Reusesti sa te odihnesti noaptea?

Va pup!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetelor,

Si la noi este vremea tare urata, sufla atat de tare vantul, vorba Laviniei nu mai vreau, sa vina odata primavara aia...
Am fost in weekend plecati la Paltinis si vreau sa zic ca vremea era la fel.Ne-a tinut vantul numai in cabana aproape..Ce sa facem, norocul nostru!
Am fost cu multi pitici si am constatat inca odata ca al meu este cel mai rau dintre toti!!!El era singurul care nu manca, care urla, care considera ca totul i se cuvine...
Of, nu stiu ce teorii sa mai aplic cu el..Parca o vad pe Miki cu Vlad, ce se mai framanta si ea...Ma gandesc ca undeva am gresit eu daca David a iesit asa..Nu inteleg, nu stiu sa ma port cu el sa il determin sa se schimbe...
Si fazele astea ca sa astept sa creasca...sunt povesti!Erau copilasi la munte de varsta lui, cuminti si organizati, iar el un smiorcait....
Vad ca incep serviciul si fetele care au optat pt 2 ani.
Va doresc acomodare usoara .
Este greu inceputul, dar apoi devine totul o rutina.Trebuie sa te multumesti cu somn putin,sa nu te enervezi cand vezi ca nu mai ai timp sa strangi cum trebuie prin casa...dar asta este!Totul intra in normal!
Am uitat sa va zic ca mamei mele i-a iesit f.bine biospia si se pare ca este adenom, deci nu era cancerigen...Ufff!!!Nici in cel mai buin caz nu ma asteptam.Speram sa fie un grad mai mic, dar sa fie asa...Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunile...doar pe ea o mai aveam!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

lalely, hai ca ma superi , copilul tau stie ce vrea, nu-i mai zice ca e rau, e doar activ, ambitios..., nici a mea nu mananca ca altii, nici sora-sa n-amancat ca toti copii ,, doar cu povesti si rugaminti,asa ca... las mai bine sa faca mofturi decat sa bage in ei nonstop... am eu cateva exemple :)....eu ii tin partea lui David ca eu mancam ca lari a lui yvy, doua oua dimineatza si pe urma...povesti
alina
yasmy, ei lasa ca nu-i bai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetele!
Lolely are dreptate Ailed asa este si a mea dar se comporta asa doar in public nu stiu ce are cum o scot in lume zici ca e o salbatica cand suntem acasa e totul bine cu exceptiile de rigoare cand are toane!
Eu cand vad un copil ordonat si cuminte si ascultator am impresia ca e bolnav. Asa ca lasa copilul sa se desfasoare au ai nostri personalitati puternice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DELIA!

Mergi la inceput